Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dışarıdan alınan akü sorunu

Sabri Özer

Soru

Arabamda orjinal 60 amper akü vardı. 3 seneyi geçti ve ses sistemi falan olduğundan az geldiğini düşündüğüm için değiştirmek istedim. Zaten makyajlilara 70 start stoplara 80 takılıyormuş. 

Neyse akü aküdür deyip dışarıdan aldım 66 amperlik basık ford akü inci marka. Taktirdim eve geldim sıkıntı yok sabah marşa bastım arabada olabilecek bütün uyarıları verdi park Sensorü hatasina kadar. Çekiciyle servise gittim serviste burda değiştirmeniz lazimdi akü değişimi sonrasi bi kalibrasyon yapılması gerekiyor dediler ve yaptılar sorunsuz yine eve geldim. Ertesi gün yine çalıştırdım yine ayni şey. Yine çekiciyle gittim servise bu sefer arabayi hemen teslim etmediler çarşamba gününden beri arabam orda ve sorun çözülemedi. Onlarda anlamıyor herşeyi yapıyorlar sorun yok bir gecede oluyor ne oluyorsa. Servis elektrikçisi bir baz istasyonu bozuyor olabilir dedi ama farkli yerlerde denedik aynı. En sonunda tek çare aküyü orjinalle değiştirmek bugün onu deneyecekler. Artık düzelmez ise ne yapicam bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

öncelikle geçmiş olsun 

bende yaklaşık olarak bir ay önce arabamın  orjinal aküsü bitmesinden ötürü 72 amper banner marka akü  alarak aracıma taktırdım. Çok şükür bir sıkıntı çıkmadı. Acaba montaj sırasında voltaj değerleri kontrolleri yapılmadı mı yada aküde mi bir sorun var  iyi bir ustaya baktırın derim ne de olsa elektronik aksam ???

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim akü değişmeden şöyle birşey yaşamıştım.Akü tamamen boşalınca takviye yapıp çalıştırdıktan sonra bende de herşey arıza vermişti.Ama araç kendine gelip sistemleri kontrol ettiğinde geçmişti arızalar.Usta bana gerekli akımı alamadığında herşeye arıza verir normal demişti.Şimdi aklıma şu geliyor.Acaba araç kendini korumaya aldığında aküden sorun yaşayıp elektriği komple kesiyor olmasın.Ya da aküde bir sıkıntı olabilir mi? Tek mantıklı gelen akü arızalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim akü değişmeden şöyle birşey yaşamıştım.Akü tamamen boşalınca takviye yapıp çalıştırdıktan sonra bende de herşey arıza vermişti.Ama araç kendine gelip sistemleri kontrol ettiğinde geçmişti arızalar.Usta bana gerekli akımı alamadığında herşeye arıza verir normal demişti.Şimdi aklıma şu geliyor.Acaba araç kendini korumaya aldığında aküden sorun yaşayıp elektriği komple kesiyor olmasın.Ya da aküde bir sıkıntı olabilir mi? Tek mantıklı gelen akü arızalı.

Aynen abi çünkü çıkıyorum servisten sıkıntı yok eve geliyorum araba 10 saat yatıyor sabah ayni sorunlar. Bencede tamamen aküden sanki gece anlaşamıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aküyü servisten almadan önce aldığın yerle garantiden değiştirmeleri için bir görüş bence hatta bir gece orda kalsın sabah git kendin dene adam görsün gerekirse.

Adamı aradım iade alırız dedi tanıdıktı zaten. Sorunu çözerse servisten 70lik Ford aküyü alıcam 

öncelikle geçmiş olsun 

bende yaklaşık olarak bir ay önce arabamın  orjinal aküsü bitmesinden ötürü 72 amper banner marka akü  alarak aracıma taktırdım. Çok şükür bir sıkıntı çıkmadı. Acaba montaj sırasında voltaj değerleri kontrolleri yapılmadı mı yada aküde mi bir sorun var  iyi bir ustaya baktırın derim ne de olsa elektronik aksam ???

Arabalarımızın modeli aynı değil birde motor farklılık gösterebilir. Montajda eski aküyü söküp yenisini taktılar 5 dakikada baka bir ayar yapılmadı.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende akü bitip takviye ile çalıştırınca gidip bir akü aldım piyasadan Mutlu sanıyorum. Üzerindekinden güçlü aldım bende. Herhangi bir işleme gerek yok değişti çalıştı.  3-4 ay olmuştur. Sadece değiştirmesi zor ve aynı boy olmadığı için orjinali kadar güzel oturmuyor. Boşluk kaldı biraz. Bende SS yok standart araç. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Model farklılığından olacağını sanmıyorum...Yazılım farkı farsa ona bişey diyemem.

Bende aküyü değiştirmeden önce en az 5-6 kere kablo atıp çalıştırmak zorundan kaldım hatta o şekilde Adana Malatya yaptım yaklaşık olarak 1000 km  sonrasında 20 gün kadar hiç bir sıkıntı olmadı en son kablo ile çalıştırdıktan sonra değiştirmeye karar verdim..

Acaba beyin demi bir sıkıntı oluştu 

Arıza ışığı yaktı mı araç ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.