Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Performans

Muharrem Uğurelli

Soru

Herkese merhaba,

Siteye dün üye oldum ve böyle bir sitenin var olmasını görmek çok sevindirdi beni.. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese çok teşekkürler :)

Bende 21 eyülde Focus 3 1.6 sedan (benzinli) aldım ilk kez bir ford kullanıcısı olmuş durumdayım..

Dün akşam yaşadığım bir durumu paylaşmak istedim. akşam saatlerinde üsküdarın malum dar ve yokuşlu sokaklarında park yeri ararken 20 mt uzunluğunda ve çok da dik olmayan bir yokuştan (PTT yokuşu bilenler için) geçmem gerekti ve arabalar park ettiği ve silme geçmek gerektiği için yavaş yavaş yukarı doğru geçiyordum. tam araçlardan kurtuldum yokuşu geçeyim hemn dedim ve gaza biraz yüklenmemle araç önce kısa bir patinaş çekti ve tak stop etti (10 yıldır araç sahibiyim ve hep manuel araçlarım oldu ) ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım neyse olur böyle şeyler diyerek tekrar marşa bastım ve yüksek devirde kalkayım dedim ama nafile az bi öe gitmeden sonra araç stop ediyor tam 4 kez denedim ve focus kendini toplaymadı bir türlü epey moralim bozuldu yani :) en sonunda silme geçtiği yerm yokuşu geri geri inmek zorunda kaldım ve hafif düzleşinde yokuş basıp çıkabildim.

sizce focus benim 98 model opel vectra ile dur kalk yaparak çıktığım yokuşu gerçekten çıkamayacak kadar cılızmıdır bu arada araçta yalnızdım ve yük falanda yoktu

ya da henüz motor açılma falan gibi bir durum olduğu için mi böyledir araç 1000 km de (bayramda istanbuldan kırıkkaleye gittiğim için oda)

maralimi düzeltecek yorumlarınızı bekliyorum :D arabamdan bu kadar çacuk soğumak istemiyorumm :S

Herkese tekrar teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

son mesajları yeni okuma fırsatım oldu malum konuyu ben açmıştım ve dayanamayıp gittim aynı yokuşta tekrar deneme yaptım..

kaç kez denedim saymadım tam ama ileri doğru 5 ten fazla kesin araç mümkün değiş kalkmıyo..

sonra dedim kendi kendime geri viteste deneyim aynı yokuşu ilk severinde az bir pati sonra kalktı ikinci seferindede aynı şey geri viteste aynı yokuşu rahat kalkıyor yani araç içim rahatlamış oldu sanırım motor yetmse geri geride kalkmazdı diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motorun yetmeme gibi bir durumu yok :kıhkıh:

Sorun Yakubunda belirttiği ve Tolga abininde örneklendirdiği üzere yazılımsal :kop:

1. viteste yokuşu çıkmaya kalktığınızda aracın tüm ağırlığı arkada olduğu için erken patinaja düşüyor. Gazı kesincede motor devirsiz kalıp stop ediyor. Geri geri kalktığınızda aracın tüm ağırlığı çekiş aldığı aksa biniyor. Ayrıca geri vitesin oranı 1. vitesten biraz daha uzun olduğu içinde patiaja düşme olasılığı hepten azalıyor ve yüksek devirler araç yokuşu çıkıyor.

Aracınızda herhangi bir sorun yok :D

İsterseniz müsait bir günde beraberde deneyebiliriz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne yani,şimdi arkada araba var,biz kaldık rampanın ortasında...Arkadakilere dur arabayı geri geri çevireyimde çıkıyımmi diycez..Ne komik..O yazılım saçmalığını yapıp aracın çekişini bozan mühendisler salak falan mı? Varmı böyle bişey yaa....Araba çekmiyorsa çekmiyordur,nedeni ne olursa olsun...Dizelde niye olmuyor bu olay acaba...Dizelde o yazılımı unutmuşlar galiba..Ahahahaa..... :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizelde çok stop eden biliyorum..Onu da kaldıramayı bileceksin.... Tcs'nin etkisi var diye düşünüyorum ben.. Daha fazla uzatmanın anlamı yok..

Arızalı olduğunun düşünen bayiler servislere gitsin bir an önce..

Bugün 1 bayiiye daha sordum öyle bir şikayet yok diyor.Kimse şikayet etmezse düzelmez :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizelde çok stop eden biliyorum..Onu da kaldıramayı bileceksin.... Tcs'nin etkisi var diye düşünüyorum ben.. Daha fazla uzatmanın anlamı yok..

Arızalı olduğunun düşünen bayiler servislere gitsin bir an önce..

Bugün 1 bayiiye daha sordum öyle bir şikayet yok diyor.Kimse şikayet etmezse düzelmez :kop:

yeappp :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herşeyden önce sunu söylemek istiyorum 7 ay boyunca 2012 Ford Focus 3 Dizel Style Plus kullandım. Yaklaşık 70000 km yaptım. İş değişikliği sebebiyle 5 gün önce yeni iş yerimde Ford Focus 3 Dizel Style Plus paket aldım ve bir çok sorun ile karşılaştım.. Öncelikle aracın aynasının olduğu yerden bir ses geliyor. Müzik çok açtığında yada çukurlara girdiğinde direk kulağa rahatsızlık veren bir ses. Elle tutuyorsun aynanın orasını ses gidiyor. Sonra 2 gün önce Kasımpaşadan Aksaraya giden bağlantı yolunda yokuş yukarı kaldım. Bilenler bilir çok aşırı dik bir yokuş değildir. Araç ilk denememde stop etti .. Dedim heralde ayarlamayı yapamadım tekrar denedim gaza sonuna kadar bastım devir alsın die fakat araba çakılı yerinde duruyor hareket etmiyor akabinde 2 3 saniye sonra kanı gibi yerinden kalkıyor.(bu arada araba bom boş) . Ford servisine götürdüm . Öncelikle test ettiler ve yokuş yukarı arabayı kaldıramadılar sonra yazılım sorunu var dediler. yarım gün arabanın yazılımını güncellediler ve bana teslim ettiler. Sonuç bugün yine aynı... Artı ayna tarafından gelen ses içinde ağustos ortasına randevu verdiler...

Cuma günü yurtdışına çıkacağım ve arabayı son bir kez bırakacağım sonuç alamassam dava acacağım. Arac 600 km de su an...

Bu şikayetimi google a yazarken böle bir durum olup olduğunı araştırırken foruma dahil oldum ...yukarda arkadaşlarımız ş,kayetini belirtirken beyl,ik laflar edip yok Makina Mühendisiyim falan demeninde anlamı yok.

Bu arada ben de Makina Mühendisiyim , Bora beyin neler yaşadığını anlıyorum ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herşeyden önce sunu söylemek istiyorum 7 ay boyunca 2012 Ford Focus 3 Dizel Style Plus kullandım. Yaklaşık 70000 km yaptım. İş değişikliği sebebiyle 5 gün önce yeni iş yerimde Ford Focus 3 Dizel Style Plus paket aldım ve bir çok sorun ile karşılaştım.. Öncelikle aracın aynasının olduğu yerden bir ses geliyor. Müzik çok açtığında yada çukurlara girdiğinde direk kulağa rahatsızlık veren bir ses. Elle tutuyorsun aynanın orasını ses gidiyor. Sonra 2 gün önce Kasımpaşadan Aksaraya giden bağlantı yolunda yokuş yukarı kaldım. Bilenler bilir çok aşırı dik bir yokuş değildir. Araç ilk denememde stop etti .. Dedim heralde ayarlamayı yapamadım tekrar denedim gaza sonuna kadar bastım devir alsın die fakat araba çakılı yerinde duruyor hareket etmiyor akabinde 2 3 saniye sonra kanı gibi yerinden kalkıyor.(bu arada araba bom boş) . Ford servisine götürdüm . Öncelikle test ettiler ve yokuş yukarı arabayı kaldıramadılar sonra yazılım sorunu var dediler. yarım gün arabanın yazılımını güncellediler ve bana teslim ettiler. Sonuç bugün yine aynı... Artı ayna tarafından gelen ses içinde ağustos ortasına randevu verdiler...

Cuma günü yurtdışına çıkacağım ve arabayı son bir kez bırakacağım sonuç alamassam dava acacağım. Arac 600 km de su an...

Bu şikayetimi google a yazarken böle bir durum olup olduğunı araştırırken foruma dahil oldum ...yukarda arkadaşlarımız ş,kayetini belirtirken beyl,ik laflar edip yok Makina Mühendisiyim falan demeninde anlamı yok.

Bu arada ben de Makina Mühendisiyim , Bora beyin neler yaşadığını anlıyorum ...

Herşeyden önce keşke bir merhaba deseydiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şu yokuş kalkışa benimde canım çok sıkılyor kendimden şüphe duyduğum zmanlar dahi oldu hatta rampada arkdaki arabaya dokunup ses duyucam diye kendimi kastığım zmanlarda oluyodu .geçen servise gittim satıştaki personelle konuşunca araya bide şu rampadaki olayı sordum yok öle bişey focus da öle şeymi olur yokuş kalkış desteği falan var dedi bende arabamı tanımıyorum heralde diyip içimden konuşurken diğer bi müşteri kalkışta hemen frenden ayağını çekme dedi önce debriyajdan sonra frenden ayağı çekip gazı kullan deyince denedim ve ilk acemilik yıllarıma geri döndüm ve mutluluğumu dikiz aynasındaki sırıtmamdan farkettim:)) ve araba hakikaten rampalarda kalkıyo tabi o ince ayarı tutturusan:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yokuş olayının alışmakla alakalı olduğunu düşünüyorum bende. Babam hala (6 seneyi gecti) klimayı kapatıyor dik yerlerde basta klima kapaliyken bile epey stop ettiriyordu ancak ben gaza biraz daha fazla basarak kalkıyordum aynı yerde. Çok dik yerlerde el freninden destek almak daha sağlıklı tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.