Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Bir Süre Sonra Soğutmuyor

Sabri Özer

Soru

Klimami ilk çalıştırmadan 5 dk sonra falan açıyorum soğutmaya başlıyor tamam güzel ama bir 15 km gidip durkalk falanda varsa içinde ışıklar falan hafif bir rutubet kokusuyla birlikte soğuğu kesiyor.

Servise gittim tabi bekledi araba falan adam içeri çağırdı beni camlar buğu olmuş ee çalışıyor işte dedi. Gel bi tur atalim dedim. Çıktık bana olduğu gibi kesti soğuğu yine adam hee dedi sen bekle ben bi kontrol yapiyim. 1 saate geldi tamamdir diye baktim soğutuyor. Dedi sen başka yerde gaz bastırdın mı yok dedim gaz fazlaydı dedi. Enteresan dedim. Neyse aldım arabayı o gün sorun yok. Ertesi gün yine aynısını yapmaya başladı. 2-3 gündür böyle.

Sorunu anlayamadım. Sanki motor optimum sıcaklığa gelince klima ünitesi kendini devre dışı bırakıyor gibi ? Böyle bir koruma yöntemi falan var mi bildiğiniz ? Yaz sıcaklarının inceden geldiği şu günlerde halletmek istiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yöntem doğru. Ben öğrenene kadar çok uugrastim kanalarda ben oluşuyor. Aracı durdurmadan önce sıcak havayla tüm klima kanalarını kurutmak sorunu çözüyor.

Koku tam olarak nemden kaynaklanmıyor bildiğim kadarıyla. Yani oluşan nemde üreme ortamı bulan bakterilerden kaynaklanıyor diye biliyorum. Yani vereyim sıcağı kurusun koku kalmasın yöntemi pek mantıklı gelmedim bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.