Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Göğüsten Gelen Gıyırtı Sesi

Burak Kunverdi

Soru

Merhaba Focus ailesi.

Aracımı aldığım günden beri göğüsten gelen gıyırtı sesinin çözümünü bir türlü bulamadım. Usta göğüsü sökmek gerekir dedi bende ustaya güvenemediğim için söktürmedim.

Gelen sesi tarif etmek gerekirse;

Ses iki plastiğin birbirine setçe sürtünmesine benziyor. Gıyır gıyır geliyor, 4-5 saniye sonra duruyor.

Ses %99 havalandırmadan geliyor. Sıcak ya da soğuk, klima ya da havalandırma çalıştığında bu ses geliyor.

Kontak açık ya da kapalı fark etmiyor. Araç hareket halindeyken de yapabiliyor, kontak kapalıyken de yapabiliyor.

Bu ya da buna benzer bir sorun yaşamış olan var mı? Çözümü nedir?

Diğer bir konuda, kendi ustam maalesef Focustan pek anlamıyor. Bundan mütevellit, Ankara'da Focuslardan iyi anlayan, işçiliği iyi olan ve işçilik ücretini abartmayan, tavsiye edebileceğiniz bir usta var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Merhaba,

Aynı ses benim aracımda da mevcut, aracımı almadan önce farklı marka bir araçta da bu sesi fark ettiğimden dolayı takılmamakla beraber araştırdıktan sonra sesin, aracın kontak kapatma veya açma işleminden bir süre (2-3 dakika) sonra mod değiştirmesinden dolayı klima ve havalandırma kapaklarından geldiğini duymuştum. Sırf bu ses için yapılacak herhangi bir masrafın gereksiz olacağını düşünüyorum açıkçası, çünkü normal bir süreç gibi geldi bana, tabi yinede fikir sizin 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Aynı ses benim aracımda da mevcut, aracımı almadan önce farklı marka bir araçta da bu sesi fark ettiğimden dolayı takılmamakla beraber araştırdıktan sonra sesin, aracın kontak kapatma veya açma işleminden bir süre (2-3 dakika) sonra mod değiştirmesinden dolayı klima ve havalandırma kapaklarından geldiğini duymuştum. Sırf bu ses için yapılacak herhangi bir masrafın gereksiz olacağını düşünüyorum açıkçası, çünkü normal bir süreç gibi geldi bana, tabi yinede fikir sizin 

Klima çalışıyorken, havanın verileceği yeri değiştirdiğimde bu ses geliyor. Şimdilik sadece ses problemi var ama ileride problem olur mu onu bilemiyorum işte. Hani ileride sorun olacaksa ve daha fazla masraf çıkaracaksa şimdiden önlemimi alayım demiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik klima havalandırma kapaklarının hareketinden mütevellit :) normal bir durum sakın söktürmeyin. 

Çok ilginç böyle bir sesin normal olması. Klimalı aracım daha önce de oldu böyle ses hiç gelmiyordu. Garip  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracımda da var önce bende sorun olduğunu sandım ama forumlarda araştırdım normalmiş zaten rahatsızlık verecek bir ses söz konusu değil, havalandırma / klima ilk çalışırken yada kapattığınızda ve aracı stop ettiğinizde havalandırma sisteminin kapakları kapanırken yaptığı bir ses bu ve tamirlik bir durumu yok tamamen normal. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Burak bey bugün yetkili serviste bende sordum bu konuyu .Ford ların hepsinde varmış.Klima tesisatnın içindeki suyuınmu havanın mı devirdaimi dedi.Sorun yokmuş .içiniz rahat olsun birkaç araçta da denk geldi bana .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.