Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Aracın Içi Su Dolu , Camlar Buğulanıyor..

Erhan GÜLER

Soru

Herkese selamlar , 

Geçen akşam aracıma yaklaştığımda camların içten buğu yaptığını gördüm.Neyse bindim , içten ön camı sildim , aynı şekilde arka cam da buğuluydu , daha sonra o kendiliğinden geçti. Ertesi gün aracın içine bindiğimde arka koltuğa binen annem aracın içinin su dolu olduğunu söyledi. Basınca baya baya su çıkıyordu yüzeye. Özellikle sağ ön ve arka yolcu koltuklarının altı çok ıslanmış. Sol taraflarda da var. Araba yıkamacıya bir sorayım dedim , adam abi yaparız ama klime hortumunda tıkanma ya da patlama olmuştur , yine aynı şeyi yapar dedi. Yarın gebze nazere randevu aldım aracı bırakacağım ama açıkçası çok canım sıkıldı.Su buharlaşıyor sanırsam aracın içindeki camlar o yüzden buğu yapıyor.Çok şükür ki araçta rahatsız edici bir koku yok. Aracın çekişi düştü ayrıca yakıt da bariz arttı. Bu zamana kadar klimayı da pek kullanmadım. Neden olur , nasıl olur anlamadım :(İlk buğuyu fark ettiğim akşam camlar kurusun diye 5 dk ön ve arka cam rezistansla beraber klimayı kullandım, onun dışında hiç kullanmamıştım. Bakalım yarın servise bırakacağım , daha garanti de bitmedi son 3-4 ay garantinin , ne yapacaklar bana ne kadar patlayacak göreceğiz. Ama fazlasıyla can sıkıcı bir durum. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

...bakmak lazım tabi ama polen filtresi veya giderler tıkanmış gibi (belki ikisi birden) özellikle ağaç altında (mesela iğne yapraklı bir ağaç) park ediliyorsa o yapraklar düşüp çürüyor ve küspe haline gelip ne kadar gider varsa alayını tıkıyor. 

Aracın içindeki nem'in dışarı atılamıyor oluşu "tıkanıklık" işareti ... servis'e uğrayıp bir çay için, toparlarlar her şeyi ... merak etmeyin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...bakmak lazım tabi ama polen filtresi veya giderler tıkanmış gibi (belki ikisi birden) özellikle ağaç altında (mesela iğne yapraklı bir ağaç) park ediliyorsa o yapraklar düşüp çürüyor ve küspe haline gelip ne kadar gider varsa alayını tıkıyor. 

Aracın içindeki nem'in dışarı atılamıyor oluşu "tıkanıklık" işareti ... servis'e uğrayıp bir çay için, toparlarlar her şeyi ... merak etmeyin. 

Ağaç altına park etmiyorum Kaan bey,normal açık otopark sitenin önündeki. Dediğiniz gibi bir şeylerde tıkanıklık var ama bakalım yarın servise bırakınca öğreneceğiz.Öncelikle içindeki suyu boşaltmaları gerekiyor , sonra kurutacaklar falan. Koltukları sökmeleri gerekecek sanırım.İnşallah hayırlısıyla hallolur.

Cevabınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç yağmur altında kaldı mı,bagaj kısmında su var mı

Bagajda hiçbir şey yok hocam. Evet yağmurda kaldı ama onunla alakalı olacağını sanmıyorum. Ağırlık aracın sağ tarafında. Özellikle sağ arka tarafta baya baya su var. Sol taraflarda ıslaklık var ama sağ tarafta paspasa basınca yukarı baya su çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi bildiğim bir duygu. Çok benzerini yaşamıştım. Nazer'deki arkadaşlar çözdülerdi işi, bir sıkıntı da olmadı sonra..

Valla insanın canı çok sıkılıyor hocam,elden de bir şey gelmiyor. Umarım benim işi de hallederler. Ama böyle bir şeyi  ilk defa duyuyorum ve ilk defa başıma geliyor.

klima tahliye hortumu tıkanmıştır geçmiş olsun. benimde başıma gelmişti.yetkili serviste halletmişlerdi.

Teşekkürler hocam.İnşallah benim iş de bir an önce hallolur.

15 yıl evvel klima tahliye hortumum tıkanmıştı, arabayı su basmıştı :) 

Genelde ağzını çamur tıkıyor. Usta eğilip eliyle açmıştı. Hızlı çözüm bulun paspaslar fena kokar. 

Valla elimde bir şey gelmiyor ki hocam. Araba yıkamacıya götürdüm adam dedi hallederim ama yarın yine yapar diyince elletmedim.

Önce tıkanıklık varsa onu halletsinler de koku şimdilik yok , eğer olursa da onu da sonra hallettirmeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla elimde bir şey gelmiyor ki hocam. Araba yıkamacıya götürdüm adam dedi hallederim ama yarın yine yapar diyince elletmedim.

Bazen ağzına çamur geliyor o tıkıyor öyle bir şey ise bir daha kolay kolay olmaz.  Patlak, tıkanık falansa uğraştırır biraz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bazen ağzına çamur geliyor o tıkıyor öyle bir şey ise bir daha kolay kolay olmaz.  Patlak, tıkanık falansa uğraştırır biraz. 

İçerideki su miktarını düşününce patlak olma ihtimali yüksek gibi geliyor. Acaba bu durum aracın çekişini , yakıtını arttırır mı ? Aracın performansı da düştü bu olaydan sonra.Yakıt da arttı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim de aracı su basmıştı ama benimkinde su bagaj bölümünden geliyordu.yani bagaj doluyor ve suyu öne veriyor koltuklar ,paspaslar ıslanıyordu.sorun bagaj havalandırma deliklerindeki lastiğin deforme olmasıydı .bir bak istersen(arka tamponun içinde dışarıdan görünmez)

Mehmet Erten tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim de aracı su basmıştı ama benimkinde su bagaj bölümünden geliyordu.yani bagaj doluyor ve suyu öne veriyor koltuklar ,paspaslar ıslanıyordu.sorun bagaj havalandırma deliklerindeki lastiğin deforme olmasıydı .bir bak istersen(arka tamponun içinde dışarıdan görünmez)

Bagaj kapağında açıklık var gibi ama öyle olsa bagajda da ıslaklık olması gerekmez mi ? Ben ön koltukların altları da ıslak ayrıca. Bakalım bugün aracı Gebze Nazere teslim ettim,ne sonuç çıkacak ben de merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.