Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C Max Elektrikli Bagaj Kapağı Ve Tavan Çıtası Hakkında

Levent Okutan

Soru

Merhaba aracımla ilgili çözemediğim sorunlar oldukça buradan siz dostlarımdan öğrenmek için konu açıyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

* Aracımın bazen elektriğkli bagaj kapağı kapanmıyor el ile kapatıyorum sabah gelip aç kapa yaptığımda ise bakıyorum sorun düzelmiş..ara ara sorun vermesi neden olabilir..?

*  Aracımda soğutmalı torpido varsa nerede ve nasıl çalışır. ?

* Aracım Titanyum X cam tavanlı Tavana yapıştırlamalı Bagaj çıtası (Tavan çıtası) attırsam olurmu tavsiye edermisiniz ? Tavsiye edeceğiniz online Aksesuar satışı yapan güvenilir site varmı ? ( koltuk kılıfı,tavan çıtası,bagaj havuzu  ve paspas alacağım )

Zormu bir soru sordum :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba aracımla ilgili çözemediğim sorunlar oldukça buradan siz dostlarımdan öğrenmek için konu açıyorum.

- Bagaj Kapağı : Akü gerilimine bakmak gerekebilir, ayrıca o kapakta kaza engellemek için basınç/temas sensörü var, onu da kontrol etmek lazım.

- Soğutmalı Torpido : Ön göğüs hattından torpido bölgesine hava üfleyen ventil var. Torpido gözünü açıp sol duvara bakarsanız torpido'ya soğuk hava yönlendiren kanalın girişini görebilirsiniz. Torpido  bölmesinin buzdolabına dönmesi gibi bir konsept söz konusu değil, klimayı açtığınız zaman o bölge'ye de soğuk hava yönlendirildiği için torpido -serin- kalıyor, ek bir eylem yapmanız gerekmez.

- Bagaj taşıyıcısını yetkili servislerden veya yetkili tedarikçiden (Thule) temin edebilirsiniz. Ana taşıyıcı ekipmanı aldıktan sonra bu parçanın üzerine ek aparat alarak istediğiniz ekipmanı (kayak taşıyıcı - bisiklet taşıyıcı vs.) bağlayabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken en önemli unsur tavanın üvenli taşıma kapasitesinin Max.75kilo olduğu.

...C-Max güzel seçim, kuZu'nuzu iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

- Bagaj Kapağı : Akü gerilimine bakmak gerekebilir, ayrıca o kapakta kaza engellemek için basınç/temas sensörü var, onu da kontrol etmek lazım.

- Soğutmalı Torpido : Ön göğüs hattından torpido bölgesine hava üfleyen ventil var. Torpido gözünü açıp sol duvara bakarsanız torpido'ya soğuk hava yönlendiren kanalın girişini görebilirsiniz. Torpido  bölmesinin buzdolabına dönmesi gibi bir konsept söz konusu değil, klimayı açtığınız zaman o bölge'ye de soğuk hava yönlendirildiği için torpido -serin- kalıyor, ek bir eylem yapmanız gerekmez.

- Bagaj taşıyıcısını yetkili servislerden veya yetkili tedarikçiden (Thule) temin edebilirsiniz. Ana taşıyıcı ekipmanı aldıktan sonra bu parçanın üzerine ek aparat alarak istediğiniz ekipmanı (kayak taşıyıcı - bisiklet taşıyıcı vs.) bağlayabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken en önemli unsur tavanın üvenli taşıma kapasitesinin Max.75kilo olduğu.

...C-Max güzel seçim, kuZu'nuzu iyi günlerde kullanın.

Allah razı olsun cevap gelmeyecek diye korkmuştum..Allah razı olsun cevaplarınız için..Bagaj taşıma için değil görünüm olarak taktıracaktım.

örn: http://www.aksoytuning.com/ford-c-max-tavan-citasi-port-bagaj-urun13992.html  buradaki gibi ..Teşekürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bagaj taşıma için değil görünüm olarak taktıracaktım.

...anladım. Aksesuar dediğiniz zevk işi, unutulmaması gereken (verdiğiniz örnek gereği bunu söylüyorum) o çıtalara her hangi bir şey bağlanamayacağı, örnekteki ekipmanın sadece "görsel" fayda sağlayacağı. (orjinal kitler'in bağlantıları yük taşıma adına çok farklı, tırnaklı ve geçmeli)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yalnız bizim kasada soğutmalı torpido yok. En azından benim kuzu da :)

2013 model titanum x paket aracınızda yoksa benimkinde de yok ozaman..

Lütfen başlıkları daha doğru seçmeye çalışın. Düzenlenecek.

Özür dilerin anlayamdım biraz aydınlatırsanız yakup bey ona göre düzenlenir ve bundan sonra dikkat edilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 model titanum x paket aracınızda yoksa benimkinde de yok ozaman..

Özür dilerin anlayamdım biraz aydınlatırsanız yakup bey ona göre düzenlenir ve bundan sonra dikkat edilir..

Tabiki madde 11

http://www.focusclubtr.com/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Örnek; başlığın şuanki hali. 

Lütfen bu mesajı yanıtlamayın boşuna uzamasın konu, sadece bilgilendirmeye çalışıyorum.Malum bunlar sizin için yapılan şeyler, sadece kendimizi düşünmeyelim herkese faydalı olabilsin diye uğraşmaktayız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

konuştuğumuz ekipmanların orjinalleri şu şekilde ... taşıyıcı tavana bu şekilde "tırnaklı" bağlantı ile oturuyor.

IMG_20150313_122525.jpg

ana taşıyıcının üzerine bağlantı aparatları takılıyor (resimde bisiklet taşıyıcı var...)

IMG_20150313_122346_edit.jpg

SW'de ki bağlantı da şu şekilde (C-Max değil ama bağlantı / taşıyıcı kombileri konsepti aynı...)

IMG_20150313_122439.jpg

bu resimdeki kombinasyonda ortada kayak/snowboard taşıyıcı ... sağ ve sol kenarlarda ise bisiklet taşıyıcılar var.

IMG_20150313_122423.jpg

...bunun haricinde başka varyantlar da var, çoklu kayak/board taşıyıcı .... sörf ve windsörf taşıyıcı ... genel kargo/bagaj taşıyıcı ... açık taşıma kasası (kargo ağı ile birlikte) vs.vs. yani ana tavan taşıyıcı alınıp takıldıktan sonra ihtiyaç doğrultusunda pek çok varyant isteğe bağlı olarak sağlanabiliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

koltuk kılıfı için tek geçeceğiniz site

http://www.ankaraotodoseme.com/

memnun kalmama gibi bir şansınız yok bence.

ben mayıs 2013 te aldım halen ne solma ne bır yırtılma nede sarkma var. tavsiye ederim.

Sitede resmi bol ama seçenek göremedim ..ne renk olacak vs vs hiç bir başlık yok..çok farklı bir site..

Levent Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

telefonla görüşün . ilker beydi sahibi . site biraz başarısız ama telefonla işinizi çözersiniz. focus 3 style lerın koltuğu bej olduğu için aldığım gün sipariş verdim bir kaç günde elime ulaştı . çok çok memnun kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aradım sağolun ..Fakat Cmax a koltuk kılıfı yapmıyorlarmış..ilginç..

cmax e geçmemişlermi daha hayret. ben dün 2009 focus için sipariş verdim arkadaşa. ama ankaraya giderseniz uğrayın derim. ölçü alıp yaparlar belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cmax e geçmemişlermi daha hayret. ben dün 2009 focus için sipariş verdim arkadaşa. ama ankaraya giderseniz uğrayın derim. ölçü alıp yaparlar belk

Olumsuz dediler C max çok geniş ve çok tutulmayan bir araç dediler yapmadılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.