Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Çözülemeyen Ön Takımdaki Ses Sorunu

murat akaloğlu

Soru

2007 model sıfır aldığım benzinli focusta aldığımdan beridir sağ ön tekerin boşa düştüğü anda çıkrattığı lok-löb kişiden kişiye değişebilen ses sorunu var.ön takımda akslar hariç ne varsa değişti çoğu garantiden çoğuda cepten. kronik bir sorun galiba çoğu kişi ben gibi aynı sesten şikayetçi. ama ben çözenini duymadım daha

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Tahmin ettiğim ses ise aracın gen'i öyle, sorun değil yapısı yani o; istersen herşeyi orjinali ile değişin yine aynı şey olacak. 

Adamlar çözümü yeni versiyon ile sunmuş, bunda uğraşacak düşünecek birşey yok yani. (Eğer sanılan şeyse, uzaktan konuşmak zor iş.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İnşallah öyledir.yalnız sağ taraf sol tarafa göre çok gürültülü.sanirsam senin focus makyajlı senin arabada aynı sesler varmı.

Dediğim gibi bi bakmak (dinlemek) lazım, yumuşak olan lassa lastiğe geçince özellikle yazın daha iyi olmuştu araç çünkü malum ilk emmeyi kendisi gerçekleştirdiği için.

Genel itibarıyla sesli bizimkide ve ilk günden beri aynı :D  Misal köy yollarımızda dangur dungur oluyor özellikle lastikler boşa düşünce.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dangur dungur sesler varsa aynı o zaman :) şimdi ffcclup rusya ya bakıyorum adamlarda aynı sesten dertli epeyde uğraşmış lar onlardada çözen yok.biri focus 1 yayı ve rulmani takıp deneyecekmis .olumlu olursa yaşadık demektir :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dangur dungur sesler varsa aynı o zaman :) şimdi ffcclup rusya ya bakıyorum adamlarda aynı sesten dertli epeyde uğraşmış lar onlardada çözen yok.biri focus 1 yayı ve rulmani takıp deneyecekmis .olumlu olursa yaşadık demektir :)))

Bir dostumuzda da aynı sıkıntı vardı tabi bahsedilen sesi tam anlayamadığım için bilmiyorum fakat benzer bir sesti.Fren kaliperlerinde bulmuştu sıkıntıyı.İçeride bir yay yada bir parça boşluk yapıp sese neden oluyormuş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O lastikten ben ne çektim arabayı aldığımdan beri alt düzn ile ilgili para harcadığım tek parça 10,000km de bir gidiyor.Ve inanılmaz rahatsız edici bir ses geliyor.

10bin mi? bir yanlış vardır o işte. O kadar kısa sürede bozuluyorsa ya parça uygun değil ya da o parçayı beklenmedik şekilde zorlayan başka bir etken var.

Arabaya gel.... benzin yerine kavuçuk yakıyormuş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

10bin mi? bir yanlış vardır o işte. O kadar kısa sürede bozuluyorsa ya parça uygun değil ya da o parçayı beklenmedik şekilde zorlayan başka bir etken var.

Arabaya gel.... benzin yerine kavuçuk yakıyormuş :)

Bende arka bozuluyor sürekli onada etken olan şey bağ evine giderken kullandığım yol sanırım yada dediğiniz gibi başka bir etken var yine bozuldu ses geliyor geçen değiştiğimden beri 20,000km olmamıştır bu sefer uzun gitti diye seviniyorum :) artık pek umursamıyorum açıkcası birde zaten ucuz bir parça pek dert etmiyorum yani o yüzden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende arka bozuluyor sürekli onada etken olan şey bağ evine giderken kullandığım yol sanırım yada dediğiniz gibi başka bir etken var yine bozuldu ses geliyor geçen değiştiğimden beri 20,000km olmamıştır bu sefer uzun gitti diye seviniyorum :) artık pek umursamıyorum açıkcası birde zaten ucuz bir parça pek dert etmiyorum yani o yüzden

Yapısal olarak cacık bir durum varsa, parçacıları gezer, farklı marka ama aynı ebatlarda bulmaya bakardım ben olsam. Vardır illaki.

Pegeout,

Renault

Fiat

Volvo!

Opel

VW

Bunları gezin ebat tutuyorsa kullanın, eğer yapısal değilse başka birşey bozuyor demektir. Belkide konumlandırma açısı yanlış, kim bilir. 

Pek mk2 deneyimim yok ama bir şekilde çözülür bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

viraj demir lastikleride değil.trw nin yaptığı kaliperlerde ses olduğunu duymuştum.şevrole cruz örneği mesela adamlarda bizler gibi dertli ön takımdan.ilk defa duydum ate kaliperin boşluk yaptığını.

yalnız kaliperde boşluk olsa her daim ses yapması lazım değilmi.benim sıkıntı tekerlek boşa düşünce çıkarttığı ses.sanki sağ tarafta ağırlık yokmuş gibi bir durum var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

viraj demir lastikleride değil.trw nin yaptığı kaliperlerde ses olduğunu duymuştum.şevrole cruz örneği mesela adamlarda bizler gibi dertli ön takımdan.ilk defa duydum ate kaliperin boşluk yaptığını.

yalnız kaliperde boşluk olsa her daim ses yapması lazım değilmi.benim sıkıntı tekerlek boşa düşünce çıkarttığı ses.sanki sağ tarafta ağırlık yokmuş gibi bir durum var :)

kaliperlerin içinde iki adet pim var birbirine montaj yapmaya yarayan.bu pimler uygun malzeme seçimi olmaz ise kısa zaman da bozuluyor ve boşluk yapıyor siz frene bastığınız da bu ses gelmez fren kullanmadığınız da bozuk yollar da takır tukur lokur gibi ses yaparlar sizde arayıp durursunuz .en güzeli kontrol ettirmek pimler bozuksa yeni kaliper ler ile değiştirmek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende arka tekerden geliyordu ses. Şahsuvaroğlu, kaliperdeki pimlerden geldiğini, balataların vurduğunu söyledi. Benim aracımda halihazırda Bosch'un balataları var. Motorcraft kullanırsanız bir ihtimal kesilebilir dediler. Kesin bir çözüm sunamadılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.