Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2012 Focus Style Vs 2012 Astra Sport

Ömer Faruk Öztürk

Önerilen Mesajlar

İyi akşamlar

Abime araba almayı düşünüyoruz. Ben Focus diyorum o ise tipinin daha güzel olduğunu düşünüp Astra diyor. 2012 Astra 1.6 sport 115 ps benzinli ile yine 2012 Focus Style 1.6 125 ps benzinli arasında kaldık. Sizce hangisi, ikisini kullanan arkadaşlar varsa yorumları bizim için çok iyi olacaktır.

Not: Bütçemiz 45 bin Tl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra daha ağır kanlı bir araç, özellikle atmosferik motorda Focus kadar atik olmadığını hissetmiştim ben.

Astra için en azından 1.4t seçeneğine bakmakta fayda var ileride bıkkınlık yaşatmaz.

Focus' ta buna karşılık en azından 1.0eb olsa fena olmaz ama sonuç olarak ikiside güzel ve iyi araçlar motor ve/veya donanım dışında keşke yaşatmazlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra daha ağır kanlı bir araç, özellikle atmosferik motorda Focus kadar atik olmadığını hissetmiştim ben.

Astra için en azından 1.4t seçeneğine bakmakta fayda var ileride bıkkınlık yaşatmaz.

Focus' ta buna karşılık en azından 1.0eb olsa fena olmaz ama sonuç olarak ikiside güzel ve iyi araçlar motor ve/veya donanım dışında keşke yaşatmazlar.

Hocam siz ikisinide kullandınız heralde, Focusun çok daha iyi yol tuttuğunu ve astradan genel olarak daha iyi bi araba olduğunu düşünüyorum. Yol tutuşu ve keyif bakımından yorumunuz nedir ? teşekkür ederim yorumunuz için bu arada

Yardımcı olursa diye, focus dizel ve PS kullandım, bir sıkıntı yaşamadığım gibi keyif aldım..

Ufak tefek sıkıntı yaşadınız heralde abi :) ama otomatik vites ile ilgiliydi muhtemelen sıkıntınız

Kesinlikle ve kesinlikle focus

Opel kullanicisiyim an itibariyle ama keşke focusumu satmayaydim :(

Abi zahmet olmazsa kısaca bunun sebebini söyleyebilirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol tutuş .

LPG yoksa çok yakmasi.

Focus kadar atık değil ağır kalıyor. Bi artısı var bikaç cm arka koltuk diz mesafesi iyi onun haricinde her türlü focus

Astranın arka koltuğunda rahat yolculuk yapamazsınız dar diyorlardı, demekki focusun biraz daha dar :(

Teşekkür ederim hocam yorumlarınız için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam siz ikisinide kullandınız heralde, Focusun çok daha iyi yol tuttuğunu ve astradan genel olarak daha iyi bi araba olduğunu düşünüyorum. Yol tutuşu ve keyif bakımından yorumunuz nedir ? teşekkür ederim yorumunuz için bu arada

Ufak tefek sıkıntı yaşadınız heralde abi :) ama otomatik vites ile ilgiliydi muhtemelen sıkıntınız

Yok Ömer, en ufak bir sıkıntım olmadı PS den, evin ikinci aracı ( eşimin) idi.Polo dsg ile değiştirdik, tamamen keyfe keder oldu yani..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol tutuş konusunda aralarında uçurum farklar yok, atıyorum biri 90la virajı rahat dönerken diğeri bu limiti 95'e çıkartıyor. (Tamamen farazi veriler bu hızlar, örnek olsun diye yazdım)

O konuda ikiside normal kullanıcıyı tatmin eder lakin sürüş zevki için Focus kesinlikle daha önde benim gözümde ve deneyimimde. Gerek hızlanması, gerek vites geçişleri, gerekse direksiyon tepkileri araç sürmekten zevk alan birini daha çok tatmin eder (bence)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok Ömer, en ufak bir sıkıntım olmadı PS den, evin ikinci aracı ( eşimin) idi.Polo dsg ile değiştirdik, tamamen keyfe keder oldu yani..

Anladım hocam çok teşekkür ederim yorumunuz için

Yol tutuş konusunda aralarında uçurum farklar yok, atıyorum biri 90la virajı rahat dönerken diğeri bu limiti 95'e çıkartıyor. (Tamamen farazi veriler bu hızlar, örnek olsun diye yazdım)

O konuda ikiside normal kullanıcıyı tatmin eder lakin sürüş zevki için Focus kesinlikle daha önde benim gözümde ve deneyimimde. Gerek hızlanması, gerek vites geçişleri, gerekse direksiyon tepkileri araç sürmekten zevk alan birini daha çok tatmin eder (bence)

Bizim gibi gençler için Focus diyorsunuz yani :) teşekkürler yorumlarınız için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 bin tl verip pek de ekonomik olmayan araçlar yerine 5 fazla verip 50'ye tdci style bakın derim.. 

Mesela 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2011-focus-1.6-tdci-style-plussmart-plusplus-modeli-boyasiz-204298118/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Surus keyfi olmadigini dusunup dizel istemiyoruz acikcasi, benzin lpg bizim icin daha avantajlisi gibi suan. Kisin isinmak bilmez, sık sık vitesle ugrasmakta cabasi :) Daha keyifli oldugunu dusundugumuzden benzinli istiyoruz kisacasi hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Surus keyfi olmadigini dusunup dizel istemiyoruz acikcasi, benzin lpg bizim icin daha avantajlisi gibi suan. Kisin isinmak bilmez, sık sık vitesle ugrasmakta cabasi :) Daha keyifli oldugunu dusundugumuzden benzinli istiyoruz kisacasi hocam

Sürüş keyfi ,benzin lpg avantajı , kışın ısınmak bilmez kısımlarına katılmasam da sık sık vites değişme kısmına hak veriyorum,istanbul trafiğinde çok ahh çektiğim olabiliyor ama düz vitesin de ayrı bir güzelliği var :) ( Lpg'nin çıkartabileceği sıkıntıları da ,zırt pırt bakım yaptırma gereği doğabileceğini de hesaba katmanızı tavsiye ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kastamonuda yaşıyoruz, hafta sonlarıda sık sık çevre ilçelere falan gezmeye gidiyoruz, her taraf dağ tepe yakup hocam 1.0 zorluk yaşatmasın :)

Bide şuan altımızda bulunan 2001 ghia focus 22 kuruş yakıyor lpg de şehir içinde. EcoBoost biraz daha fazla yakacaktır muhtemelen :)

Sürüş keyfi ,benzin lpg avantajı , kışın ısınmak bilmez kısımlarına katılmasam da sık sık vites değişme kısmına hak veriyorum,istanbul trafiğinde çok ahh çektiğim olabiliyor ama düz vitesin de ayrı bir güzelliği var :) ( Lpg'nin çıkartabileceği sıkıntıları da ,zırt pırt bakım yaptırma gereği doğabileceğini de hesaba katmanızı tavsiye ederim :)

bide bütçe meselesi hocam  :) toplamda kayıt masraflarıyla 47 bin harcayabiliyoruz arabaya. Focusun lpg ile uyumlu olduğu okudum ve dinledim aslında hocam, bu forumu uzun üredir takip ediyorum. Focus hastasıyımdır ayrıca  :)  ama astrayla ilgili bir bilgim yok malesef, abim illa astra diyor zaten, yoksa bana alınıyo olsa araba her zaman Focus  :)

Ömer Faruk Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.