Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dizel Motor Neden Icine Cok Ses Aliyor

Abdülkadir Kaya

Soru

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sıkıntı olurmu peki

Öyle bir sormuşsun ki, fikir sahibi olamadım, yorumlayamadım. Bence sende pek anlamadın veya diğer araçlarla karşılaştırma yapıp normal mi değil mi anlayamadın.

Huylandırıyorsa bu durum, servise göstermelisin aracını, şayet bu dille pek işine yarayan cevap alamayabilirsin bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizelde 3000 devir sonrası... Galibayı aracı zorluyorsunuz biraz. Tabi göğüsten ses gelmemesi lazım.

Ben bir zırıltı duyuyordum. Özellikle düşük viteslerde ve düşük devirlerde. Ustama gittim, vitesi araç yürürken zorlayınca seste azalma/kaybolma eğilimi gösteriyordu.

Vites halatlarının birbirine temas etmesinden kaynaklandığını tespit etti. Cırt kelepçe ile birbirine sıkıca sabitledi. Ses kayboldu. Tabi sizinki bu olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim de kafamdaki aynı işaret burada da varmış konusu varken yazalım. 3 bin devirden sonra arabada böğürme oluyor. Youtube'de de bir 0-100 hızlanma videosu buldum videoyu dikkatle dinleyin 3 bin devirde sesi duyacaksınız. 

Zorlama değil de bazen deviri yükseltip vites değişirken ses kendini ele veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim de kafamdaki aynı işaret burada da varmış konusu varken yazalım. 3 bin devirden sonra arabada böğürme oluyor. Youtube'de de bir 0-100 hızlanma videosu buldum videoyu dikkatle dinleyin 3 bin devirde sesi duyacaksınız. 

Zorlama değil de bazen deviri yükseltip vites değişirken ses kendini ele veriyor.

Yardımcı olabilecek?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

pek anlayamadım stabil bir ses tonu olmadığı için ama krank kasnağını değiştirirsen o böğürtü kaybolacaktır..

Teşekkür ederim. Acaba forumda da bu konuda sıkıntısı olan var mı merak ettim. Bir kişi bulduk o da konu açmış...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.