Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cam Filmi Ile Ekran Imalatı

Önerilen Mesajlar

İşte şöyle bir şey ...

http://youtu.be/Fq93o-EOoJQ

... önce kocaman cama (4m2) koyusundan film çekilir ... sonra arkasına 5,000 lümen projeksiyon cihazı yerleştirilir.  USB stick ile reklam yüklenir ve devreye alınır ... işte çift yönlü dev ekran  :)

Bizim çocukların icadı ... şimdi bunun aynısını E5 cepheli showroom camlarına da yapalım diyorlar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim çocukların icadı ... şimdi bunun aynısını E5 cepheli showroom camlarına da yapalım diyorlar.

Süpermiş :) Tabi biraz pahalı bir icat olmuş :)

Ancak akşam görünür bence dış cephede, gündüz gün ışığında pek işe yaramaz gibi gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4m2 deneysel bir çalışmaydı, çift taraflı ekran işini bir kere oturttuk ya ... gerisi Allah kerim   :)

çift taraflı ekranın tek sakatlığı : içeriden seyrediyorsan yazılar ters görünüyor   :kıhkıh:

Reklam ve presentasyon işine ters :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

..şey evet, biraz öyle oldu sanki   :)

bu sorunu nasıl aşarız olayını düşünüyorum tabi ... düşünüyorum, düşünüyorum ... düşünüyorum.  

E5 Cepheli cam'da yansıtırkende doğal olarak ters görünecek :) içerden görünmesi pek dert değilse (kehkehkeh) projeksiyonun ayarlarında görüntüyü ters yansıtma seçeneği vardır muhtemelen. 

Şaka bir yana siyah zeminde renklerde olması gerektiği gibi görünmeyecektir herhalde. Ben şimdiye kadar zemin rengi seçebildiğim projeksiyon görmedim. Varsada iyiymiş :)

Not: 7/24 reklam dönecek bir alanda projeksiyon kullanmak sanırım size bayaaaa bir pahalıya patlar, ampul alıp durursunuz :) (Tabi setup fee yi saymıyorum bile)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E5 Cepheli cam'da yansıtırkende doğal olarak ters görünecek

dışarıdan düz gözüksün yeter canım ...

Tabi setup fee yi saymıyorum bile

...daha bir masraf yapmadık, 5,000lümenlik projeksiyon cihazı zaten elimizde vardı. Ona bir kablo çektik, oldu bitti.

siyah zeminde renklerde olması gerektiği gibi görünmeyecektir herhalde

...daha yakından HD bir filmi video'ya çekerim, renkler koyu zemin olmasına rağmen fena değil ... tamam bir Ultra HD Curve falan değil ... ama not bad yahu.

ampul alıp durursunuz

...akşam dükkan kapalıyken açık bırakalım, sabaha kadar reklam dönsün diyorduk ... ama işin dibinde ampul olayından yırtamayacağımız kesin, artık toptancının nüfusuna mı kaydoluruz? adamın yanına çırak diye mi gireriz? bir çaresini bulacağız.

...işin gırgır yanı bizim çocuklar şimdiden ---abi buna HD kablosu ile digitürk bağlayalım, manyak maç seyredilir bunda yaaa--- demeye başladılar. yani halt etmiş, kedinin aklına ciğer düşürmüş olabilirim ki bu tırsınç bir durum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...akşam dükkan kapalıyken açık bırakalım, sabaha kadar reklam dönsün diyorduk ... ama işin dibinde ampul olayından yırtamayacağımız kesin, artık toptancının nüfusuna mı kaydoluruz? adamın yanına çırak diye mi gireriz? bir çaresini bulacağız.

...işin gırgır yanı bizim çocuklar şimdiden ---abi buna HD kablosu ile digitürk bağlayalım, manyak maç seyredilir bunda yaaa--- demeye başladılar. yani halt etmiş, kedinin aklına ciğer düşürmüş olabilirim ki bu tırsınç bir durum. 

Firma olarak size "dokanmaz" yahu :) Rutine bağlarsa vazgeçilebilir bir icat haline dönüşür herhalde. Ama bi dakka ya, ben her kk ekstremde bir servis harcaması gördüğüm zamanlar aklıma geldi, yok yok çok uzun ömürlü o ampuller  :kıhkıh:

Büyük ekran görünce Maç izleme olayı her ortamda mevcut demek ki :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

piroce :) için kullandığımız projeksiyon cihazı bu ...

IMG_20150213_112048.jpg

...cam filmini söktük, neden derseniz sabit cam filmi ışığı da kesiyor, ortam karanlık hale geliyor. onun yerine bizim çocuklar elektrikli bir perde aldı (semi-transparan) ... kumandası bile var.

IMG_20150213_112128.jpg

çok sexy canım  :)

...pazartesi elektrik tesisatını da çekip topraladıktan sonra bir HD film atıcam üzerine, o görüntünün video'sunu çekeyim ... bakalım beğenecekmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Patent alin bari

...bizimkisi bildiğiniz "Zihni Sinir Pirocesi" işte ...

http://www.zihnisinir.com/tr/

...hem stress olsun, hem de ekranın tam önündeki spot'u söndürelim, böylece renkler daha canlı gözüksün ısrarımın sonucunda uçan halı'ya çıkan ama ısrar ile bir türlü ölmeyen iş arkadaşımız  :(

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.