Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dizel Mi, Lpg Mi?

kadir sönmez

Önerilen Mesajlar

düşük kilometreli - düzgün ve de otomatik bulmak o kadar zor ki ... buluyorsun, kötü kondisyonlu oluyor ya da fiyatı uçuyor. 

...aklımda olsun üstadım. bu gün 2.el'de ki çocuklar ile toplantım var, orada bir kere daha bakarım. 

Teşekkür ederim.

Ben birazcık daha beklersek düşecek kanaatindeyim :( Euro ile sıfır fiyatları inerse (inş) Bunda 3 iner 2.el'de 5 iner :P

Haklısın Yakup.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Euro artınca fiyatlar artıyor ama düşünce fiyatlarda bi değişiklik olmuyorki 

Şuan bunu söylemek için erken gerçi ford düşürdü fiyatları. Takip ederseniz eğer fark edebilirsiniz, 2015 model satışları daha yeni başlıyor. Sonuçta bu adamlar ne kadar çok satarsa o kadar iyi neden düşürmesinler, kolay satmak varken.

Önceden satın alınan araçlarda (2014 gibi) euro indirimi olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuan bunu söylemek için erken gerçi ford düşürdü fiyatları. Takip ederseniz eğer fark edebilirsiniz, 2015 model satışları daha yeni başlıyor. Sonuçta bu adamlar ne kadar çok satarsa o kadar iyi neden düşürmesinler, kolay satmak varken.

Önceden satın alınan araçlarda (2014 gibi) euro indirimi olmaz.

Fiyatları neye göre kime göre düşürdü anlıyamadım .2010'dan beri düzenli olarak araçların fiyatı yükseliyor.çok satmak fiyatları düşüreceği anlamınada gelmiyor tabi türkiyenin en çok satan arabası vw araç almaya gittiğinde 1 tl indirim yapmıyorlar nerdeyse ,çokta kolay satıyorlar .artık araçların fiyatları değilde isimleri insanları çekiyor bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatları neye göre kime göre düşürdü anlıyamadım .2010'dan beri düzenli olarak araçların fiyatı yükseliyor.çok satmak fiyatları düşüreceği anlamınada gelmiyor tabi türkiyenin en çok satan arabası vw araç almaya gittiğinde 1 tl indirim yapmıyorlar nerdeyse ,çokta kolay satıyorlar .artık araçların fiyatları değilde isimleri insanları çekiyor bence.

Konuyla alakasını anlayamadım kusura bakamayın, konu dışına devam etmeyelim. Fiyat başlıklarımızdan devam edebilirsiniz isterseniz.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlığa cevaben yılda 20000km altında yol yapiyorsaniz. Sol ayağınıza eziyetten zevk almıyorsanız. 125 PS PWS Focus tavsiye ederim. f/p ve 125 BG zevki. Eşinizde kullanabiliyor.

Otomatiğe amenna, ancak atmosferik motorun sessizlik dışında ne zevki var ki!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatiğe amenna, ancak atmosferik motorun sessizlik dışında ne zevki var ki!

Şaka mı bu ya :D

Turbolu tüm araçların "zevk olarak atm'ye benzemeye çalıştığını" söylemeye gerek varmış; onu deyip uzatmıyim daha fazla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar merhaba

2006 focus (lpg) sahibiyim ,bunu satıp yine ikinci el 2012 model dizel bir focusmu önerirsiniz yoksa yine o modellerde lpg li bir focusmu?

fiyatlar üç aşağı beş yukarı benzer, şuanki aracımda hiç bir sıkıntı yaşamadım dolayısıyla lpg bana sıcak geliyor ama dizelde daha güçlü bir araç 

ama dizelin bakımları masraflı diyorlar km 100.000 den sonra kaldır at diyolar yani herkes herşeyi diyor 

sizin görüşlerinizi alabilir miyim

focus 2008 lpg kullandım ve 2012 dizel kullanıyorum, her yere araba ile gidiyorsanız ve haftada 1-2 defa yakıt almak istemiyorsanız, avm otoparklarına girmek istiyorsanız, kesinlikle dizel

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaka yapmak için forumlara takılıyoruz zati.

Benim nazarımda atmosferik çöptür. Kişisel fikrimdir ve beni bağlar. Tercihlere sözüm yok. Sonuçta herkesin önceliği, araca bakış açısı ve araçtan beklentisi farklı.

Ben adamakıllı sinek bir dizeli bile 1.6 atmosferiğe her türlü tercih ederim. Arabaya tonla para ver, rampada,  efendime söyleyeyim yüklüyken bir de klima açıksa eşeğe dönsün. Zaten bu sınıfta küçük atmosferiklerin pek bir geleceği de gözükmüyor. Selametle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben adamakıllı sinek bir dizeli bile 1.6 atmosferiğe her türlü tercih ederim. Arabaya tonla para ver, rampada,  efendime söyleyeyim yüklüyken bir de klima açıksa eşeğe dönsün..

1.3cdti astra'nın aynı durumda ne hale geldiğini biliyoruz,dizeli tercih ederim derken hepsini katmayın bence  :yeah:

Klimayı kapar,4'le çıkacağım yokuşu 3'le çıkarım. Atmosferiği eşeğe döndürmemek tamamen sürücünün elinde. Zaten zevkli olan kısmıda bu değil mi? Neyse sonuç olarak benim nazarımda da dizel çöptür,sizin nazarınızda atmosferik başkasına görede etanol bu uzar gider.

Ne yazık ki zorla dayatılan seçenekler yüzünden bu saygı duymamız gereken tercihler... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atla deve değil yahu.

Çoook ince düşünmeye gerek yok.
Dizel keyifli,sessiz(uzun yolda),ekonomik(lpg düşünülmüyorsa) ..Bunlar önemli.
Kendini kaç binde amorti edeceği benim için önemli değil.Eskiden bende kılı kırk yaran hesap yaparak alırdım .Hiç gerek yokmuş.

Benim arabamın dizeli olsa benzinlinin yüzüne bakmam.
Ama benim için öncelik tasarım,konfor,güvenlik.
Ekonomik diye bir şey yok arabalar için.Çok ekonomi düşünen toplu taşıma kullanır.
Kaskosuyla, vergisiyle, olası extra arızaaları ile zaten bir metres parası yiyen arabanın yakıtını paranoya boyutunda düşünmemek gerek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.