Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Hyundai Accent Blue - Test edilmiştir,Türkiyede ilk defa Focusclubtr'de :)

ALPER

Önerilen Mesajlar

Benim focustan önceki aracım 2000 model 1.5 milenyum kasa idi. Bu yeni çıkan Blue leri bilmem ama Eralar Milenyum kasalardan daha berbat. Millet fiatı yüzünden almaya başladı, daha sonra sorunlar çıkmaya başladıkca değiştirmeye yöneldi.Şimdi sizin söylediğiniz bu fiyatlara o kadar satılacağını pek tahmin etmiyorum. Ama yakıt konusunda biraz daha ekonomik diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim focustan önceki aracım 2000 model 1.5 milenyum kasa idi. Bu yeni çıkan Blue leri bilmem ama Eralar Milenyum kasalardan daha berbat. Millet fiatı yüzünden almaya başladı, daha sonra sorunlar çıkmaya başladıkca değiştirmeye yöneldi.Şimdi sizin söylediğiniz bu fiyatlara o kadar satılacağını pek tahmin etmiyorum. Ama yakıt konusunda biraz daha ekonomik diyebilirim.

Katılıyorum sana abi aynen. Benimde focustan önceki vede ilk aracım, 2000 1,3 milenyum kasaydı. Eralardan daha iyi gerçekten o kasalar. Hem sorunsuzluk olarak, hem sürüş ve yol tutuş olarak eralardan iyi o kasalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk çıkan GETZlerin direksiyonu serttir

makyajlandıktan sonra aşırı hssedilir derecede yumuşadı direksiyonları

ancak eski direksiyonu makyajlılara göre tepkilere daha iyi cevap veriyordu yol hissiyatını daha iyi veriyordu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cumartesi günü baktık Blue ya.

Dışından gayet hoş bir araç; içi ise takır takıp sert plastik her taraf.

Pek te ilgilenmedik açıkçası.Bagajı falan fena değil.

B sınıfı sedanlar içinde kendisine iyi bir yer edinecektir mutlak surette.

ix35 i beğendik 1.6 128 hp crdi motorlusu olsa yok satar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaza 1,6 crdi 128 ps olanı geliyormuş blue nun. Fiyatı 36-40 aralığında olacak diyorlar.Bu araç fiyatları nereye gidiyor böyle.

Bu arada blue'ya artık c sınıfı diyenler bile varmış :rolleyes:

Dışından C sınıfı denebilir ama içine girince B sınıfı olduğu hemen farkediliyor.

175 lastikle C sınıfı olamaz zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

vallahi ilk aracım accent era idi.. alım gücümüzde geçtiğimiz 6 yılda belli bir artış oldu da ford a yöneldik.. elantra nın dizeli yada turbo benzinlisi olsaydı yine düşünebilirdim..i30 cw dizel alacaktım style paket manuel vites 48750 ye..ama ne ellerinde vardı nede fabrikada.. yani kısaca ford almasaydım %99 hyundai alacaktım yine.

geleyim ilk test metnine ve bazı olumsuz eleştirilere.. b sınıfı sedan olan blue her yönüyle era dan daha iyi hem malzeme hem yakıt hemde yol tutuş açısından. youtube da rusyada yapılan yol testleri var..

fiyat-performans aracıdır..  era yı aldığımda niye aldın teneke diyenlere senin araban kaç kg bu araba 1133 kg diyordum. ve o dönemde abs, klima, eps hak getire doğru dürüst hiç bir b sınıfı araçta yoktu veya pahalı donanımlarda vardı...blue da ise fazlası var artık...abd ve çin de çarpışma testleride vardı..araba yeni trende bağlı olarak hafifletilmiş..vw nin bile hafiflediğini düşünürsek..bildiğim popüler markalardan opel ağırlaştı, ford yerinde sayıyor..

fazla polemik yapmayacağım.. son olarak diyeceğim parasının arabası hatta fazlası..bütçeye göre tercih edilebilir bir araç.  hyundai nin araçlarını, reno clio, chevrolet aveo gibi araçlara değişmem..

küçük hb düşünenlerede şiddetle yeni i20 tavsiye ederim.. 1.2 d-cvvt motoru şu anda benim 1.0 eb da olan çift değişkenli subap zamanlamasına sahip ve arkadaşım ş.içinde 5-5.5 litre yakıyor..fabrika verisi 4.9..daha 1 aylık araba..c sınıfı hb olarakta i30..büyük c sınıfı sedan isteyene elantrayı tavsiye etmem.. sadece tipi için, zevk için alan alabilir..ama diğer tüm özelliklerini düşünecek olursak focus çok daha iyi..

youtube dan şu şekilde aratma yapabilirsiniz: "moderate overlap test"

hyundai teneke diyenlerede:(test hızı 40 mil-65 km)

** bu testlere bakarsanız kötü araba yok.. şartlar kaza kriterlerini belirleyen asıl unsurdur.. kemerlerinizi mutlaka takın..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araba yeni trende bağlı olarak hafifletilmiş..vw nin bile hafiflediğini düşünürsek..bildiğim popüler markalardan opel ağırlaştı, ford yerinde sayıyor..

Bunlar biraz genel açıklama olmuş haliyle bir o kadar eksik..

Bende uzatmıyim en azından focus için genel başlığımızın 2-3 sayfası teknik detayları mevcut..O zaman yerinde saymış mı saymamış mı anlamış oluruz.

Vw'nin nasıl hafifletildiğini ben yazmıyim google amca da var bir çoğu donanım olduğunu ipucu olarak vereyim..Herneyse..Bunlar derin konular sadece bakarak yorumlamak biraz nesnellikten uzak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar biraz genel açıklama olmuş haliyle bir o kadar eksik..

Bende uzatmıyim en azından focus için genel başlığımızın 2-3 sayfası teknik detayları mevcut..O zaman yerinde saymış mı saymamış mı anlamış oluruz.

Vw'nin nasıl hafifletildiğini ben yazmıyim google amca da var bir çoğu donanım olduğunu ipucu olarak vereyim..Herneyse..Bunlar derin konular sadece bakarak yorumlamak biraz nesnellikten uzak.

:) yerinde saymış derken "ağırlıktı" kriterim.. bence en doğrusunu ford yapmış..önemli olan arabayı hafifletmeden az yaktırmaktır..

hyundai de diyor ona bakarsan hafiflettim ama çeliği arttırdım, daha sağlam yaptım..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) yerinde saymış derken "ağırlıktı" kriterim.. bence en doğrusunu ford yapmış..önemli olan arabayı hafifletmeden az yaktırmaktır..

hyundai de diyor ona bakarsan hafiflettim ama çeliği arttırdım, daha sağlam yaptım..

Ben hyundai'yi bilmiyorum siz ne diyorsanız öyledir :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.