Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Mca3 Trend X Pişmanlığı

Şükrü Ersin

Soru

Arkadaşlar yeni aldığım mcaf3 trend x arabamdan pişmam olmamım nedeni neden steyl donanım almadığımdan dolayıdır.arabayı alırken bayii bana fiyat konusunda hiç yardımcı olmadı çok rahat steyl alabilirdim .donanımlarını pek fazla anlatmadı .bende zaten steyl nın özelliklerini pek kullanmam diye hiç üzerine düşmedim ama aldıktan sonra neden üst donanımını almadım diye çok pişmanlık duyuyorum .Arabamı alalı 40 gün oldu şimdi arabaya ceza verdim yalnızca 200 km yaptım pek kullanmıyorum yapacak birşeyde yok aldık birkere .bu benim ilk sıfır arabam acaba her araba alanda benim gibi aldıktan sonra keşke üst donanımın alsaydım diyemi düşünüyor.Ben mi kafama çok takıyorum.bu arada trent x arabamın en ufak kötü yanı yok çok güzel alacak ve kullanan arkadaşlara bunuda ifade etmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Önce,

Sonra,

Vw hala boş satıyor buarada... Bakınız 10 yıllık sensörler en üst pakette ama bu da aynı politika, herkes kafasına göre sonuç çıkartıyor; şekilciyiz şekilci bu araçların anavatanında millet camını manuel alıyor :D

Bu araç bence boş değil hatta baya baya hoş :)  . Şahsen benzinli araç alacak olsam 1.2 tsi için  golfü seçerdim.Herneyse dağılmasın konu. 

ORvoB3.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu araç bence boş değil hatta baya baya hoş :)  . Şahsen benzinli araç alacak olsam 1.2 tsi için  golfü seçerdim.Herneyse dağılmasın konu. 

ORvoB3.jpg

Yahu sizin tercihlerinize girdiğimizi anlamamışım motora bakarsam her türlü turbo besleme alırım zaten; ama donanım ve şekil için cidden bazen şaşırıyorum kıyas fiyat bazlı olur donanım isim bazlı olmaz veya giriş donanım neymiş diye olmaz öğretmen olarak bunları fark etmeniz gerekirdi ama ne yazıkki olmamış ayrıca tpms sistemi focus'da var oraya eklenmemiş; midline'e eş değer olan style oldukça dolu bunun yanında yani söylediğim boş lafı SOMUT bir veridir.

Hoşluğu sizi bağlar, katılırım :)

55.000 TL vs 55.875 TL gibi.

Ayrıca ben size yukarda apayrı şeyden bahsettim :) Donanım kıyası vs gereksiz olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

vw hala boş satıyor demiştin ona karşılık paylaştım bunları.Bir tüketici olarak düşün .Birinin style ötekinin midline 'ı olarak değil.Cebinde 54 bin liran var ve sen araba seçeceksin.Golfün midline versiyonuna bakıp forda girip 54 bin liralık trendx 'e mi bakarsın ,yoksa ben haksızlık ediyorum yahu style'a denk geliyor midline ona mı bakayım dersin?Cebindeki paraya isteklerini karşılayan araç değil midir seçilmesi gereken? denklem bu kadar basit.Herkes araba uzmanı değil ki!

Ayrıca bu işin bazı üstü yok aynı fiyata öteki firma koyabiliyorsa senin koymamanı ben eleştiririm.Style'ını titaniumunu başkaları hesaplasın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

vw hala boş satıyor demiştin ona karşılık paylaştım bunları.Bir tüketici olarak düşün .Birinin style ötekinin midline 'ı olarak değil.Cebinde 54 bin liran var ve sen araba seçeceksin.Golfün midline versiyonuna bakıp forda girip 54 bin liralık trendx 'e mi bakarsın ,yoksa ben haksızlık ediyorum yahu style'a denk geliyor midline ona mı bakayım dersin?Cebindeki paraya isteklerini karşılayan araç değil midir seçilmesi gereken? denklem bu kadar basit.Herkes araba uzmanı değil ki!

Ayrıca bu işin bazı üstü yok aynı fiyata öteki firma koyabiliyorsa senin koymamanı ben eleştiririm.Style'ını titaniumunu başkaları hesaplasın

Hüseyin hocam sen beni yanlış anlamışsın tekrar izah edeyim; 

Sen şunu söyledin;

eskiden vw den görürdük deri olmayan direksiyon-vites ,kolçaksız araçları ki baz versiyonda bu araçlara millet boşline demeye başlamıştı.Şimdi vw 'nin araçlarında bunların üstüne hill holder lastik basınç vs gibi donanımlar standart gelir oldu.Satış matış anlamam ben kusura bakmasın Ford  hala millete kolçaksız focus satma çabasında.

Bende dedim ki; basit gördüğümüz yağmur sensörüymüş hız sabitlemeymiş kararan dikizmiş bunlar için EN üst donanım veya ek para istiyor yani yine bu genelde boş veriyor dedim. Ama sizin kriteriniz kol dayama ise haklısınız. O zaman baş denkleme geri döner deriz ki; deri olmayan araca niye boş dediniz ? 

Özüne döndüm ve kıyas ücret ile olur dedim. Siz buna cebimde 54 bin var diyerek onuda çürüttünüz yani söylemlerinizde haklı duruma geldiniz :)
Umarım demek istediğim anlaşılmıştır.

Buarada donanım tablosunu ilettim, SEBEBİ:  Style'a güzellik yaparak ciddi olarak otosan müşteriye cevap verdi diye ama siz illede bunlar pis/kaka demekte ısrarcı iseniz diyecek söz yok.Oldukça makul bir fiyata buna erişmek mümkün yani. Nacizane bir yorumdur bunlar katılmamak elinizde.

Hadi eyv :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabiki en başında ol dayama opsiyonu üzerine yazdım ben bunları ki rahatsız olan sadece ben değilim bundan.

Herneyse umarım bende anlaşılmışım.İyi geceler

Hocam profil foto güzel, makyajlı style alırsın artık birdahakine :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2011 ocak ayında focus 2.5 titanyum aldım

x paket almadığım pişman olmuştum daha yeni arabamın koltuğuna oturmadan.

Sonrasında 3 ay sonra arabamı sattım ve hyundai era aldım ve o zaman focusun kıymetini anladım.güzelin sonu yok.allah sağlık versin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ORvoB3.jpg

Hüseyin Bey merhaba.

Yukarda Yakup hocamızın verdiği gibi Focus larda da donanım iyi seviyede.Kaldı ki bence bu segmentte Focus ta Golf te iyi araçlar.

Yalnız Ford hala kolçaksız satıyor,donanımdan çalıyor demişsiniz.Ford un şu yönünü takdir ediyorum bende.Vw nin yaptığı gibi yürüyen aksamdan,kullanıcının görmediği yerlerden çalmıyor.

Örneğin Golf te bağımsız süspansiyon tek donanım ile gelmekte.Gerisi torsiyonlu.

http://binekarac.vw.com.tr/brosurpdf/golf.pdf

Focus ta ise bütün donanım seviyeleri bağımsız süspansiyon ile geliyor.

Vw biraz şark kurnazlığı yapıyor :kıhkıh:

post-8910-0-90106300-1427798711_thumb.pn

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizde trend x aldık. Style ile arasında 5 bin lira fark vardı . Bütçeyi fazla zormaladık trend x aldık .ilk 1-2 ay biz de pişman olduk sonra sonuçta araba diyerek dert etmekten vazgeçtik . Dünya malı dünyada kalır diyerek devam ediyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.