Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ülkemizde Sunulmayan Donanıma Sahip Olmak

Gürcan Güler

Önerilen Mesajlar

250€ biz versek dışardan getirdiğimiz araca da aynı muameleyi yapsalar

...gerek yok ki.  Parça ihtiyacı olursa ve ihtiyaç duyulan parça ülke spec'lerine uymuyor ise (ya da yazılım) bekleme süresi uzayabilir... onun dışında garantin garanti.

Türkiye'de ki ya da Danimarka da ki veya İrlanda da ki Ford'un sana hizmet sunmama / garanti gereğini yerine getirmeme şansı yok.  Yeter ki aracın AB çıkışlı olsun (AB orjinli olmayan ilk tescillerde sıkıntı yaşanabiliyor, örnek İsviçre veya Rusya) sonuçta garantin hala geçerli.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...gerek yok ki.  Parça ihtiyacı olursa ve ihtiyaç duyulan parça ülke spec'lerine uymuyor ise (ya da yazılım) bekleme süresi uzayabilir... onun dışında garantin garanti.

Türkiye'de ki ya da Danimarka da ki veya İrlanda da ki Ford'un sana hizmet sunmama / garanti gereğini yerine getirmeme şansı yok.  Yeter ki aracın AB çıkışlı olsun (AB orjinli olmayan ilk tescillerde sıkıntı yaşanabiliyor, örnek İsviçre veya Rusya) sonuçta garantin hala geçerli.  

Ben USA'dan getirilen araçlar için söylemiştim. Fakat söylediklerinizden USA dan getirdiklerimde sıkıntı olacağını anlıyorum. Yani mutabıkız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fakat söylediklerinizden USA dan getirdiklerimde sıkıntı olacağını anlıyorum. Yani mutabıkız

oOoOo .. USA ... Amerika çok sıkıntılı abisi. Elemanların hiç bir standartı bizimkilere uymuyor desem yeridir. Emisyon yalan, ECU mil/inch ayarlı .. yahu radyoları bile T.C'de çalışmıyor. Bakım vs. yapılır ama Amerikan spec'li araca garanti yalan dünya. (bkn.parama geçer hükmüm) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

oOoOo .. USA ... Amerika çok sıkıntılı abisi. Elemanların hiç bir standartı bizimkilere uymuyor desem yeridir. Emisyon yalan, ECU mil/inch ayarlı .. yahu radyoları bile T.C'de çalışmıyor. Bakım vs. yapılır ama Amerikan spec'li araca garanti yalan dünya. (bkn.parama geçer hükmüm) 

ECU ve Radyo ayarları kolay, tabi diğerlerini bilemiyorum başka ne çıkar. Anahtar teslim 90bin TL fiyat almıştım müşavirlik firmasından.

Ama garanti evet sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

diğerlerini bilemiyorum başka ne çıkar

kilometre saatinden, odometre'ye ... hatta kimi zaman bağlantı soketlerine kadar her şey değişik.  Ford global uygulamaya geçtiği için ( One Ford ) bu ve benzer sorunlar görece azaldı ama tamamen sıfırlanmadı.

...tabi bu biraz da söz konusu aracın ne olduğuna bağlı.  Örnek veriyorum Mondeo'nun kuzeni Fusion'dan bahsediyorsak olası sorunlar azalır ama F350 deniyorsa dertler büyür, Edge derseniz pek sorun çıkmaz ama Excursion dersen onun IDS yazılımları falan bizde olmaz, yazılımdan geçtim bizim IDS'ler ona bağlanır mı? nasıl bağlanır? ondan bile emin değilim.

Mustang gelirken check list'te yüz kalemden fazla özel alet, ara soket, manual ve aparat vardı ve bunların her biri o araca "decent" bakım/hizmet vermek için gerekliydi (lift takozlarının yerleri bile farklıydı, avrupa versiyon gibi kafana göre bir yerden arabayı kaldıramıyordun) ...ki o araçlar -göyya- avrupa'ya uygun hale getirilmişti.  Tamamen Amerika iç pazarına uygun şekilde üretilmiş araçta ne dert çıkar? Ancak kuZu'ya ağız/göz girince öğreniriz. 

not: Adamların yedek parça kodları - listeleri bile farklı. Sıkıntı daha parça sipariş ederken başlıyor. 

bu arada (kendime ek yapayım) Amerika pazarından söz ederken (bizim meslek erbabı) önce şöyle bir nefesini tutar. bizim ford olarak bir yılda sattığımızın iki katından fazlasını bir ayda sokağa salan bir pazardan bahsediyoruz. alın size bir kaç rakam ... (Aralık 2014) F serisi pikap - 74,355 , Escape 25,603 - Fusion 23,166 - Explorer 18,464 (kaynak WSJ -> http://online.wsj.com/mdc/public/page/2_3022-autosales.html) vs.vs.

...yani kalkıp adamlara atarlanamıyorsun.

fii tarihinde avrupa için -ehlileştirilmiş- Explorer istemiştik (bi ziyaret esnasında) eleman bize "kaç tane satarsınız ki?" diye sormuştu (tüm avrupa'yı kastederek) biz de kendi aramızda mırmır edip (bizi kaale alsın diye rakamı abartmıştık) -hacı var ya ayda helalinden 1,000 - 1,500 adet satarız- demiştik, eleman'da bize üzerinde çay - kahve - kurabiye falan olan servis noktasını işaret edip "bir şeyler yiyin, için...bırakın bu boş işleri...söylediğiniz adetleri burada bir hafta sonunda satıyoruz" demiş ve bizi sallamamıştı. 

...adetlere bakınca elemana hak vermemek zor tabi. 

Amerikalılar otomotiv teknolojisinde en az 10 yıl gerimizden geliyor olsalar da pazarları o kadar büyük ki o deryada herkese yüzecek su var. zaten sergiledikleri olağan dışı rahatlık biraz da buradan kaynaklanıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.