Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Her Defasında Alarm Çalıyor!

Gökhan ADIGÜZEL

Soru

merhaba,

2012 style plus kullanıyorum. bildiğim kadarıyla araçlarımızda orjinal alarm yok. önceki kullanıcı alarm taktırdığını söylemişti. araç kilitli haldeyken kumandadan açıp bindiğimde alarm çalıyor. aracı çalıştırsam da ilerlesem de susmuyor. durdurup kilitleyip tekrar açıyorum düzeliyor. bazen bu sorunu yaşamıyorum. nerede hata yapıyorum acaba? ya da alarmın mantığı nedir nasıl kullanmam gerekiyor? alarm normalde dıştan gelen müdehalede çalışmıyor, sadece araç içinde birini algıladığında çalışıyor. alırken sormamışım, şimdi eski sahibini de arayıp rahatsızlık vermek istemiyorum.

yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Gökhan ADIGÜZEL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Dikiz aynasında bir şey var mı? Atıyorum CD :) ya da arka pandizot üzerinde kafasını sallayan köpek heykeli.

...soruyorum çünkü aracınızın kütle sezicisi aşırı hassas'a ayarlı olmalı (normalde 5 kademelidir) ve yanından bir araç vs. geçtiğinde sallanan şeyleri görüp alarmı tetikliyor olabilir. Kütle sensörü seviyesini düşürtürseniz sorununuz çözülür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dikiz aynasında bir şey var mı? Atıyorum CD :) ya da arka pandizot üzerinde kafasını sallayan köpek heykeli.

...soruyorum çünkü aracınızın kütle sezicisi aşırı hassas'a ayarlı olmalı (normalde 5 kademelidir) ve yanından bir araç vs. geçtiğinde sallanan şeyleri görüp alarmı tetikliyor olabilir. Kütle sensörü seviyesini düşürtürseniz sorununuz çözülür.

aynada asılı dua tarzı bir şey var. küçük ahşap bir kutu gibi. araca binerken sallanıyor mu dikkat etmedim açıkçası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ilk mesajdan anladığım, araç açıldıktan sonra alarm çalmaya başlıyor, eğer öyleyse zaten o durumda alarmın devre dışı kalmış olması lazım. Alarmın ayrı bir kumandası olabilir mi?

Öyle değilse Kaan abinin dediği gibi sensörlere baktırın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eski sahibine sordum, ayrıca bir kumandası yok. kullanım konusunda da net bir şey demedi. o normal şekilde açıp biniyormuş. mesela dün de şu şekilde bir olay oldu:

- alışveriş merkezi otoparkına çektim. araçtan indim, kapıları kapattım. paltomu çıkardım, arka kapıyı açıp paltoyu içeriye bıraktım. bu defa alarm çaldı. 

bizim bankanın alarmına benziyor. içeri tam boşaldıktan sonra, tekrar hareket görünce aktif oluyor. sanırım bir göstermem gerekecek bu durumu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arkadaşın arabasında daha ilginçti. Style plus a sonradan hareket sensörü felan takarak alarm yapmışlar. Alarm her kapıyı açıp içine binmede çalıyordu. Bagajı açıp kapatınca susuyordu :)

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses korna gibi mi yoksa ayrı mı?

hayır normal vik vik siren sesi gibi. 

Benim arkadaşın arabasında daha ilginçti. Style plus a sonradan hareket sensörü felan takarak alarm yapmışlar. Alarm her kapıyı açıp içine binmede çalıyordu. Bagajı açıp kapatınca susuyordu :)

benimki de buna benziyor. içine binince çalıyor ama bagaj olayını denemedim :) bende kilidi açtıktan sonra bagaja bir şey koyup kapatınca da çalıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bazı alarmların hareket sensörü gibi bişeyi var şu güneşliklerin oraya takılıyor küçük kamera gibi bişey o arızalanmış olmasın.

Bir diğeri de arkadaşın aracında cenmax marka alarm takılıydı iç tavan lambası arızalı olduğu için alarm ötüp duruyordu onla da alakalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.