Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Koltuk Isıtması

Önerilen Mesajlar

On 18.02.2016 at 18:50, Kerem Bozdoğan said:

Yok abi kalsın böyle, önemli olan koltuktaki ilk soğuğun kırılması zaten. Sonra kapatırız.

Bugün uzaktan kumandalı sistemin montajını yaptım. Arka koltuk biraz uğraştırdığı için sadece oğlumun sırt kısmını yaptım. Montajı yaparken + ve - arasına soket koydum. Havalar ısınınca soketten ayırıp sıcaklarda yanlışlıkla pişmeyelim diye. Şöför kısmı yapıştırılmadığı için kayıp katlanmıştı. Koltuk söküldüğü için bu sefer güzelce pad i çıkartıp yeni pad koydum katlandığı için sıkıntı yaratmasın diye. Sonra pad deki yapışkan kısmı bu sefer koltuğa yapıştırdım. Umarım artık kayma yapmaz. Kalan koltukları da müsait oldukça tamamlıycam. Arkalar cidden zor bea.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün uzaktan kumandalı sistemin montajını yaptım. Arka koltuk biraz uğraştırdığı için sadece oğlumun sırt kısmını yaptım. Montajı yaparken + ve - arasına soket koydum. Havalar ısınınca soketten ayırıp sıcaklarda yanlışlıkla pişmeyelim diye. Şöför kısmı yapıştırılmadığı için kayıp katlanmıştı. Koltuk söküldüğü için bu sefer güzelce pad i çıkartıp yeni pad koydum katlandığı için sıkıntı yaratmasın diye. Sonra pad deki yapışkan kısmı bu sefer koltuğa yapıştırdım. Umarım artık kayma yapmaz. Kalan koltukları da müsait oldukça tamamlıycam. Arkalar cidden zor bea.

Abi ön koltukta dikiş açtırman gerekti mi? Koltukta dikiş var sanki baldıra denk gelen süngerli kısımla oturak kısmını ayıran.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

Enlemesine dikiş var gibi. 3 ve 3,5 koltuk aynı gibi ama rmin olamadım abi. Neyse gelsin bakalım padler, daha yola çıkmadı.

Benim eklediğim rsimlere bak, eğer koltuklar aynıysa ortada ve yanlarda süngere sabitlenmiş çengel gibi bişiler var. Tek tarafı ve ortayı çıkarman gerekiyor. Yoksa olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bu sabah itibariyle koltuk ısıtmalar ulaştı. daha zayıf ve küçük düşünmüştüm malzemeyi ama padler gayet büyük ve malzeme/kablolama kalitesi iyi geldi. uzaktan kumandası da dandikolur diye düşünmüştüm ama ağırlık ve kalite hissi var. umarım his olmanın ötesinde yeterli kalitededir de :D

gelelim konunun aklıma takılan kısmına,

bir heyecan siparişi verdim malzeme geldi ama şimdi araç 2015 model garantisi devam ediyor. koltuk ısıtmaların montajını yapınca garanti konusu ne olur?

geçen hafta LPG uyguladıktan sonra sorun yaşayan vatandaşı görünce koltuk ısıtma montajını yapmaya çekinir hale geldim.

mesela montajı yaptım daha sonra enjektör vs bir motor donanım sorunu yaşadım, ya da elektrikle alakası olmayan farklı bir arıza, sizce servisin/ford'un garanti yaklaşımı ne şekilde olur? direk garanti dışı muamele mi olur?:wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

bu sabah itibariyle koltuk ısıtmalar ulaştı. daha zayıf ve küçük düşünmüştüm malzemeyi ama padler gayet büyük ve malzeme/kablolama kalitesi iyi geldi. uzaktan kumandası da dandikolur diye düşünmüştüm ama ağırlık ve kalite hissi var. umarım his olmanın ötesinde yeterli kalitededir de :D

gelelim konunun aklıma takılan kısmına,

bir heyecan siparişi verdim malzeme geldi ama şimdi araç 2015 model garantisi devam ediyor. koltuk ısıtmaların montajını yapınca garanti konusu ne olur?

geçen hafta LPG uyguladıktan sonra sorun yaşayan vatandaşı görünce koltuk ısıtma montajını yapmaya çekinir hale geldim.

mesela montajı yaptım daha sonra enjektör vs bir motor donanım sorunu yaşadım, ya da elektrikle alakası olmayan farklı bir arıza, sizce servisin/ford'un garanti yaklaşımı ne şekilde olur? direk garanti dışı muamele mi olur?:wacko:

Lastik patlayınca da garanti dışı oluyormuş motor zaten :D. Yahu sıkıntı olsa sigortalar atar. Isıtıcı padlerin sigortası var onu geçti diyelim çakmaklığın sigortası var. Korkacak bişey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Doğan Kurban said:

Lastik patlayınca da garanti dışı oluyormuş motor zaten :D. Yahu sıkıntı olsa sigortalar atar. Isıtıcı padlerin sigortası var onu geçti diyelim çakmaklığın sigortası var. Korkacak bişey yok.

korkum bişey olmasından değil, farklı bir sorun olur ve normalde garanti kapsamına giren bir durum olursa, servis bana elektriğe müdahale etmişsin, genel olarak garanti dışında kalmışsın der mi onu bilemedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

korkum bişey olmasından değil, farklı bir sorun olur ve normalde garanti kapsamına giren bir durum olursa, servis bana elektriğe müdahale etmişsin, genel olarak garanti dışında kalmışsın der mi onu bilemedim

Çakmak girişinde usb çevirici kullanırken bişey olursa ya?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Doğan Kurban said:

Çakmak girişinde usb çevirici kullanırken bişey olursa ya?

haklısın, o zaman koltuk ısıtması garantiyi bozmuyor olmalı :)

yalnız montajı da gözümde büyüdü bakalım nasıl yapacağım bilemiyorum.

koltuk vidalarını alyan anahtarla sökerim diyordum ama ağzı uygun değil, farklı bi ağzı var vidaların.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kerem Bozdoğan said:

haklısın, o zaman koltuk ısıtması garantiyi bozmuyor olmalı :)

yalnız montajı da gözümde büyüdü bakalım nasıl yapacağım bilemiyorum.

koltuk vidalarını alyan anahtarla sökerim diyordum ama ağzı uygun değil, farklı bi ağzı var vidaların.

Kim bilir nisanda belki canım iskender çeker. Sonra o koca çınar da çay ister. Kim biliiiir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.