Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Titaniuma Sonradan Otomatik Park ?

FurkanYıldız

Soru

Merhaba arkadaşlar. Titanium bir araç için sınırları zorlayarak pazarlık yapıyorum düşük kmli. fakat otomatik park sistemi mevcut değil. Forumdan bir arkadaşa sordum biraz bilgi aldım. Sonrasında Erol otomotiv, Ford servisleri ve Ford merkezi aradım sonradan. fakat  herkes farklı birşey söylüyor. Erol otomotivden net yanıt alamadım. Servisler olaya yabancı. Merkez ise ancak bayiiden çıkmadan yapılabilecek bir sistem olduğunu söylüyor. Şuan için 2.000 tl bile olmayınca olmuyor ama birkaç ay sonra bu sisteminde olmasını istediğim için bu konunun açıklığa kavuşmasını istiyorum. Takılabilir mi ? Takılamaz mı ? Siz ne düşünüyorsunuz acaba ?

FurkanYıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben aracı alırken otomatik parka çok hevesliydim.Kaç kez kullandım sizce.iki elin parmaklarını geçmez ve neredeyse 1 yıl oldu.Şuanki kafamla aynı aracı alacak olsam otomatik park için inanın para vermezdim.Otomatik parkla gelen özellikte tek işime yarayan ön park sensörü.Pedallar bende direksiyon arabanın kontrolünde.e frenide ben yapıyorsam ne diye kullanıyımki. Tamamen kişisel fikrimdir hiiiç gerek olmayan bir özellik benim için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Smart paketi ön park sensörleri için tercih etmiştim. Bence arkadan çok ön taraftakiler daha gerekli. Otomatik parkada bir türlü alışamadım park edeceğim zaman ya arkamda araç oluyor ya da başka bir şey onu açana kadar park ediyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben aracı alırken otomatik parka çok hevesliydim.Kaç kez kullandım sizce.iki elin parmaklarını geçmez ve neredeyse 1 yıl oldu.Şuanki kafamla aynı aracı alacak olsam otomatik park için inanın para vermezdim.Otomatik parkla gelen özellikte tek işime yarayan ön park sensörü.Pedallar bende direksiyon arabanın kontrolünde.e frenide ben yapıyorsam ne diye kullanıyımki. Tamamen kişisel fikrimdir hiiiç gerek olmayan bir özellik benim için.

Smart paketi ön park sensörleri için tercih etmiştim. Bence arkadan çok ön taraftakiler daha gerekli. Otomatik parkada bir türlü alışamadım park edeceğim zaman ya arkamda araç oluyor ya da başka bir şey onu açana kadar park ediyorum. :)

Otomatik parka benim ihtiyacım yok aslında. Önceki aracım Civic sedan olmasına rağmen rahatlıkla park edebiliyordum sensörsüz. Sorun ; evdeki patron araba kullanmayı öğrenmek istiyor. Kızımla babaannesine ve anneannesine giderken araçla gitmek istiyor ama park etmek durumdan da anlaşılacağı üzere felaket ötesi :) Durumun gerekliliği bu yüzden asıl olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik parka benim ihtiyacım yok aslında. Önceki aracım Civic sedan olmasına rağmen rahatlıkla park edebiliyordum sensörsüz. Sorun ; evdeki patron araba kullanmayı öğrenmek istiyor. Kızımla babaannesine ve anneannesine giderken araçla gitmek istiyor ama park etmek durumdan da anlaşılacağı üzere felaket ötesi :) Durumun gerekliliği bu yüzden asıl olarak

Bence daha kötü durum. Çünkü o kadar tecrübeli arkadaşlar dahi oto parka aldanıp arabayı tıkladılar. Çok güvenmemek lazım sisteme.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bakarken öncelikle ön park sensörüne gözüm kayıyor ilanlarda. Ama otomatik park olanlar hep style paket. Titanium pakette olanlarda dediğim gibi 54-55 ten aşağıya düşmüyor.

Kardeşim ben arabayı 51 bine aldım yav 2014 titanium smart paket [emoji16] [emoji16] [emoji16]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence daha kötü durum. Çünkü o kadar tecrübeli arkadaşlar dahi oto parka aldanıp arabayı tıkladılar. Çok güvenmemek lazım sisteme.

Sisteme güvenmekle alakası yok, sistemi kullanmayı bilmek lazım :) park sensörü dur diyorsa duracaksın, o durumda durunca zaten öne sür demeye başlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O zaman Allah kolaylık versin. Hiç bilmeyen biri için Focus'u park etmek sıkıntı cidden çünkü baya uzun. B segmentinden C segmentine geçince ilk başlarda bende zorlanmıştım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeşim ben arabayı 51 bine aldım yav 2014 titanium smart paket [emoji16] [emoji16] [emoji16]

Kredisi hariç fiyatı mı ? :) Merak ettim gerçekten

O zaman Allah kolaylık versin. Hiç bilmeyen biri için Focus'u park etmek sıkıntı cidden çünkü baya uzun. B segmentinden C segmentine geçince ilk başlarda bende zorlanmıştım. :)

Civic B segmenti değil C segmentidir. Fd6 kasanın koltukları kullandığımız araçlar içinde en iyisiydi benim için. Tek sıkıntım çok yakması yüzünden gizli gizli benzin almaktı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Civic B segmenti değil C segmentidir. Fd6 kasanın koltukları kullandığımız araçlar içinde en iyisiydi benim için. Tek sıkıntım çok yakması yüzünden gizli gizli benzin almaktı :)

Biliyorum C segmenti olduğunu ben sizin için demedim zaten kendim için demiştim. Park sorunu yaşayan kişi için de oldukça zor yani C segmentini park etmesi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Biliyorum C segmenti olduğunu ben sizin için demedim zaten kendim için demiştim. Park sorunu yaşayan kişi için de oldukça zor yani C segmentini park etmesi. :)

Park etmek tamamen zamanla oluşan birşey. İlk zamanlar hepimiz zorlanmışızdır. Ama genel olarak yetenekli olan bayanların park olayını kavraması nedense tahminlerden daha zor oluyor. Tecrübeyle sabit :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Park etmek tamamen zamanla oluşan birşey. İlk zamanlar hepimiz zorlanmışızdır. Ama genel olarak yetenekli olan bayanların park olayını kavraması nedense tahminlerden daha zor oluyor. Tecrübeyle sabit :)

Herhalde doğuştan gelen bir şey olması gerek erkeklerin çocukluktan başlayan arabalara merakı bilgisayarda oynadığı araba yarışı oyunları bu gelişimine katkıda bulunmuş olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tiko para[emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.