Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Chevrolet Cruze LS test

Guest Tolga KARACA

Önerilen Mesajlar

Tolga'cım yorumlarına ek olarak dün telefonda söylediklerinden sonra, alternatif olarak düşündüğüm cruze'u fiyatınında cazipliği ile ciddi ciddi düşünmeye başladım kardeşim.

İlk fırsatta test edicem inş. Sürüş keyfi, yol tutuşu, konforu ve sessizliğine göre fiyatıda iyi gayet.(Kullanmadım henüz ama senin yorumların referansdır benim için :zha: )

Tesadüfede bak, bugün birisi bakacak benim araca. Bizim mahalledeki karakolda polis memuruymuş dün aradı netten bulmuş, bugün bakıcak araca :huh: Cruze için vesilemi bu yoksa :D

Teşekkür ederim referans aldığın içün :D

Aslında ogün daha detaylı yazmak isterdim ama hem üzerimde kırgınlık vardı hem de müşterilerle ilgileniyordum uzun uzun anlatamadım.

Cruze için vesile olabilir, vesile demişken; bende Corolla varken beni virajda geçen bir Focus yüzünden Focus düşünmeye başlamıştım, o günün sonunda kaldığım dairenin camından dışarı bakınca karşımda galeri, kaldırımdada bana bakan Focus u görünce "bu işte bir mesaj var" demiştim :D

Astra içinde Focus u satacakken haber vermediğim halde en yakın arkadaşım pat diye gelip "bana bu arabayı satar msın?" diye sormuştu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sedandı kardeşim.

Hb de güzel ve çok geniş bagaja sahip ama Cruze un sert ifadesine sedan gider bence..

Evet bencede sedanı daha iyi gidiyor o tasarımla.

Teşekkür ederim referans aldığın içün :huh:

Aslında ogün daha detaylı yazmak isterdim ama hem üzerimde kırgınlık vardı hem de müşterilerle ilgileniyordum uzun uzun anlatamadım.

Cruze için vesile olabilir, vesile demişken; bende Corolla varken beni virajda geçen bir Focus yüzünden Focus düşünmeye başlamıştım, o günün sonunda kaldığım dairenin camından dışarı bakınca karşımda galeri, kaldırımdada bana bakan Focus u görünce "bu işte bir mesaj var" demiştim :)

Astra içinde Focus u satacakken haber vermediğim halde en yakın arkadaşım pat diye gelip "bana bu arabayı satar msın?" diye sormuştu :zha:

İrica iderum ni demek :D

Kul kula vesiledir derler :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet sıfır bakıyorum cruze. Önce alternatifti ama, Tolga'nın testi ve sonrası yorumları ciddi ciddi düşündürmeye başladı. 124 ps motor ile 113lükteki hantallık ve yakıt tüketimi gibi sorunları kalmamış gibi aracın.

Sence nasıl cruze ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LPG taktıracaksan al derim, geçen bir arkadaş almış 124 lükten çok yakıyor diyordu.

Tipi falan güzel tam aile aracı dışarıdan, sürüş dinamikleri açısından birşey söyleyemem kullanmadım çünkü.

Fiyat aldın mı sen bu araç için? 2 donanım seviyesi var sanırım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dediğim gibi 1. vites ve 120km den düşük hızlarda aracın gaz tepkisi 124Hp den az gibiydi; bu tür motorlar gaza tepkisiz kalınan devirlerde sabit hızda çok az yakar ama gene bu tepkisiz devirlerde hızlanılmak istendiğinde de özellikle dur kalklarda çok yakarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LPG taktıracaksan al derim, geçen bir arkadaş almış 124 lükten çok yakıyor diyordu.

Tipi falan güzel tam aile aracı dışarıdan, sürüş dinamikleri açısından birşey söyleyemem kullanmadım çünkü.

Fiyat aldın mı sen bu araç için? 2 donanım seviyesi var sanırım?

Bunu alırsam ilk işim servisinde LPG taktırmak olucak zaten :huh: Sürüş olarak daha test etmedim ama Tolga sürüş dinamikleri gayet iyiydi dedi. Yol sesi, motor sesi çok az dedi. Yol tutuşu ise çok şaşırtmış, beklediğimden iyiydi hatta focusa yakındı dedi. Fiyat almadım hiç, LS plus modelini düşünüyorum en üst donanım o. Liste fiyatı 41.113TL ama bugün sahibinden de bakınırken, nevşehir bayisinde 37.500 ve 38.750 gibi sıfır araç fiyatları buldum. Birde Adana'da 500 km.de 36 küsüre vardı. :zha:

Ama bi yandanda o paraya Meriva'mı alsam acaba diyorum. Lpg takılmıyor ona tabi.

Birde az önce Hyundai İ30 lara baktım, 37-43 arası dizel donanımlar var. Özellikle 41 küsüre mode donanım vardı baya doluydu. 1,6 CRDI 115 lik. Kafamı karıştırdı bu İ30

Dediğim gibi 1. vites ve 120km den düşük hızlarda aracın gaz tepkisi 124Hp den az gibiydi; bu tür motorlar gaza tepkisiz kalınan devirlerde sabit hızda çok az yakar ama gene bu tepkisiz devirlerde hızlanılmak istendiğinde de özellikle dur kalklarda çok yakarlar.

Evet kardeşim dediğin gibi, bu tür araçlarda kullanım şekli yakıtı inanılmaz şekilde etkiliyor. Yalnız 124 lük motorla cruze diğer atmosferik 1,6 lar kadar yakıyor yaklaşık diyorlar. ne fazla ne eksik. Hele teknik verileri bi çok emsallerinden düşük.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şeirden şehire değişiyor o olay istanbulda i30ların 2. el piyasası oldukça iyi

Tabii ki bir focus 2 kadar piyasası yok ancak sıkıştığında yada sıkıldığında anında giden modellerden

Motoru kuvvetli donanımı iyi yedek parçası uygun sürüş dinamikleride focusa oldukça yakın Ben focusu almadan önce baya bi gidip geldim i30 la focus arasında ikisinide yoğun şekilde test ettim araştırdım. bikaç donanım eksiği ve focusun yoltutuşununu sınıfının en iyisi olmasından dolayı focusu tercih ettim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şeirden şehire değişiyor o olay istanbulda i30ların 2. el piyasası oldukça iyi

Tabii ki bir focus 2 kadar piyasası yok ancak sıkıştığında yada sıkıldığında anında giden modellerden

Motoru kuvvetli donanımı iyi yedek parçası uygun sürüş dinamikleride focusa oldukça yakın Ben focusu almadan önce baya bi gidip geldim i30 la focus arasında ikisinide yoğun şekilde test ettim araştırdım. bikaç donanım eksiği ve focusun yoltutuşununu sınıfının en iyisi olmasından dolayı focusu tercih ettim

Burda cc yi kastediyorsun sanırım Ogün abi....O dışarıda takılıyor ama 1200 Tl para istiyorlar...Ben açıkcası pek sıcak bakmıyorum i30 a....Bi dene cruze hb LT Plus(ya da gelirse 1.4 T LTZ) alıp bayiden cruze marşpiyerleri ve ledli sinyal lambaları alıp kullanmalı...124 ps ne kadar iyi bilmiyorum...Ama 113 lükten sonra güzel diyorlardı Cruze forumunda(!)...Aslında tüple çok güzel ama fazla yakar felan..İ30 Cruze karşılaştırmasında cruze bence daha iyi...İ30 un artı olarak dizel motoru var ama tipi eskidi felan benim pek hoşuma gitmiyor.. :) En iyisi ghia ya da titanium donanımlı focus 1.6 TDCI alıp binmek..Bu ne focus forumunda cruze i30 halla halla yav... :D :D

Bu i30 aynı Octi gibiymiş..1 günde Van'daki adama arabayı sattım hala nasıl sattım bilmiyorum.. :) Hem de çamurlukta lokal boya felan da çıktı(!)...

Hasan Köpüklü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İ30 larin piyasası cruze dan daha iyi. Dizel olmasininda avantajı var tabi. Ben tipini seviyorum i30 un, dizel artısı var. Ama cruze da çok yakışıklı ve oturakli duruyor sedani. LPG ile performansı nasil acaba. Merivada kampanyali fiyatı cazip. 47 liralık 1.4 140 bg turbo benzinli epey donanımlı aracı 39 a veriyorlar şimdilik. Tekrar articakmis fiyatı. Yada 2009-2011 2.el düşük kli tdci tit. alicam.

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=38.752485,35.309679

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

i30 lar benimde hoşuma gidiyor resimlerde falan küçük gözüküyor fakat bi astra CDTI kadar geniş büyük.

Şahsen küçük illerde cruze daha çabuk satılır i30 a göre.

Bana tercih yap deseler cruze seçerdim sanırım

Konuyu okurken Delta Lancia yazılmış hemen baktım araca teknik verileri çok iyi ama 2. el satış , parça , yakıt nasıl bilmiyorum..

Boluda 1 adet var o araçtan :)

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.