Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Ekranındaki Mavi Lekeler

Önerilen Mesajlar

Haklısın da lg 2 nin ekranını 500e daha 1 ay oldu. Bir arkadaş değiştirdi. Koca diz üstü 300 se bence normal. Sormakta fayda var.

Yukardaki söz konusu cevap çakma versiyon içindi

Tamiri mümkün olmayan bir sorun piksellerde patlama olmuş, düzelmesi için ekranı değiştirmen lazım, Eskişehir esnaf sarayı en üst katta Ekim Elektronik var işyeri sahibi Sinan abi (yaşlı, uzun saçlı, top sakallı) ben laptop arızalarımı oraya yönlendiriyorum, Çiftelerden Bilgisayarcı Hakan abi gönderdi dersen indirim yapar, en son 15,6" Acer marka ekran değişimini 160 TL ye yaptırmıştım (Ben bayisi gibi çalıştığım için bana verdiği fiyat).  

Orjnal değildir.

O kadar para değil ya :) maksimum 140 ile 180 TL arası

Semih yurtiçi kargo ile bana gönder ertesi gün geri sana çıkartayım Oke. 

Yahu marka model bile yok ortada böyle fiyat vermek çok zor olsa gerek :D 

Sene 2011 Sony laptop 640$ ilk haftasında ekranı kırdım, sony'i aradım ne kadar dedim 600$ dedi höö deyip kapattık (Olay abd'de yaşanıyor) Ekran kalitesi de HD felan değil standart cort bişey. 15'' buarada

Örnek yan sanayi fiyatları burada mevcut

http://www.laptopscreen.com/English/model/ASUS/D550CA-BH01/

50 60 dolar felan artıyor iniyor yani sizin 150 - 200 lira dediğiniz malların hiçbiri orjinal felan değil :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piyasada dünya kadar ekran var ben bunun içindeyim Çağatay

En pahalı ekran 16.5 Floresan Ekrandır. 450 TL den başlar 700 TL ye kadar gider

Tabiki çakma olacaktır. Ancak 1 yıl boyunca garantilidir. LEKE vs ölü pixel var ise değişim olur sıkıntı yaşamaz.

15" ekranlar LCD ise ucuzdur.

Floresanlar ise pahalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piyasada dünya kadar ekran var ben bunun içindeyim Çağatay

En pahalı ekran 16.5 Floresan Ekrandır. 450 TL den başlar 700 TL ye kadar gider

Tabiki çakma olacaktır. Ancak 1 yıl boyunca garantilidir. LEKE vs ölü pixel var ise değişim olur sıkıntı yaşamaz.

Satıcı ve bilgi vericiler bunları sormadan dile getirmelidir :)

Konunun buraya gelme sebebi; 3-5 fark varsa yetkili servisin değiştirmesidir, başka bişey değil, ürünleri tartışmıyorum ben :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marka önemli değil burada boyut ve LCD yada Floresan olması önemli 

Her zaman dediğim gibi Dostlara her zaman yardımcı olurum.

Çakması demeyin aynısı servis sadece kendisi değiştiriyor aynı malzemeyi takıyorlar. :)

Her iddaasınada girerim ASUS hariç. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bir iki yere kah arayarak kah bizzat giderek sordum,250'den kapı açanda var 500 diyende... İnternette Yakup'un verdiği sitede 59 küsür dolar. Kargosu v.s ile yaklaşık 100 dolara patlıyor. Müsait bir zamanda Hakan abinin önerdiği yere gidip soracağım bakalım orası kaç diyecek tabi gitmeden birde servisle muhattap olup oraya sormak istiyorum çok bir fark olmayacaksa servis en temizi olur. Olmadı internetten sipariş edip,gözü karartıp kendim değiştiricem baktım kolay bu işe girerim :D 

Şaka bir yanada gelişmeleri buradan yazarım an be an. Yorum atan herkese teşekkürü borç bilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bir iki yere kah arayarak kah bizzat giderek sordum,250'den kapı açanda var 500 diyende... İnternette Yakup'un verdiği sitede 59 küsür dolar. Kargosu v.s ile yaklaşık 100 dolara patlıyor. Müsait bir zamanda Hakan abinin önerdiği yere gidip soracağım bakalım orası kaç diyecek tabi gitmeden birde servisle muhattap olup oraya sormak istiyorum çok bir fark olmayacaksa servis en temizi olur. Olmadı internetten sipariş edip,gözü karartıp kendim değiştiricem baktım kolay bu işe girerim   Şaka bir yanada gelişmeleri buradan yazarım an be an. Yorum atan herkese teşekkürü borç bilirim.

İhtimalleri değerlendirdikten sonra, en kötü ihtimalle kargo ile getirmeye bak ama kendin yapma konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsin, yapamazsan ben yardımcı olmaya çalışırım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İhtimalleri değerlendirdikten sonra, en kötü ihtimalle kargo ile getirmeye bak ama kendin yapma konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsin, yapamazsan ben yardımcı olmaya çalışırım.  

Valla abi çok sağol, işte dediğin gibi her yolu denedikten sonra olmazsa kargo ile uğraşmayı düşünüyorum,yapamazsam abi sana ulaşırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben söyledim :) Yardımcı olurum diye nasıl istersen Semih kolay gelsin.

Bütün ekranlar aynıdır.2 gün içinde geri sende olacaktır. Takıp gönderecektim ama neyse Eskişehirde GOLD bilgisayara bırakabilirsin gene diyorum. VİP bölümünden Ömer Osman demen yeterli bana getirirler hemen :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben söyledim :) Yardımcı olurum diye nasıl istersen Semih kolay gelsin.

Bütün ekranlar aynıdır.2 gün içinde geri sende olacaktır. Takıp gönderecektim ama neyse Eskişehirde GOLD bilgisayara bırakabilirsin gene diyorum. VİP bölümünden Ömer Osman demen yeterli bana getirirler hemen :)

Ben mesajı alıntıladım sanıyorum ama alıntılamamışım :D Kusura bakma cevap vermemişim,teklif için teşekkür ederim dediğim gibi bir iki yerle daha konuşayım olmazsa iletişime geçerim,tekrar teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün servisi arayıp durumu anlattım,seri ve tip numarasını istediler bilgisayarın ve ''aldığınız yerle görüşün garanti kapsamında ücretsiz değiştirip 3 ila 5 gün içerisinde size göndeririz.'' dediler,ben garantisi bitti sanarken daha 1 ayım olduğunu söylediler ve bu çok mutlu etti beni :D Yarın veya cuma günü vatan'a gidip teslim edeceğim laptopu,bakalım dedikleri sürede geri dönecek mi?

Cevap veren,yardım eden herkese teşekkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''aldığınız yerle görüşün garanti kapsamında ücretsiz değiştirip 3 ila 5 gün içerisinde size göndeririz.''

İlginç, doğrudan servise göndermek enaz 2 gün kazandırır. Sizi kargo ile uğraştırmamak için öyle dediler heralde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginç, doğrudan servise göndermek enaz 2 gün kazandırır. Sizi kargo ile uğraştırmamak için öyle dediler heralde.

Onu bende anlamadım,ilk olarak nereden aldığımı sordular sonra vatan deyince oraya iletin,onlar gönderirler dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.