Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Alacağım Ama

OsmanMakal

Önerilen Mesajlar

Kredi öyledir, ihtiyaca ve bütçeye göre kullanmasını bilmek gerekir. Bıçak gibidir aslında, kullanmasını bilirsen çok güzel yemekte yaparsın bilmezsen kendini yaralayabilirsin.,

Mesela ben konut kredisi kullanırken 3 yıl kadar önce, bi çok bankacı dostlarım döviz kredisinin daha cazip olduğunu hatta japon yeni ile isviçre frangını döviz artışlarındanda etkilenmediğini söylemişti. Ama benim cevabım, gelirim TL ise Tl borçlanırım özelliklede bizim gibi ekonomisi oturmamış neyin ne zaman ne olacağı belli olmayan bi ülkede demiştim. Keza o dönem ne dövizde ne altında böyle afaki dalgalanmada yoktu. 1,29 dan kullanmıştım şu an 0,90'a düştü oranım. Aylık taksitlerimde 670 liradan 500 liraya geriledi. Hemde hiç kredi yenileme yapmadım, ilk başta öyle anlaşmıştım düşerse düşecek çıkarsa çıkmayacak diye. :o Aynı dönem japon yeni çeken bi arkadaşım, önceleri aylık taksitleri TL bazında benden %35-40 gibi daha az ödüyordu. Şu anda bende aynı oranda fazla ödüyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde şu var, araç olsun, konut olsun. Elinizdeki paraya oranla kredi kullanın derim. Yani alacağınız ürünün değerinin en az %35 ini nakit ödeyebiliyorsanız alın derim. Ha ödeme durumuna göre bi şekilde ödenebilir ama aldığınız ürünün maliyeti çok artar faizden dolayı.

Şahsen ben özellikle araç için kredi çekme taraftarı değilim. Ford options ise, elimdeki nakiti hemen kullanmadığımdan, kendin aracımı ilk peşinat, elimdeki nakitide son peşinat olarak gördüğümden, aradaki 4 yıllık süreçtede hem diğer kredimin bitmesi, hemde düşük faiz oranı ile az miktardaki krediden kaynaklı düşük taksitin cazip gelmesinden dolayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim muhasebecilerde anca fatura kaşelesinler :)

Onu yapacak insanada ihtiyaç var Tolga'cım. :(

2001 krizinde, okulu ilk bitirdiğimde burda bi beton firmasına girmiştim. Dolar kuru 750.000 lira idi, şimdiki para birimine göre 0,75TL Kriz öncesi ekonomik durum bağıra bağıra devalüasyon olacağını gösteriyordu. Bunu patrona söyleyince, tabi oda Ankara kaynaklı ve sık sık devlet ihaleleri alan Ana firması yardımıylada tüyoyuda alarak sağlama almıştı kendini. Sonrasında 1.000.000 USD yaptırdık, 750 milyar ödeyerek. Sadece 2 hafta sonra dolar kuru 1.500.000(1,50TL) oldu. Parada 1,5 trilyon. :o

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Liste fiyatına göre hesaplarsak, Sedan TDCİ Titanium+x paket+park paket fiyatı; 66.995TL yapıyor. Bunun %50 si düz hesap 33.500TL ediyor. 33.500 TL ye 48 ayda 20.000 TL faiz ödemek için aylık faiz oranını %2 almaları gerekir. Eğer öyle ise soygun resmen. :):ban:

Ford Finans ın eylül ayı itibariyle kendi çıkardığı listeye göre, 33.500TL 48 ay için aylık belirttiği oran %0,93, aylık taksitlerde 878TL. Toplam ödenecek faizde 8.625lira olması gerekiyor. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.