Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Alacağım Ama

OsmanMakal

Önerilen Mesajlar

Hadi hayırlı olsun şimdiden.

Yalnız bu Ford optionsı 5-6 ay önce bende incelemiştim, normal krediden daha maliyetli gelmişti. Şimdi sitesine baktım, ödeme tablosu ve faiz oranı koymamışlar. Bayiilere yönlendiriyorlar, ya uygunlaştırdılar demektir bu yada dahada ağırlaştırdılar. :)

Ford Finansın şu anki faiz oranlarına göre hesap edersek;

32-33 fiyat aralığında 48 ay vadede oranları aylık %0,92. Birleşik faizini hesaplarsak, 32.100 TL nin toplam maliyeti, 40.267,20 TL ye geliyor %5 BSMV ile birlikte. Aylık taksit ödemeleride 838,90 TL oluyor. Şu anki faiz oranlarına göre normal. Ama bu tutarlardan fazla olursa, bi esprisi olmuyor bence. Bayinin çıkaracağı ödeme tablosunu bu rakamlarla kıyaslayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford Finans sitesinde 2 ayrı Faiz Listesi var,acaba hangisi doğru?Birisi 1 Eylül Tarihli olanı ve Baz Kredi Faiz oranları diyor,diğerindeyse 12 Eylül Tarihli,Kampanyalı kredi oranları diyor,faizler daha düşük?Hangisini esas alacağız bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabah Ford Options için hesaplama yaparken, kendi kendime şöyle düşündüm. 2011 F3 TDCI titanium sedan için(57.550TL), Kendi aracımı(araç takas yada satıp nakit olarak) peşinat versem düz hesap 25.000 TL peşinat. 48 ay sonraki %30 ödemeyide düşünce, 48 ay için ödeyeceğim tutarın ana parası 15.000 lira filan oluyor. Ford finanstaki 15.000 tl ve 48 aydaki oran %0,73 e göre aylık ödemem 375 lira oluyor. Toplamda 17.985 lira ödüyorum, yani sadece 2.985 TL faiz. 4 sene sonraki 17.500TL ödemeye kadarda zaten evimin borcu bitmiş oluyor. O zaman duruma göre ya kaptırım yada yenilerim diye aklımdan geçirdim, şu anki aracımı verip 4 sene boyunca 375 lira ödeyerek yeni focus dizel tit. binmiş olucam. 4 seneye kalmadanda evin borcuda biteceği için kalan%30 luk ödeme olan 17.500TLde çok zorlamaz gibi geliyor.

Kendimce çok mantıklı ve cazip geldi, şuan için düşündüğüm 2.el dizel tit. F2,5 için kendi aracımı verip üste peşin 10-15 vermem gerekiyor. O parayı 4 sene sonra ödemiş olucam böylelikle. Üstelikte 2.el değil sıfır ve yeni bi araç almış olucam. Sizce nasıl ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabah Ford Options için hesaplama yaparken, kendi kendime şöyle düşündüm. 2011 F3 TDCI titanium sedan için(57.550TL), Kendi aracımı(araç takas yada satıp nakit olarak) peşinat versem düz hesap 25.000 TL peşinat. 48 ay sonraki %30 ödemeyide düşünce, 48 ay için ödeyeceğim tutarın ana parası 15.000 lira filan oluyor. Ford finanstaki 15.000 tl ve 48 aydaki oran %0,73 e göre aylık ödemem 375 lira oluyor. Toplamda 17.985 lira ödüyorum, yani sadece 2.985 TL faiz. 4 sene sonraki 17.500TL ödemeye kadarda zaten evimin borcu bitmiş oluyor. O zaman duruma göre ya kaptırım yada yenilerim diye aklımdan geçirdim, şu anki aracımı verip 4 sene boyunca 375 lira ödeyerek yeni focus dizel tit. binmiş olucam. 4 seneye kalmadanda evin borcuda biteceği için kalan%30 luk ödeme olan 17.500TLde çok zorlamaz gibi geliyor.

Kendimce çok mantıklı ve cazip geldi, şuan için düşündüğüm 2.el dizel tit. F2,5 için kendi aracımı verip üste peşin 10-15 vermem gerekiyor. O parayı 4 sene sonra ödemiş olucam böylelikle. Üstelikte 2.el değil sıfır ve yeni bi araç almış olucam. Sizce nasıl ?

Sana uydu ise alınca söyle abi Kayseri'ye tur atmaya gelekkk :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sana uydu ise alınca söyle abi Kayseri'ye tur atmaya gelekkk :D

Valla Yakup, düşününce 2.el bi F2,5 yada başka bir sıfır araç alsam. Üste 10-15 ekliycem. Şimdi o para duracak ve 4 sene sonra eviminde borcu bitince ödüycem onu. Şu an sadece kendi aracımı verip 4 sene boyunca 375 lira ödüycem, Ford finanstaki faiz oranına göre. Paramın şu an cebimde kalması ve evin borcu bitene kadarda, teminat gibi durmuş olmasıda cabası olucak benim için. :)

Ha belki Tevfik abi İzmir'den iyi fiyat alırsa iş ciddileşince, orda tur atarız artık hepbir :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet şimdi biraz düşündüm :)

Toplamda 60 bin tl'ye gelmiş oluyor dediğine göre..

ilk 25 bin 4 yıl snra 17.5 bin kalanını 4 yıl taksit...evin taksitleri son 2 yıl yok desek 500 tl den :D (bilmediğimden sallıyorum) 12000 çıkıyor zaten...

Yani burda zararına bişey göremiyorum..2 kez peşinat veriyorsun o yani...Değil mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz beni örnek almayın,ben kötü örnekim burada...Çok ekstrem bir durum benimkisi...Stratejik hata ürünüyüm...O yüzden alın aracınızı güzel güzel binin,ama titanyum donanım olsun,alt donanımlı olmasın...Benzinli almanızı ise tavsiye etmem,kasa ağır,125 ps bile olsa yine de çok yakar...Torku 200 den aşağı olmamalı ,ecoboost titanyum alsanız bu seferde lpg olmuyor o motora...Yenilenmiş TDCI den şaşmayın,bana da dua edersiniz,bakmayın şu fanatik ecoboostçulara,onların tuzu kuru,para gani hepsinde..... :)

para kimde belli oluyor... 70 bin lira vereceksin şimdi sen dizel focusa...:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet şimdi biraz düşündüm :)

Toplamda 60 bin tl'ye gelmiş oluyor dediğine göre..

ilk 25 bin 4 yıl snra 17.5 bin kalanını 4 yıl taksit...evin taksitleri son 2 yıl yok desek 500 tl den :D (bilmediğimden sallıyorum) 12000 çıkıyor zaten...

Yani burda zararına bişey göremiyorum..2 kez peşinat veriyorsun o yani...Değil mi ?

Evet aynen öyle evin taksitlerini 700tl den hesapla hatta :D 2. peşinatıda vade farksız 4 sene sonra veriyorsun. O peşinatı 4 sene işletsen, azda olsa faizin cüzi bi kısmını karşılar. Hatta bu ara piyasalar çok oynak, döviz yada altında punduna getirip al-sat yapsan faizi bile çıkarır :D Tabi tam terside olabilir. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.