Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Alacağım Ama

OsmanMakal

Önerilen Mesajlar

Öncelikle doğru bir yoldasınız Osman Bey,tebrikler :kıhkıh:

Eğer beygir/tork sizin için önemliyse,aracı limitlerde kullanmayı seviyorsanız Ecoboost almalısınız.

Ortalama bir sürücü iseniz ve hız meraklısı değilseniz ya da "aracamın motoru beni koltuğa yapıştırmasa da olur" diyorsanız Ti-VCT düşünmelisiniz.

Fikriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kararsız kaldım.. Tekrar tekrar bakınca şu Sony sistemini beklesem mi diyorum.. Araştırdıkca yeni birşeyler çıkıyor.. Hiç buraya yazmadan gidip alsaydım belkide sonradan üzülecektim..

http://www.newfocus....active/interior

Şu iç mekan Türkiye'ye ne zaman gelecek? Net kesin tarih varmı?

Sanırım Sony MyFord Touch özelliği bu..

Dizel den vaz geçiyorum gibi.. 30Bin KM falan yapıyor olsaydım yılda, fiyat avantajı olacaktı.. Ama 10bin zor yaparım.. İşten eve git-gel zaten 14km buda 365 günde 5110 KM eder 5000 KM de kişisel olarak gezsem (gezemem) 10bin KM ediyor..

Mesajımı düzenliyorum tekrar,

Sony MyFord Touch özelliğinin ne zaman geleceğini sormuştum, birde tahmini fiyat sorayım dedim.. Tüm bu özelliklerle aracın fiyatı 70bin TL ye gelirse zaten alamam.. Hiç vakit kaybı olmasın beklemeyeyim..

Klasik hatayı yapıyorsunuz.Az km yapıyorum,benzinli daha mantıklı kelimesi kafadan hatadır.Az km yaparsınız belki ama dur kalklı trafikte 5 bin km,size 15 bim km olarak döner..Araç sürekli dur kalklarda öyle benzin yakıyorki mercedes kullansanız o kadar yakmaz...Eğer çok yoğun şehir trafiğinde kullanacaksanız Dizelden şaşmayın...Haa aracınız ayda yılda bir trafiğe çıkacaksa,garajda süs olarak tutacaksanız,yada başka dizel aracınız varda keyif için düşünüyorsanız benzinli alın tabii :)) Bende 115 ps tivct vardı,az km yapıyorum diye aldım ama 1,5 senede 5 milyar benzin parası verince ne büyük hata yaptığımı anladım....Gözüm hep benzin göstergesindeydi,klimayı korkudan açamıyordum.Zaten kasa ağır olduğu için çekmiyordu motor arabayı..Hel birde klima açıksa hem çekiş düşüyordu hem de yakıt artıyodu..Fordda benzinli alan arkadaşlar benzin düşünmeyecek kadar varlıklı ve umarsız insanlar sanırım...Tercihinizi değiştirmeyin,dizel alın...Söylemedi demeyin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önümüzdeki ayın sonuna doğru gelecekmiş zaten 2012 ler o zamana kadar ne yapacağıma karar vermem lazım.. Dizel Style şimdi gözüme çok çirkin gelmeye başladı krom kaplamaları bile yok Titanyum paketi ile beraber 65Bin TL oluyor.. Bu Sony sistemle beraber kaça geleceğini tam bir öğrenebilsem düzgün karar verebileceğim..

Bende şuan hiç araba yok, iş yerimin yeri değişecek, eskiden evime 1KM mesafedeydi yürüyebiliyordum şimdi ise 8KM mesafe de yürüyerek de gidemem işin kötüsü dolmuş, otobüs de yok yeni iş yerime gitmek için.., 2-3 Yıldır araba kullanmıyorum eskiden 1999 model bir reno bordway sürüyordum..

Önümde 2 seçenek var, 2. El idareten bir araç alıp Mart da full yeni sony sistem ile Fordu almak, yada önümüzdeki ay gidip Style Plus paketli Dizel aracı almak yada Titanyum modelini..

OsmanMakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En azından titanyum donanımlı olsun,dizel benim tavsiyem ama benzinli alacaksanızda<(kesinlikle tavsiye etmem) titanyumdan aşağı donanım almayın....Sonyli Focus Mart ayında bile gelmeyebilir çünkü sürekli karar değiştiriyorlar,son euro-dolar artışı nedeniyle sonyli focus getirmekten yine vazgeçmişler diye bir dedikodu var,neymiş maliyet artıyormuş da,sonyyi opsiyon sunamıyorlarmışta..mışta muşta....2.el araba alıp onu satıp martta yeni focus almakta mantıklı tabi,düşünülebilir....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maaliyet kaygısı olsa c-max ve sony artık böyle gelmezdi.

tamamen stok sorununa sahip olan sony'li focus üretimi :içelim: bence budur.

Mart ayından sonra TOUCH (SYNC) sistmi bekleniyor normal sony ile karışmasın...

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Focus da USA'da olan özellikler ile (Sony sistem Dokunmatik ekran vs..) kaça geleceğini tahmini olarak hesaplamaya çalıştım..

Şimdi 1.6 Motor araçlarda ÖTV %37 ve KDV de %18 ayrıca birde Gümrük vergisi var ama bu çok karışık bir hesaplama oldugundan onu katmayacağım..

Ortada %55 gibi bir vergi oranı var..

http://www.ford.com/cars/focus/trim/?trim=titaniumsedan

$22,200 Yeni Focus fiyatı USA da ve bu fiyata ek olarak bir çok Paketi var, 18" jant gibi otomatik park gibi vs.. Fiyatlarını göremedim sitede.. ancak bu fiyata Dokunmatik ekran dahil onu biliyorum.. Titanium Premium Package fiyatı var onuda ekleyeceğim düz hesap $1.300 OLARAK

Aracın USA da toplam fiyatı $25.000 oldu diyelim..

$25.000 % 55'den $38.750 Ediyor..

$38.750 ise kuru 1.8 olarak hesaplarsak 69750 TL eder..

Fiyat 70Bin TL ye gelir.. Tabi hesaplamadığımız şeyler var, Gümrük vergisi ve taşıma giderleri ile Ford Otosan'nın koyacağı kar oranı falan..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Focus da USA'da olan özellikler ile (Sony sistem Dokunmatik ekran vs..) kaça geleceğini tahmini olarak hesaplamaya çalıştım..

Şimdi 1.6 Motor araçlarda ÖTV %37 ve KDV de %18 ayrıca birde Gümrük vergisi var ama bu çok karışık bir hesaplama oldugundan onu katmayacağım..

Ortada %55 gibi bir vergi oranı var..

http://www.ford.com/...m=titaniumsedan

$22,200 Yeni Focus fiyatı USA da ve bu fiyata ek olarak bir çok Paketi var, 18" jant gibi otomatik park gibi vs.. Fiyatlarını göremedim sitede.. ancak bu fiyata Dokunmatik ekran dahil onu biliyorum.. Titanium Premium Package fiyatı var onuda ekleyeceğim düz hesap $1.300 OLARAK

Aracın USA da toplam fiyatı $25.000 oldu diyelim..

$25.000 % 55'den $38.750 Ediyor..

$38.750 ise kuru 1.8 olarak hesaplarsak 69750 TL eder..

Fiyat 70Bin TL ye gelir.. Tabi hesaplamadığımız şeyler var, Gümrük vergisi ve taşıma giderleri ile Ford Otosan'nın koyacağı kar oranı falan..

Abi Focus 3 tdcı titanyum x paket+park paketi+sanruf zaten şu anda 68-70 Bin TL....Yani o fiyat sınırı çoktan aşılmış durumda..Birde mytouch felan eklenirse en az 80 bine dayanır fiyatı ki o fiyata da otosan Türkiye de ancak benim gibi 1-2 takıntılıya ve birkaç tane de parası bol babası olan zengin bebesine gösteriş yapmaları için satar o donanımdaki focus 3 ü...Diğer focus 3 ler ise ya şirket arabası yada en fazla titanyum donanımlı olanları olur....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel, güzel hayel kuruyordum :) Kötü oldu bu söyledikleriniz.. Bora bey gibi bekleyelim diyecektim ama bu yeni özellikler ile ilgili de bir şey yazmıyor Ford tarafından resimi olarak hiçbir yerde.. En iyisi önümüzdeki ay 2012 modeli almak olacak..

http://www.ford.com.tr/odeme-secenekleri-ve-guvence/finans/ford-options

Şu özelliği hiç duymamıştım.. Şimdi farkettim gerçekten süper miş..

4 Yıllık aldığınızda 4. yılın sonunda arabayı iade edip yenisini alıyorsunuz aynı imkanlarla.

OsmanMakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel, güzel hayel kuruyordum :) Kötü oldu bu söyledikleriniz.. Bora bey gibi bekleyelim diyecektim ama bu yeni özellikler ile ilgili de bir şey yazmıyor Ford tarafından resimi olarak hiçbir yerde.. En iyisi önümüzdeki ay 2012 modeli almak olacak..

Siz beni örnek almayın,ben kötü örnekim burada...Çok ekstrem bir durum benimkisi...Stratejik hata ürünüyüm...O yüzden alın aracınızı güzel güzel binin,ama titanyum donanım olsun,alt donanımlı olmasın...Benzinli almanızı ise tavsiye etmem,kasa ağır,125 ps bile olsa yine de çok yakar...Torku 200 den aşağı olmamalı ,ecoboost titanyum alsanız bu seferde lpg olmuyor o motora...Yenilenmiş TDCI den şaşmayın,bana da dua edersiniz,bakmayın şu fanatik ecoboostçulara,onların tuzu kuru,para gani hepsinde..... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz beni örnek almayın,ben kötü örnekim burada...Çok ekstrem bir durum benimkisi...Stratejik hata ürünüyüm...O yüzden alın aracınızı güzel güzel binin,ama titanyum donanım olsun,alt donanımlı olmasın...Benzinli almanızı ise tavsiye etmem,kasa ağır,125 ps bile olsa yine de çok yakar...Torku 200 den aşağı olmamalı ,ecoboost titanyum alsanız bu seferde lpg olmuyor o motora...Yenilenmiş TDCI den şaşmayın,bana da dua edersiniz,bakmayın şu fanatik ecoboostçulara,onların tuzu kuru,para gani hepsinde..... :)

http://www.ford.com.tr/odeme-secenekleri-ve-guvence/finans/ford-options

Bu Ford Options ile alırsam eğer param cebimde bile kalıyor açıkcası kafam çok yattı bu kredi sistemine..

Titanyum 1.6 Dizel, 6 ileri vites ve X paketi ile alabilirim çok rahat

Sitedeki fiyatlarında

59.295 TL Titanyum

x Paket ile beraber64.450 TL ediyor

Bu paranın %20 sini ödüyorsunuz peşinat olarak 13.000 TL desek Ford Options kapsamında 48 ay taksitle alınca %30 kısmıda son ödeme oluyor oda 19350 TL ediyor

19350 + 13000 TL = 32350

64450 - 32350 TL = 32100 TL /48 Ay ödüyorsunuz..

Faiz oranı nedir bilmiyorum ama fazsiz hesaplayacak olursak aylık taksidi 668,75 TL olur.. Hadi faizi ile 750 TL olsun yine iyi..

48 ayın sonunda son ödeme tutarı olan 19350 ödemeden arabayı iade edip yenisi ile değiştiriyormuşsun..

Çok mantıklı geldi hem cebimden sadece 13.000 TL çıkacak hemde ayda 750 TL ye Titanyum almış olacağım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer illa bana ait bir araba olsun isteğinde değilseniz Ford Options aslında çok mantıklı bir sistem.Bu kredi türü avrupada 20-30 senedir uygulanıyor ve bir çok avrupalı bu şekilde otomobil değiştiriyor...Hem 3-4 senede bir yeni arabaya binmiş oluyorsunuz hemde düşük tksit ödüyorsunuz..Fordun amacı 3-4 senede bir size yine ford satabilmek ve faiz yoluyla da para kazanmak,hem otomobilcilik hem bankacılık yapıyorlar yani....3 sene sonra kalan borcunuzu karşılayacak rakam kadar bir araç bedeli çıkartırlarsa sorun yokta,kalan borcunuzun altında bir araç bedeli çıkarsa aradaki rakamı da sizden istiyorlar ona göre....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aracı Şirketim üzerine alacağım ama aslında kendim kullanacağım. 48 Ay vade olmasını o yüzden istiyorum Binek araçların amortismanı 4 yıl ve 4 yıl sonra vergiden düşemiyorsunuz. Ben normal şekilde de alsam Vergiden düşebilmek adına zaten 4 yılda bir mecburi değiştirmem gerekecek.. O yüzden sıfır araç alıyorum

Tamam artık kararımı verdim, Nereden nereye geldi konu :) Gidip Style paketi alıp araca her bindiğimde üzülecektim neden Titanyum almadım diye.. Teşekkürler herkese.. Önümüzdeki ay bitireceğim artık bu işi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.