Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

50-60 Bin Tl Civarı Araç Önerisi

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Babam araba almayı planlıyor sürekli uzun yola gitmek zorunda olduğu için işle ilgili. Doğal olarak bana sordu da istediği marka modellere benim pek ilgim olmadığı için ve "iyi" araba kavramımız çok farklı olduğundan forumda sorma gereği duydum.

Babam aslında Audi düşünüyor, A4 ve A6'ların multitronic adlı şanzımanı patlamaya hazır bomba serisinden miydi onu hatırlamıyorum, tek başına bunun riski bile Audi'yi seçeneklerden çıkartmaya yeter bence. Benim aklıma gelenler biraz daha küçük olarak C180-200 kompressor ancak baya çok yakıyor bunlar. Ya da E60 520i, Volvo S60 da olabilir belki. Benzinli olacaksa LPG takılacak büyük ihtimalle.

Benzer önerileriniz varsa beklerim. Araba büyük ihtimalle Ankara'dan alınacağı için fazla seçeneğimiz de yok da kesinlikle alınmaması gerekenleri bile elesek kardır :)

Şimdiden teşekkürler. Bu arada Mondeo hakkında hiç bir fikrim yok o sebeple yazmadım ancak şanzıman/motor sorunsuzsa dizeli olabilir tabikide. Otomatik olmak zorunda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Babam araba almayı planlıyor sürekli uzun yola gitmek zorunda olduğu için işle ilgili. Doğal olarak bana sordu da istediği marka modellere benim pek ilgim olmadığı için ve "iyi" araba kavramımız çok farklı olduğundan forumda sorma gereği duydum. Babam aslında Audi düşünüyor, A4 ve A6'ların multitronic adlı şanzımanı patlamaya hazır bomba serisinden miydi onu hatırlamıyorum, tek başına bunun riski bile Audi'yi seçeneklerden çıkartmaya yeter bence. Benim aklıma gelenler biraz daha küçük olarak C180-200 kompressor ancak baya çok yakıyor bunlar. Ya da E60 520i, Volvo S60 da olabilir belki. Benzinli olacaksa LPG takılacak büyük ihtimalle. Benzer önerileriniz varsa beklerim. Araba büyük ihtimalle Ankara'dan alınacağı için fazla seçeneğimiz de yok da kesinlikle alınmaması gerekenleri bile elesek kardır :) Şimdiden teşekkürler. Bu arada Mondeo hakkında hiç bir fikrim yok o sebeple yazmadım ancak şanzıman/motor sorunsuzsa dizeli olabilir tabikide.

Senin arabayı verde sana Ecoboost alalım :D .Ya da Ozan ın arabayı alın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin arabayı verde sana Ecoboost alalım :D .Ya da Ozan ın arabayı alın.

Benim kendi kullanabileceğim bütçem olsa arabaya para vermem, verecek olsam Ecoboost'a para vermem ki otomatik olmak zorunda onu da ekleyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2007 A6 2.0TDi Multitronic dayımda vardı, çok güzel arabaydı bence. Arasıra ilk çalıştırmada 15-20sn titreme oluyordu, o yüzden dava açtı kazandı parasını geri aldı.

Sanıyorum genel sorunu bir miktar yağ yakıyor, bakım zamanı geldiğinde motorda kalan yağ limitte oluyordu bakım zamanını biraz geçirince yağ lambası yanıyordu. Şanzımanda genel bir sorun yok bildiğim kadarıyla. CVT ancak kayışlı değil zincirli.

Mondeoda jatco şanzıman var, fordclubta kullananlar tanrılaştırmış tapıyorlar. klasik tam otomatik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2007 A6 2.0TDi Multitronic dayımda vardı, çok güzel arabaydı bence. Arasıra ilk çalıştırmada 15-20sn titreme oluyordu, o yüzden dava açtı kazandı parasını geri aldı.

Sanıyorum genel sorunu bir miktar yağ yakıyor, bakım zamanı geldiğinde motorda kalan yağ limitte oluyordu bakım zamanını biraz geçirince yağ lambası yanıyordu. Şanzımanda genel bir sorun yok bildiğim kadarıyla. CVT ancak kayışlı değil zincirli.

Mondeoda jatco şanzıman var, fordclubta kullananlar tanrılaştırmış tapıyorlar. klasik tam otomatik.

Dava açıp kazanma işi kaç yılında oldu?

Zincirli CVT'nin sorun çıkarma ihtimalini düşük görüyorum ben. Yağ yakma işi az veya çok çoğu arabada var zaten. Mondeo'yu peder beğenmez gibime geliyor da beğenirse şanzımanı tam otomatikse o da sorun çıkartmaz herhal hantal olsa da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dava açıp kazanma işi kaç yılında oldu?

Zincirli CVT'nin sorun çıkarma ihtimalini düşük görüyorum ben. Yağ yakma işi az veya çok çoğu arabada var zaten. Mondeo'yu peder beğenmez gibime geliyor da beğenirse şanzımanı tam otomatikse o da sorun çıkartmaz herhal hantal olsa da.

2007de davayı açtı ama parayı alması 2012de oldu, avukatın hatası bayiinin kapanması filan absürt işlerden uzadı baya http://resim.donanimhaber.com/m_19296717/tm.htm burda detayları var merak edersen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay,Ankara'daki benzerlerine bakınmaya çalışırım da Türkiye'deki dizellerde 150.000 km üzerini direkt eledim ben.

Passat'larda DSG mi var?

Volvo şehiriçi kaç litre civarı yakar? 2.0 dizeli yok mu?

163'lük dizel BMW pek çirkin olsa da bence başarılı alternatif de bakalım.

Mondeo da bana göre pek çirkin kalıyor A4-A6 yanında da onu da söylerim bakınması için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay,Ankara'daki benzerlerine bakınmaya çalışırım da Türkiye'deki dizellerde 150.000 km üzerini direkt eledim ben.

Passat'larda DSG mi var?

Volvo şehiriçi kaç litre civarı yakar? 2.0 dizeli yok mu?

163'lük dizel BMW pek çirkin olsa da bence başarılı alternatif de bakalım.

Mondeo da bana göre pek çirkin kalıyor A4-A6 yanında da onu da söylerim bakınması için.

Evet dsg var.

Volvo'nun fiyatını arttırırsan 2.0 var :) Benzinli aynı kasa 2.0 180 ps var bizde 12-13 litre istanbul'da bundan düşük olur işte hesapla :)

Uzun yol için güzel araba Mondeo.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.