Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 TDCI GeneL Bakım Hakkında Bilgilendirme [Önemli]

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Gaz verip bıraktığınızda gelen cık cık sesi için turbonuza baktırmanız gerek, gaza bastığınızda turbo basıncı artar ayağınızı çekince azlır.Turbo aksamından gelen bir cıklama olabilir.Birde enjektörlerinizi kontrol ettirin.

Yağ konusunda fazla endişelenmeye gerek yok; motorunuz yıprandıkça yağı kalınlaştırmanız gerekecek sadece, ama motorun sesi değiştiğine göre henüz yağı kalınlaştırmak için erken.Bir sonraki sefere 5-30 a dönün.

Hoşgeldiniz bu arada; kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız seviniriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim. Baran bey, dün turbo üzerinde yapmış olduğum incelemede turbo yataklarının genişlediğini ve bu genişleme yüzünden emiş kısmından yağ attığını gördüm. Turboyu komple değiştirmek istemiyorum. Gemi makine turboları ile uğraşan arkadaşlarım var. Bu yatakları değiştirip değiştiremeyeceğimi öğrenecem. Çünkü geÇen yıl bir arkadaşımın 1.8 T passat arabasının turbo yataklarını ümraniyede bir yerde değişmişti. eğer böyle bir imkan varsa fazla masrafa girmek istemem. İlginiz iÇin teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim. Baran bey, dün turbo üzerinde yapmış olduğum incelemede turbo yataklarının genişlediğini ve bu genişleme yüzünden emiş kısmından yağ attığını gördüm. Turboyu komple değiştirmek istemiyorum. Gemi makine turboları ile uğraşan arkadaşlarım var. Bu yatakları değiştirip değiştiremeyeceğimi öğrenecem. Çünkü geÇen yıl bir arkadaşımın 1.8 T passat arabasının turbo yataklarını ümraniyede bir yerde değişmişti. eğer böyle bir imkan varsa fazla masrafa girmek istemem. İlginiz iÇin teşekkürler.

Turbolar iÇin bakım kitleri var; kanatları ve mili değişebiliyor.

Aslında belli km. lerde hepimizin bakım yaptırması gerek ancak bozulana kadar ellmiyoruz tabii :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun zamandır foruma giremiyordum kullanımdan sorunki yorumlarım :

Hikmet bey ben 5-30 a döndükden sonra duman atma olayı daha fazlalaştı.Ses 10-40 a göre acaiyip derece düştü.Hatta henüz 10.000km de ki fiesta 1.4TDCI den bile az ses çıkarıyor :)

İvmelenme çoğaldı.O turbo gidici diyen ustaya inanmamıştım çünki turbomda ötme yok veya hızlanmasında problem yok.Sadece duman atma olayı var aracımda.

Geçen ay çeyrek depoma F6 Enjektör temizleyici aldım hepsibuarada.com dan yorumlara bakarak 7 liraydı yanılmıyorsam.

ürünü attıkdan sonra biraz sert kullandım aracı şuan fark varmı çok aşırı tabiki yok henüz 1 kez kullandım enjektör temizleyicisibi , yararı oldu mu derseniz psikolojik oldu diyebiliriz sanki çok azda olsa az yakmaya başladı gibi :D

km de 25 krş fala yakıyor sanıyorum aracım :D Bu değer benim için normal hem seri hem performanslı araç kullanıyoru nihayetinde.

Bu arada hava filtresini bakımdan sonra hemen değiştirmiştim o bile sesde fark ediyor.Dolmuş filtrede her zaman için fazla ses çıkıyor rahat nefes alamadığı için :)

Hikmet bey bence ; 5000km falan kulladıkdan sonra hemen 5-30 mobil esp ye falan geçmeniz :) ben düz 5-30 mobil almıştım keşke esp modelini alsaydım :)

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Emre Bey,

Geçen aracın turbo emiş kısmını açtığımda yağ kaçırdığını gördüm. ve gaza basıp bıraktığımda turbodan yağsız çalışıyormuş gibi ses geliyor. Zaten el ile rotor salgı kontrolü yaptığımda da bana göre fazlaca boşluk var. Gemi turbolarında bu kadar bile yok kaldı ki gemi turboları hem daha düşük devir. Galiba turbo tamir kiti bulup yaptırmam gerekecek tabii turbo milinde aşınma yoksa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

Servisler aşırı paracı Dayımın 2005 Cmax'ı 90 bin bakımı adında 71 bin kmdeki araca 2400 tl masraf çıktılar ödediler tabi, Bu yazda 152 binde servise gösterdiler 2620 tl gibi masraf çıktılar birde 20 tlsini siliyorlarmış hediye olarak silecekleri değiştiriyorlarmış. Babamın tavsiyesiyle osmaniyede ford özel servisine gitti baya büyük bir yer 1350 tlye halloldu üstelik volant flnda değişti anlıyacağın iyi bir özel servis varsa özel serviste yaptırman. Büyük özel servisler Garantide veriyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bakım konusunda bende yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim.

Size önerim kesinlikle iyi bir araştırma yapmadan yok tanıdıkmış yok bilmemkimin dostuymuş gibi ustalara götürmeyin arabanızı. Ben debriyaj seti değiştirmek için sözüm ona tanıdık bir ustaya götürdüm arabamı .. Volant değişecek dedi şanzıman yağı değişecek dedi debriyat seti komple değişecek dedi .. 1750 lira hesap çıkardı bana .. babamında şirket arabalarının bakımını yaptığı için aramış babamı oğlunun arabayı yapıyorum demiş babamda ok demiş.. yaptırmış .. tamam iyi güzel hiç sorun yok arabada ama 1 hafta sonra kartal oto sanayiinde hilal oto ya uğradım bi arkadaş tavsiye etmişti orayı bana .. neyse dedim ben geçen hafta bunları yaptırdım sen kaça yaparsın adam 1060 liraya yaparım dedi . Takacağı parçaları gösterdi hepsi orjinal ... yani fiyat araştırmasınıda çok iyi yapmak lazım ...

Aracımı 90bin bakımına sokacağım tavsiyesi olan var mı ? ( servis de dahil her anlamda )

Merhabalar, Kartal oto sanayiinde Hilal Oto var ford özel servisi.. bir kere gittim ben çok memnun kaldım. çok iyi insanlar ve iyi bilgilendirme yapıyorlar. ilgileniyorlar yani .. tavsiye ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

123.000km'de turbo değişimi, motor kapağı revizesi, parça değişimi ve ağır bakımını 4620 liraya yaptırmıştım Şahsuvaroğlu'nda (değiştirdiğim parçaları ve bakımı ilk açtığım başlıklarda inceleyebilirsiniz).

Ford'un şu an halihazırda kampanyası da var. Belli başlı hizmetlerde (periyodik bakım,mekanik onarım, aksesuar, stil paketleri ve mekanik işçilik), otomobillerde araç yaşının 5 katı, ticarilerde 4 katı indirim uygulanıyor. Örneğin; benim aracın 2007 model olduğunu varsayarsak (7x5=35) %35 gibi bir indirime tekamül ediyor. Kampanya 2014 yılının sonuna kadar geçerli. Bu arada parçaların hepsi 2 yıl ( ya da 15000 kilometre) garantili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.