Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gece Yolculuğu Hız Sınırı Olmalı

yusuf terzi

Önerilen Mesajlar

dün gece bölünmüş yolda karşıma aniden sol şeritte yan duran bir kartal çıktı. ışıkları yanmıyordu. kamyon sollamaya çıkmıştım ve frene basmadan önceki hızım 85 idi. arabaya değerek durabildim. geceleyin kesinlikle hız sınırı konmalı diye düşünüyorum. Hele yoğun trafik olan TEM gibi otobanlarda bile saldım çayıra mevlam kayıra durumu hakim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün gece bölünmüş yolda karşıma aniden sol şeritte yan duran bir kartal çıktı. ışıkları yanmıyordu. kamyon sollamaya çıkmıştım ve frene basmadan önceki hızım 85 idi. arabaya değerek durabildim. geceleyin kesinlikle hız sınırı konmalı diye düşünüyorum. Hele yoğun trafik olan TEM gibi otobanlarda bile saldım çayıra mevlam kayıra durumu hakim.

Abi çok geçmiş olsun. Kartal'ın sürcüsü ne durumdaydı. Yani yoldan gelen araçları uyarabilecek durumda mıydı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@yusuf terzi,

Geçmiş olsun, siz değerek durabilmiş olabilirsiniz, peki ya arkanızdan birisi gelseydi.

Allah korumuş. Geçmiş olsun.

Merak ettiğim kartal niye sol şeritte ve yan duruyormuş. Sonra konuştunuz mu? Ben olsam ciddi bağırışma çağırışma olurdu.

Bu ara kaza haberleri, kaza atlatma haberleri pek sık geliyor. Aman dikkat.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi çok geçmiş olsun. Kartal'ın sürcüsü ne durumdaydı. Yani yoldan gelen araçları uyarabilecek durumda mıydı?

@yusuf terzi,

Geçmiş olsun, siz değerek durabilmiş olabilirsiniz, peki ya arkanızdan birisi gelseydi.

Allah korumuş. Geçmiş olsun.

Merak ettiğim kartal niye sol şeritte ve yan duruyormuş. Sonra konuştunuz mu? Ben olsam ciddi bağırışma çağırışma olurdu.

Bu ara kaza haberleri, kaza atlatma haberleri pek sık geliyor. Aman dikkat.  

teşekkür ederim. kartal sürücüsü adamdı en son camda elini gördüm. oğlu önden itmeye çalışıyordu. adam geri dönmeye çalışırken stop etmiş. ışıklar falan sönmüş.  o değil de geri neden dönmeye çalışırsın be adam. git ilerden köprüden dön. sağ şeritte olsaydı kamyon bana kıracaktı.

inanın böyle bir korku yaşanınca taraflar birbirine kızma ihtiyacı hissetmiyor. o korku ve ders yetiyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun; herkes de ders alsın bu gelen tehlike-kaza haberlerinden...

Orada sakinliği korumanıza da bravo, ben yapamazdım muhtemelen; o adamın saçma sapan hareketi -olasılıklar dahilinde- herkesin ölmesine neden olabilirdi... Kafasına göre hareket edip, başka insanları tehlikeye atmasın diye kurallar var sonuçta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru denetim ile bu tür sınırlamaların hiçbirine gerek yok diye düşünüyoeum yani hız sınırı koyunca hatalardan arınamayız.

Denetim olabilmesi için kurallar olması lazım. :)

Ayrıca fizik kurallarına göre aslında olması gereken bir kuraldan bahsediyorlar. Hemen sosyal felsefeye dayadın müdüür :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denetim olabilmesi için kurallar olması lazım. :)

Ayrıca fizik kurallarına göre aslında olması gereken bir kuraldan bahsediyorlar. Hemen sosyal felsefeye dayadın müdüür :)

Abi yola duran bir araç var ortada yani bu olağan üstü birşey bir araç ortada kalıyorsa ya arızalıdır yani denetimsiz ve bakımsız ya da sürücüsü psikolojik deli :)

Napim :zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.