Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

40 Bin Tl'ye Kadar Dizel Otomatik Aranıyor, Sizce Hangisi?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Donanıma niye bu kadar takıldınız anlamadım. Araba çok kötü. Bunca yıldır sürmediğim araç kalmadı :) net yani. İsterse altın kaplasınlar içini.

6 yıllık focus 2.5'umuz bu arabayı katlar. Ayrıca ne avrupa'da ne ülkemizde tutuldu zaten adı yine değişecek bunun.

Brava,bravo diye gidiyor marea da gitti fiat motor yapacağına biraz araba yapmayı öğrenmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Donanıma niye bu kadar takıldınız anlamadım. Araba çok kötü. Bunca yıldır sürmediğim araç kalmadı :) net yani. İsterse altın kaplasınlar içini.

6 yıllık focus 2.5'umuz bu arabayı katlar. Ayrıca ne avrupa'da ne ülkemizde tutuldu zaten adı yine değişecek bunun.

Brava,bravo diye gidiyor marea da gitti fiat motor yapacağına biraz araba yapmayı öğrenmeli.

fiata karşı olan pozitif ön yargımdanmı bilmiyorum ama abartıyorsun sanki biraz. Yani F2.5 bravodan iyidir ama katlar biraz fazla.

Fiatın tutmayan arabası çok zaten ama bu arabanın kötü olmasından değil, pazarlamasında iş olmadığından. 2013-2014de makyaj gelecek diyordu yada satıştan kalkacak deniyordu ama 2side olmadı. Bu arada tam anlamadım ama anladığım kadarını düzelteyim. Eskiden Brava ve Bravo aynı zamanda satılıyordu, Bravo 3k Brava 5k bide arka tasarım hafif farklıydı. Italyan yapım olanları mükemmeldir, zamanının çok üstünde arabaydı, mareada aynı şekilde, 2010 corolla bariz iyi diyemiyorum mesela. Sonra Stilo geldi 2side uçtu. En son stilo geldi, 3k kalktı, bravo tasarımına sadık kalarak 5k olarak geri geldi.

@Emre YAKUT, abi buralara uğrarsan senin yorumunuda merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiata karşı olan pozitif ön yargımdanmı bilmiyorum ama abartıyorsun sanki biraz. Yani F2.5 bravodan iyidir ama katlar biraz fazla.

Fiatın tutmayan arabası çok zaten ama bu arabanın kötü olmasından değil, pazarlamasında iş olmadığından. 2013-2014de makyaj gelecek diyordu yada satıştan kalkacak deniyordu ama 2side olmadı. Bu arada tam anlamadım ama anladığım kadarını düzelteyim. Eskiden Brava ve Bravo aynı zamanda satılıyordu, Bravo 3k Brava 5k bide arka tasarım hafif farklıydı. Italyan yapım olanları mükemmeldir, zamanının çok üstünde arabaydı, mareada aynı şekilde, 2010 corolla bariz iyi diyemiyorum mesela. Sonra Stilo geldi 2side uçtu. En son stilo geldi, 3k kalktı, bravo tasarımına sadık kalarak 5k olarak geri geldi.

@Emre YAKUT, abi buralara uğrarsan senin yorumunuda merak ettim :)

Ozan 1.3 katlar :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kötü denecek bir araba kesinlikle değil bence de beğenmeyen beğenmez zevkler renkler imkanlar  ^_^

Bravo'nun otomatik vites seçeneği olan duologic robotik bir manüel şanzımandır. Bu nedenle yeni çıkardıkları çift kavramalı TCT gibi performans beklemek yanlış olur. Bu vites sorunsuzluğu ile bilinir. Fiyatına göre gayet başarılıdır. Performansı sınırlamıyor diğer rakipleri gibi... Bence düşünülebilir. Bravo'nun tek eksi yanı yalıtımı... Bu da giderilebiliyor...

Düşük viteslerde benim beklemediğim şekilde 1'e alınca yığılmıştı doğal olarak. Onun dışında katılıyorum. Bu ve benzeri tepkilerin de kulakçıklar kullanılarak engellenebileceğini söylemek istemiştim de detaylı bilgi vermemişim malesef.

Focus'u almadan önce baya bir araştırmıştım Bravo'yu. Forumunda 50-60 sayfa yazı okumuş, sonrasında test sürüşüne gitmiştim. Genel olarak bence de gayet başarılı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kötü denecek bir araba kesinlikle değil bence de beğenmeyen beğenmez zevkler renkler imkanlar  ^_^

Düşük viteslerde benim beklemediğim şekilde 1'e alınca yığılmıştı doğal olarak. Onun dışında katılıyorum. Bu ve benzeri tepkilerin de kulakçıklar kullanılarak engellenebileceğini söylemek istemiştim de detaylı bilgi vermemişim malesef.

Focus'u almadan önce baya bir araştırmıştım Bravo'yu. Forumunda 50-60 sayfa yazı okumuş, sonrasında test sürüşüne gitmiştim. Genel olarak bence de gayet başarılı :)

Sen sürdün mü dizel otomatik yoksa varsayım mı yapıyorsun. Benim sürdüğüm araç bozuk o zaman :D ben şahsi olarak para verip de almam.

Vitesi el ile de atsam arabayı biri itiyor gibi değiştiriyor :D İyi ki ford böyle dangalak bir otomatik koymamış arabasına varsın otomatik olmasın hiç :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence biraz abartıyorsunuz... nesi bu kadar kötü anlamıyorum doğrusu... Bu fiyata bu oluyor. Araçta tüm donanımlar var mesela. Esp, asr, hill holder, hatta diz hava yastığı ve dış hava kalite sensörü bile var. 2008 yılında bu kadar donanımlı araç yoktu... tek eksiği xenon farlar paketle geliyordu. Fiyat performans alanında üzerine tanımam... Ne kadar ekmek o kadar köfte... Berk Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence biraz abartıyorsunuz... nesi bu kadar kötü anlamıyorum doğrusu... Bu fiyata bu oluyor. Araçta tüm donanımlar var mesela. Esp, asr, hill holder, hatta diz hava yastığı ve dış hava sensörü bile var. 2008 yılında bu kadar donanımlı araç yoktu... tek eksiği xenon farlar paketle geliyordu. Fiyat performans alanında üzerine tanımam... Ne kadar ekmek o kadar köfte...

Benim ağzımdan fiyat kelimesi çıktı mı hatırlamıyorum. Şahsi fikrimi iletiyorum, benim için esp hillholder ve diz hava yastığı önemli olsa focus 2.5 parasına ondan rahatça alınabilirdi :D değil mi ?

Benim görüşüm bu abartabilirim tabiki saygı bekliyorum :) Test etmeden önce o arabayı listeye alan da benim ne kadar abarttığımı söyleseniz de :) Yani bu söylediklerinizin zaten farkındayım :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen sürdün mü dizel otomatik yoksa varsayım mı yapıyorsun. Benim sürdüğüm araç bozuk o zaman :D ben şahsi olarak para verip de almam.

Vitesi el ile de atsam arabayı biri itiyor gibi değiştiriyor :D İyi ki ford böyle dangalak bir otomatik koymamış arabasına varsın otomatik olmasın hiç :D

Test ettiğimi yazmıştım yukarıda. DSG'li dizel otomatik soruyorsan sürmedim. ZF'li 116i-320d sürdüm onlar ayrı bir dünya zaten. Dizel 2.0 TDI A6 gözlemledim gayet başarılıydı. Başka varsa da şu an hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Test ettiğimi yazmıştım yukarıda. DSG'li dizel otomatik soruyorsan sürmedim. ZF'li 116i-320d sürdüm onlar ayrı bir dünya zaten. Dizel 2.0 TDI A6 gözlemledim gayet başarılıydı. Başka varsa da şu an hatırlamıyorum.

Bravo için dedim, diğerleri zaten güzel 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ağzımdan fiyat kelimesi çıktı mı hatırlamıyorum. Şahsi fikrimi iletiyorum, benim için esp hillholder ve diz hava yastığı önemli olsa focus 2.5 parasına ondan rahatça alınabilirdi :D değil mi ?

Benim görüşüm bu abartabilirim tabiki saygı bekliyorum :)

Biz ekonomistler bir terim kullanırız, cetirus paribus yani tüm şartlar eşit varsayıldığında demek oluyor... Bu durumda tabi ki focus daha iyi... amma fiyat işin içine girince durum değişiyor yakup kardeşim. Yani ne yazık ki tüm şartlar eşit olamıyor... Ben parayı zor kazanıyorum. Ben fiyata bakarım, o fiyata ne aldığıma da...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz ekonomistler bir terim kullanırız, cetirus paribus yani tüm şartlar eşit varsayıldığında demek oluyor... Bu durumda tabi ki focus daha iyi... amma fiyat işin içine girince durum değişiyor yakup kardeşim. Yani ne yazık ki tüm şartlar eşit olamıyor... Ben parayı zor kazanıyorum. Ben fiyata bakarım, o fiyata ne aldığıma da...

Berk bey, size neden tercih ediyorsunuz vs demedi kimse zaten. 

Ben her zaman kendi fikrimi iletiyorum. Bazıları için araba tanımı farklı olabilir herkes a'dan b'ye gitmesi için bakmaz araçlara, umarım anlatabilmişimdir.

Keyifli Pazarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Berk bey, size neden tercih ediyorsunuz vs demedi kimse zaten.

Ben her zaman kendi fikrimi iletiyorum. Bazıları için araba tanımı farklı olabilir herkes a'dan b'ye gitmesi için bakmaz araçlara, umarım anlatabilmişimdir.

Keyifli Pazarlar.

Mutlaka öyle herkes kendi fikrini beyan ediyor tabi...

Ama ben hala sorduğum soruya bir cevap alamadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.