Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Başer Ve Landirenzo

Ahmet N.

Önerilen Mesajlar

İlk önce su resim hiç hos olmamıs onu söylemekle baslayayım olabilir sen cok biliyo olabilirsin ama herkesin kafasının aldıgı sekilde hesaplaması normaldir... herkesin cebini düşündüğü bu devirde kaç km ye kaç lira yaktıgı önemlidir benim için yok su litre bu litre olayı önemli değil... Sen Öyle hesapla ben böyle hesaplayayım kısacası

Hocam kuruş yazarsan senden sonra kimse için aydınlatıcı bilgi vermemiş olursun.

Litre söylemek ile kuruş söyleme arasında kimse fazla efor sarfetmez.

Forumda bencil olmamayı tercih edenler litre, sadece kendini düşünenler kuruş verir :)

Kimsenin para hesabı bizi bağlamaz. Umarım anlatabildim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Arkadaşlar

Araba 1.6 benzinli olunca eninde sonunda lpg ciye yolunuz düşüyor. Şu sıralar ben de ciddi ciddi düşünmeye başladım ve araştırmaya başladım. Ankara da yetkili servis olarak takan Tan Oto Brc ve Başer Oto Prins ve Landirenzo var.  Fiyat olarak bana Başer Landirenzo uygun.  Focus 3 ve Landirenzo montajıyla ilgili yorumlarla pek karşılaşmadım. Ayrıca Başer Oto nun montajıyla ilgili de hiçbir yerde yorum bulamadım. Bu konularda yorumlarınız  çok yol gösterici olacak benim için . 

Slmlar bu aralar bende niyetlenmeye başladim canakkale de 1800 dediler peşin 2000 tl taksitle siz ne kadara taktirdiniz acaba bilgilendirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Slmlar bu aralar bende niyetlenmeye başladim canakkale de 1800 dediler peşin 2000 tl taksitle siz ne kadara taktirdiniz acaba bilgilendirmisiniz ?

Taksitli 1750 ve sızdırmazlığı onlar yaptı yani 1715 tl ye mal oldu.  Mavidenizler, brc için 1700 taksitli fiyat vermişti.  

Ahmet N. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

konunun sahibi ahmet bey geri dönüşte bulunmamış.

ben de başerden aynı marka için dönüşüm düşünüyorum eylül ayı gibi. acaba memnun kaldı mı ve fiyatı ne kadar.

Gayet güzel çalışıyor 1200 km yaptım .  Bir kusurdan söz etmek gerekirse lpg ye geçişte hafif sarsma var o da bir önceki aracımda da vardı sanki. 

Bugün yaptırsaydım herhalde Mavidenizlere  brc taktırırdım. Nedenine gelince Landirenzo sübaplara garanti veriyor dediler. Bana verdikleri belgelerde öyle birşey yoktu aradım ben dönerim sana abi dedi hala dönüyor. Bir de pek güven vermediler bana, en son lpg takılmış ustayla konuşuyordum bana abi başka bir marka takıyorduk o sorun çıkardığı için landirenzo ya geçtik dedi. Sanki Landirenzo da henüz deneme aşamasında diye düşünüyor insan. Fiyat olarak 1715 tl. Daha önceki mesajlarımda Brc mavidenizleirn de fiyatı vardı.

Tasarrufa gelince benim hesaplamama göre benzin harcaması da dahil  %35-40  gibi bir tasarruf var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok güzel bir rakam, performansı etkilemiyor diyorsunuz öyle mi? peki bagaj hacminden çaldı mı tüp?

Çok emin olmamakla birlikte bazen sanki hissediyorum performans düşüklüğünü, pek performanslı kullanmadığım için çok dikkatli değilim bu konuda. Bagaj hacmi konusu biraz size kalmış simit taktırdım kenarlarına strafor koydular tabi bagaj kalmadı nerdeyse ben daha önce ince stepneyi çıkarıp alt saçla sıfırlamıştım bagajı bu seferde aynı şeyi yaptım üste koydukları bütün malzemeleri çıkardım alt sac ve tüp kaldı Ulus ta bir tane yer döşemecisine gittim kalın döşeme plastiklerden kestirdim bagajın altına tüpün etrafını keserek yani şu anda bagaj bir420 litre vardır. Bir ara halıfleks ile daha düzgün bir hale getirmeyi düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok emin olmamakla birlikte bazen sanki hissediyorum performans düşüklüğünü, pek performanslı kullanmadığım için çok dikkatli değilim bu konuda. Bagaj hacmi konusu biraz size kalmış simit taktırdım kenarlarına strafor koydular tabi bagaj kalmadı nerdeyse ben daha önce ince stepneyi çıkarıp alt saçla sıfırlamıştım bagajı bu seferde aynı şeyi yaptım üste koydukları bütün malzemeleri çıkardım alt sac ve tüp kaldı Ulus ta bir tane yer döşemecisine gittim kalın döşeme plastiklerden kestirdim bagajın altına tüpün etrafını keserek yani şu anda bagaj bir420 litre vardır. Bir ara halıfleks ile daha düzgün bir hale getirmeyi düşünüyorum. 

simit depo 48 lik galiba?... döşeme eski seviyesine göre yükseldi demişsiniz... stepne kalınmıydı yoksa ince mi? yani kalın stepneye göre daha da yükseldi ise hiç yer kalmamış olmalı.

edit: pardon zaten ince olduğunu belirtmişsiniz.  ayrıca landirenzodan ve başerden memnun musunuz?

yusuf terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

simit depo 48 lik galiba?... döşeme eski seviyesine göre yükseldi demişsiniz... stepne kalınmıydı yoksa ince mi? yani kalın stepneye göre daha da yükseldi ise hiç yer kalmamış olmalı.

edit: pardon zaten ince olduğunu belirtmişsiniz.  ayrıca landirenzodan ve başerden memnun musunuz?

25. mesajda Landirenzo ve Başerden söz etmişim.  Landirenzo şu ana kadar iyi, Başer yerine iyi bir Brc Bayisi öneririm. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Başer için yorumumu güncellemek istiyorum: sakın yanından geçmeyin. Ben yetkili servis diye 1,6 ti-vct motoru daha iyi bileceklerini düşünerek onlara taktırdım.  2-3 gün önce araba tam lpg ye geçtiğinde stop etti ne kadar denediysem aynı şey devam etti, aradım bunları abi biz mi alalım sen mi getirirsin diye sordular ben de o sıra yoğun olduğum için siz alın dedim öbür gün sabah alacaklardı arabayı saat 9:30 da aradım abi yoğunluk var arayacağım seni dedi aradı 13:00 aldırırım dedi. 13:30 da aradım eleman açmadı cebini ve dönmedi. Cuma işim olmasına rağmen saat 9 da ben götürdüm. . 2 tane birbirinden amatör usta bakıyor birbirlerine birşeyler soruyorlar bir kabloyu kestiler biçtiler bir şey anlamadılar. Tabi bilgisayara da bağlamışlar, en son abi sen geç otur biz teker teker tesisatı değişip arızayı anlayacağız dediler.  Kapatın dedim . Gittim içeriye servisin başındaki elemana gerekenleri söyledim çıktım . Bu gün de  Macun köydeki olgun Lpg ye gittim taktı bilgisayara map sensörü dedi değiştirdi, lpg ayarını yaptı daha önce geçişlerde sarsıntı vardı ve gaz yemesi homojen değildi şimdi geçişteki  çıt sesi olmasa lpg de olduğu anlaşılmıyor.  Yetkili servis işi beni yanılttı  daha önce atiker taktırmıştım gittim Bölge bayisine taktırdım 3 yıl kullandım tık dememişti.  bu konuda bölge bayiileri genelde merkezden eğitim aldıkları için işlerini daha bilerek yapıyorlar.  Diğer ustalarınki genelde ezbere dayalı yeni çıkan sistemleri anlamıyorlar ve marka farklarını bilmiyorlar hangi markada öğrenmişlerse aynı ayarlarla devam ediyorlar.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.