Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Sonrası Tutanaksız Işlem Detayları Nelerdir?

Önerilen Mesajlar

iyi akşamlar. bugün park halinde dururken araca carpmışlar abim görmüş ve aracın yanına gitmiş araçta görünen bi hasar olmadığından tutanak tutmamışlar adamdan numarayı filan almış ayrılmışlar ama arabayı kullanınca arabanın rot balans direksiyon kaymış.servis kapatmak üzere olduğundan yakınlarda lastikçiye götürdük. bunun rot kolu eğilmiş dedi aracın altına eğilip bakarak sonra adamı arayıp böyle böyle dedik kabul etmedi ben sadece sürttüm dedi bizde gel karakola dedik uzun bi beklemeden sonra geldi başladı ağlamaya işte ben sürttüm sadece sen çukura sert girmişsin yamultmuşsun tekeri diye suçu bize atmaya çalıştı.neyse tutanak olmadığından birşey idda edemiyoruz ifadeler alındı geldik şikayetçi olduk.şimdi sorularım

1) yarın servise gideceğiz ve bu hasarı kasko mu sigorta mı yoksa biz cebimizden mi karşılamalıyız

2) bu adama mahkemeye kadar bişey yapamayacak mıyız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi akşamlar. bugün park halinde dururken araca carpmışlar abim görmüş ve aracın yanına gitmiş araçta görünen bi hasar olmadığından tutanak tutmamışlar adamdan numarayı filan almış ayrılmışlar ama arabayı kullanınca arabanın rot balans direksiyon kaymış.servis kapatmak üzere olduğundan yakınlarda lastikçiye götürdük. bunun rot kolu eğilmiş dedi aracın altına eğilip bakarak sonra adamı arayıp böyle böyle dedik kabul etmedi ben sadece sürttüm dedi bizde gel karakola dedik uzun bi beklemeden sonra geldi başladı ağlamaya işte ben sürttüm sadece sen çukura sert girmişsin yamultmuşsun tekeri diye suçu bize atmaya çalıştı.neyse tutanak olmadığından birşey idda edemiyoruz ifadeler alındı geldik şikayetçi olduk.şimdi sorularım

1) yarın servise gideceğiz ve bu hasarı kasko mu sigorta mı yoksa biz cebimizden mi karşılamalıyız

2) bu adama mahkemeye kadar bişey yapamayacak mıyız

Kasko karşılar büyük ihtimal. Bence mahkeme falan uğraşmayın. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecmis olsun.

İsleminizi ancak kaskodan alabilirsiniz. Trafik sigortaniz mali sorumluluk policesi oldugu icin yalnizca zarar verdiklerinize odeme yapar. Bahsettiginiz mini onarim yalnizca belli adet ve belli limitlerdeki kaporta hasarlarini (gocuk, ezik, cizik vs.) karsilar. Policenizde bu olsa da isinize yaramayacaktir. Police ind.lerinizi goz onunde bulundurursaniz o meblagdaki hasari cebinizden karsilamani cok daha mantikli olacaktir.

Son birsey bu tip mahkemelerden (karsi taraf kabul etmedikce) lehinize karar cikmaz.

Eger kaza tespit tutanagini doldurmaya ikna edebilirseniz karsi tarafin trafik sigortasindan faydalanacaginizdan sizin kaskonuz bozulmaz. Bu arada da davadan vazgecersiniz.

Tekrar gecmis olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecmis olsun.

İsleminizi ancak kaskodan alabilirsiniz. Trafik sigortaniz mali sorumluluk policesi oldugu icin yalnizca zarar verdiklerinize odeme yapar. Bahsettiginiz mini onarim yalnizca belli adet ve belli limitlerdeki kaporta hasarlarini (gocuk, ezik, cizik vs.) karsilar. Policenizde bu olsa da isinize yaramayacaktir. Police ind.lerinizi goz onunde bulundurursaniz o meblagdaki hasari cebinizden karsilamani cok daha mantikli olacaktir.

Son birsey bu tip mahkemelerden (karsi taraf kabul etmedikce) lehinize karar cikmaz.

Eger kaza tespit tutanagini doldurmaya ikna edebilirseniz karsi tarafin trafik sigortasindan faydalanacaginizdan sizin kaskonuz bozulmaz. Bu arada da davadan vazgecersiniz.

Tekrar gecmis olsun.

Çok teşekkür ederim cevap için

Karşı tarafla uzlaşma durumumuz yok adam inkar ediyo çokda iyi yalan konuşuyor. Eğer 300-400 arası tutarsa kaskoyu bozmadan cebimizden karsilamak en doğrusu tekrar teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun.

kasko poliçesini okuyun, ufak hasarlarda hasarsızlık indiriminin 1 kademe veya hiç düşmediği poliçeler var. mertcan mini onarımla bunu kast etmiş ancak o ayrı bir olay.

eğer bu hasar adamın çarpması sonucu oluştuysa lastikte veya jantta bir iz olmalı diye düşünüyorum, yoksa gerçekten adamın çarpmasıyla alakası olmayabilir. varsa ve adam buna rağmen tutanak tutmaya yanaşmıyorsa, adamın çarptığını ispat etmek zorundasınız. yoksa mahkemedede birşey çıkmaz. birde şikayetçi olmanızdan da sonuç çıkmaz sanırım, beni bir araç sıkıştırmıştı bunun sonucunda kaza yapmıştım, polise olayı anlatıp hasarımı karşılarsa şikayetçi değilim diye ifade verdim, geçenlerde savcılıktan karar geldi, kamu davası oluşturacak durum yokmuş dava açmam gerekirmiş, yani mahkeme ile uğraşmayı planlıyorsanız bunu bi araştırın boşuna beklemeyin zira bu kadar kazadan 4-5 ay sonra geldi. karar tarihiyle tebliğ tarihi arasında bile 1,5 ay var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu ülkede mahkeme işleri baya karışık. servis 500 lira hasar çıkarttı.

rot başı

rot kolu

rot balans ayarı yapılacak.

ellerinde parça yokmuş sipariş geçildi ve yarın aracı teslim alacağız mini onarımdan yararlanamadık cebimizden ödeyeceğiz. o çarpan pislik insanda hala inkar ediyo tutanak tutmadığımıza çok pişmanım adam sırıta sırıta gitti karakolda

peki etrafta bi kamera olsa şahitler zaten var mahkemede işe yarayabilir mi

ömer akman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.