Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Havalandırma Izgaralarından Hava Gelmiyor ?

Semih G.

Soru

Herkese merhaba öncelikle,ne zamandır bunu sormayı planlıyordum ama bir türlü fırsat olmuyordu yada unutuyordum. Neyse işin aslına geçelim,başlıktada belirttiğim gibi aracımızın iç havalandırmalarından en üst seviyeye alınmadan hava gelmiyor. Belki benim hüsnü kuruntum ama arabaya binen hemen hemen herkesten bu tepkiyi alınca huylanmaya başladım iyice. Yalnız şöyle bir şeyde var aracın içi kısa sürede ısınıyor anlamadım gitti bu işi... Dediğim yerler fotoğraflarda kutu içine alınmış kısımlar;

(Bu arada fotoğraflar temsili aşağı araca inip çekmeye üşendim  ^_^  )

1j87.jpg

Bunda ise üst taraftaki küçük ızgaralardan geliyor hava ama büyüklerinden gelen giden bir şey yok ?

m5wz.jpg

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

genellikle havalandırma konumu hep cam veya cam-ayak konumlarında bu yüzdende sanırım ortadaki kanallardan hava gelmiyor olabilir.Bunu deneyerek sonucu yazarım birazdan teşekkürler :) yalnız anlamadığım tek nokta yandaki ızgaraların çalışma prensibi de mi budur ortadakiler gibi eğer değilse neden buğu çözmede çalışmıyorlar buda farklı bir ayrıntı.. 1-2 saat içinde çözüm yollarınızı deneyip sonucu tekrar paylaşırım herkese teşekkür ederim :)

Eğer cam veya cam-ayak konumundaysa elbette ortadakilerden hava gelmez, gelse hatalı olurdu zaten.

Yan mazgallar ise yan camlarda buğuyu önlemek üzere kullanıldığından aktif kalır.

Hava tönünü gövdeye/ortaya alırsan aktif bir şekilde hava gelişini görürsün. Her üç yön de seçili olursa orta mazgallardaki akım düşük olur, en hızlı fan konumunda doğru dürüst hissedilir.

Biraz oynayın değişik seçeneklerle ve çözün sistemi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam o ızgaralardaki şeyler(mandal olsa gerek) aşağıya doğru biraz bakıyorsa az gelir tamamen aşağıdaysa kapalıdır diye biliyorum onları tamamen yukarı kaldırın bi :) Eğer zaten öyleyse bilemiycem ..

Valla aşağı-yukarı,sağa-sola her şekile soktum onları ama değişiklik olmadı malesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Semih kardeşim  benim aracımda manuel klima mevcut

diğer arkadaşlarımızın da dediği gibi  ilk resimdeki ızgaraların  üzerindeki  düğmenin konumu en üstte olacak  bu fanın daha iyi üflemesini sağlar.

diğer  ayarda  ise  klimanun üç fonksiyon düğmesi var bildiğin gibi bizim araçlarda

ikinci resimdeki ızgaralar  yanlış bilmiyorsam buğuyu  çözme modunda kullandığımız zaman daha aktif çalışıyor

diğer şekilde orta ızgaranın  daha iyi üflemesi için  en sağdaki düğmenin en sola çevrilmesi gerekiyor

biraz karışık oldu  bilmem anlatabildim mi :) ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

titanium değilse bırak marabalar cevap versin gibi bişi oldu :D

Aganin sozunun ustune soz p.kunun üstüne p.k olmaz. Titanium degilse biz bilmeyiz. O kadar.

Saka bi yana bilmiyorum. Bilsem lafi mi olur. Yoksa benim aldigim donemde en mantikli donanim style plus ti. Ama ben kendi kendime söz verdigim icin en dolu paketi aldim. X pakete verdigim 5.500 tl disinda da hic acimadim. X paket harbi pahaliydi ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aganin sozunun ustune soz p.kunun üstüne p.k olmaz. Titanium degilse biz bilmeyiz. O kadar.

Saka bi yana bilmiyorum. Bilsem lafi mi olur. Yoksa benim aldigim donemde en mantikli donanim style plus ti. Ama ben kendi kendime söz verdigim icin en dolu paketi aldim. X pakete verdigim 5.500 tl disinda da hic acimadim. X paket harbi pahaliydi ama.

konu  dışı oldu azcık ama  cevap verildi  galiba

bi ara vardı  ya  style cılar  maraba muhabbeti  baya oldu  o aklıma  geldi  yoksa yanlış anlaşılan bişey yok Ümit  ayıp ettin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hava kanalını açıp kapatan o yuvarlak açma kapamaları çevirdiniz mi?

Evet çevirdim şuanda en üst pozisyonda yani açık konumdalar ama değişen bir şey ne yazıkki yok.

Semih kardeşim  benim aracımda manuel klima mevcut

diğer arkadaşlarımızın da dediği gibi  ilk resimdeki ızgaraların  üzerindeki  düğmenin konumu en üstte olacak  bu fanın daha iyi üflemesini sağlar.

diğer  ayarda  ise  klimanun üç fonksiyon düğmesi var bildiğin gibi bizim araçlarda

ikinci resimdeki ızgaralar  yanlış bilmiyorsam buğuyu  çözme modunda kullandığımız zaman daha aktif çalışıyor

diğer şekilde orta ızgaranın  daha iyi üflemesi için  en sağdaki düğmenin en sola çevrilmesi gerekiyor

biraz karışık oldu  bilmem anlatabildim mi :) ?

Evet gayet güzel anlatmışsın :) ızgara üstü düğmeler açık konumda o işlem tamam ama aracı kış ayında aldığımız için ve hala soğuk havalarda kullanıldığından genellikle havalandırma konumu hep cam veya cam-ayak konumlarında bu yüzdende sanırım ortadaki kanallardan hava gelmiyor olabilir.Bunu deneyerek sonucu yazarım birazdan teşekkürler :) yalnız anlamadığım tek nokta yandaki ızgaraların çalışma prensibi de mi budur ortadakiler gibi eğer değilse neden buğu çözmede çalışmıyorlar buda farklı bir ayrıntı.. 1-2 saat içinde çözüm yollarınızı deneyip sonucu tekrar paylaşırım herkese teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eğer cam veya cam-ayak konumundaysa elbette ortadakilerden hava gelmez, gelse hatalı olurdu zaten.

Yan mazgallar ise yan camlarda buğuyu önlemek üzere kullanıldığından aktif kalır.

Hava tönünü gövdeye/ortaya alırsan aktif bir şekilde hava gelişini görürsün. Her üç yön de seçili olursa orta mazgallardaki akım düşük olur, en hızlı fan konumunda doğru dürüst hissedilir.

Biraz oynayın değişik seçeneklerle ve çözün sistemi.

Teşekkür ederim Cem hocam dediğiniz gibiymiş,havalandırma yönüyle alakalıymış tamamen. Göğüs ve ayak bölümüne getirilince çalışıyormuş. Cahillik işte kusuruma bakmayın esku bir araçtan focus'a geçiş yapınca afallıyor insan.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.