Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Marş Almıyor (Anahtarsız Çalıştırma)

Hasan Şahin

Soru

Arkadaşlar herkese merhaba bugün araç yine sıkıntı çıkardı. Yaklaşık iki üç ay önce ilk defa karşılaştığım çalışmama problemi bugün tekrarladı. Şöyle ki; Ford Power tuşuna bastım ve hırıl hırıl marştan sonra çalışmadı ve servise götürün dedi mecburen arabayı bıraktım, yarım saat sonra tekrar basınca hiçbirşey olmamış gibi çalıştı.

Bu sorunu daha öncede tekrar etmişti ve servise götürdüğümde hiçbir problem çıkmamıştı ve şu an yine aynısını yaptı. Allah korusun bir acil durum olsa arabanın çalışıp çalışmayacağı tamamen şans işine kaldı böyle saçmalık olur mu? 

Servisteki ustacıklarında Allah hayrını versin ne sorunla gitsem taş gibi araba sorun yok diye geri gönderiyorlar.

Buyurun videosunu ekliyorum kendi gözünüzle görün;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Abi bu videoyu gösterdiğinde servis ne dedi?Hala sorun yok mu dediler.Bende nadiren de olsa powera bastığımda çalışmadığı oldu ama böyle aküsü bitmiş araba gibi hiç olmadı.Benim araç böyle yapıp ustalar bişey yok dese  servisin altını üstüne getiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi bu videoyu gösterdiğinde servis ne dedi?Hala sorun yok mu dediler.Bende nadiren de olsa powera bastığımda çalışmadığı oldu ama böyle aküsü bitmiş araba gibi hiç olmadı.Benim araç böyle yapıp ustalar bişey yok dese  servisin altını üstüne getiririm.

Üstadım servise gösterdim bilgisayara bağladılar bakın sorun yok dediler ama kendileri bilir şimdi iki video daha var onları da yükleyeyim sonrasında Avrupa Ford'a güzel bir İngilizce mail geçeceğim.

Başka bir sorun olsa anlarımda böyle saçmalık olurmu ya insanlık hali gece bir hastamız oldu bir acil durum oldu diyelim ne yapacağım çalışmazsa servisemi götüreceğim.

en zor sorun arada bir tekrarlayan sorundur,Allah kolaylık versin.

Asıl sorun serviste üstadım adamların ne kadar yüksek İQ sahibi olduğunu her gittiğimde bir daha anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis'in yok deme iddiasını beğenmemenizi anlamadım, o an hata olmuyorsa kayıtlarda sorun çıkmıyorsa adamlar ne yapsın?

Talep edersiniz böyle böyle parça değişimi istiyorum diye onlarda değiştirme adına veya arızayı bulma adına birşey yapabilir belki ve bu videoyu da ilgili yerlere göstermenizde fayda var ondan sonra çözümsüzlüğü burada söylemeniz daha güzel olurdu herneyse bulunduğunuz yerde yüksek gerilim hattı var mıydı ? (Bu video çekiliş yerinde)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis'in yok deme iddiasını beğenmemenizi anlamadım, o an hata olmuyorsa kayıtlarda sorun çıkmıyorsa adamlar ne yapsın?

Talep edersiniz böyle böyle parça değişimi istiyorum diye onlarda değiştirme adına veya arızayı bulma adına birşey yapabilir belki ve bu videoyu da ilgili yerlere göstermenizde fayda var ondan sonra çözümsüzlüğü burada söylemeniz daha güzel olurdu herneyse bulunduğunuz yerde yüksek gerilim hattı var mıydı ? (Bu video çekiliş yerinde)

Yakup bey bu iki oldu ikisinde de evin önündeydi araç yüksek gerilim hattı yok. Servis laftan anlamıyorki şu an çektiğim diğer vidyo boyutu fazla olduğu için atamadım youtube'a o vidyodada benzin göstergesi sıfırda yakıt ışığı yanıyor ve kalan menzil sıfır yazıyor ben hala geziyorum ki bugün lamba yandı depoyu fulledim artık ibre depoyu fulleyince bile sona dayanmıyor.

Bence servis bu videoyu görmemişse,gördükten sonra illaki bişiler yapacaktır.Çünkü olmaması gereken bir olay.Eğer görüp de bişey yok diyorsa önce Otosan'ı arayın sonra mail atın.

Üstadım askerliği bunca yıl erteledik malum şubatta askere gidiyorum döndükten sonra bakayımda artık 60milyar forda verdiğime yanayım artık napyım gelince satıp bir c180 alacağım eş değer fiyatında.

http://www.youtube.com/watch?v=1ixLN-H-JLU

buda benzer bir sorun sanırım yurt dışında benzinli bir araca ait aynı problem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlamadığım nokta, fordu yada servisini yada satıcısını neden bu kadar savunuyorsun? Servisteki usta yada formenin bana inanması için illa video mu çekmek lazım? Sıfır araba alıyorum sonra zevkine servise gidip arıza var diyorum. Bu nasıl bir ihtimaldir ki servis benim sözüme inanmayacak...Ayrıca bana inanmayip, beyinsiz arabanın beynini! bahane gösterip" ben napayım hata vermiyor?" diyecek!!!

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorunsuz araba yokki yarın onda da sorun olacak onu da satıp mı kurtulacaksınız yoksa sorunu mu çözeceksiniz bunlar sizin kararınız. Kronik olmayan birşeye birşey diyemem ben. Ne hatalar görüyoruz

Yakup bey bu benim ikinci sıfır Focusum ikisindede neler çektim neler ama çekirge bir zıplar iki zıplarmış bakalım artık yaza kadar yokum zaten sonrasında alırım c180imi varsın sorun çıkarsında mersedes çıkarsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlamadığım nokta, fordu yada servisini yada satıcısını neden bu kadar savunuyorsun? Servisteki usta yada formenin bana inanması için illa video mu çekmek lazım? Sıfır araba alıyorum sonra zevkine servise gidip arıza var diyorum. Bu nasıl bir ihtimaldir ki servis benim sözüme inanmayacak...Ayrıca bana inanmayip, beyinsiz arabanın beynini! bahane gösterip" ben napayım hata vermiyor?" diyecek!!!

Anlamamanız normal, yıllardır insanların tepkisini ve sonunda yaşanan şeyleri siz görmediniz :yeah: 

Bence buraya emek veren insanlara biraz saygılı olun. Kimse birinden birşey almıyor. 

Ne mühendisi oldunuz siz merak ettim? Yazılımlar ile ilginiz var mı mesela

Yakup bey bu benim ikinci sıfır Focusum ikisindede neler çektim neler ama çekirge bir zıplar iki zıplarmış bakalım artık yaza kadar yokum zaten sonrasında alırım c180imi varsın sorun çıkarsında mersedes çıkarsın.

Diyecek söz yok. C180 hayırlı uğurlu olsun, eğer alırsanız lütfen izlenimlerinizi bize yazın :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlamamanız normal, yıllardır insanların tepkisini ve sonunda yaşanan şeyleri siz görmediniz :yeah:

Bence buraya emek veren insanlara biraz saygılı olun. Kimse birinden birşey almıyor. 

Ne mühendisi oldunuz siz merak ettim? Yazılımlar ile ilginiz var mı mesela

Diyecek söz yok. C180 hayırlı uğurlu olsun, eğer alırsanız lütfen izlenimlerinizi bize yazın :yeah:

Temmuzda askerlik bitiyor sonrasında Allah ömür verirde alırsam paylaşırım burada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.