Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Stop Etme Sorunu

Ersel Durmaz

Soru

Merhaba arkadaşlar,

2006 model bir focus'um var tdi 1.6 trend. Yaklaşık 2 aydır arabamda süregelen bir problem var. Araba her hıza giderken buna 20 km 130 km de diyebiliriz stop ediyor. Arıza ışıkları yanıyor ve tekrar kontağı kapatıp açtığımda düzeliyor ama kısa süre sonra aynısını tekrar yapıyor. baskı balata, bilya volant değiştirdim ama bi süre sonra aynısını tekrar yapmaya başladı. özellikle rampa çıkarken devir azalıyor araba tekler gibi oluyor sonra istop ediyor. lütfen ne olabileceği hakkında bana yardımcı olun. Arabayı Adapazarı'nda motorcuya götürdüm hava filtresinden gelen borunun motora giren ucu çıkmıştı ve oradan yağ çıkmıştı biraz  bundan yapıyordur deyip plastik kelepçe attılar bide baskı balata değiştirelim bşy olmaz dediler ama kafayı yemek üzeyim lütfen benzer sorunlar yaşayanlar yada çözüm önerileri olanların cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

herkeze teşekkür ederim. usatadan ustaya fark var işte. ben 2 bin tl ye yakın para harcadıktan sonra tavsiye üstüne gittim yetkili servisten ayrılma bir usta arabayı dinleyip bi kac şeyi gözden gecirdikten sonra sıkıntının mazot filtresinde olduğunu söledi arabayı makinaya bağladık ve mazot basıncını alcak gösterdi 135 tl ye aldığımız yeni mazot filtresi olayı tamamen cözdü. şuan 800 km yaptım arabayla en ufak bi sıkıntı olmadığı gibi arabamın rolanti sesi çekişi de değişti. hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar,

2006 model bir focus'um var tdi 1.6 trend. Yaklaşık 2 aydır arabamda süregelen bir problem var. Araba her hıza giderken buna 20 km 130 km de diyebiliriz stop ediyor. Arıza ışıkları yanıyor ve tekrar kontağı kapatıp açtığımda düzeliyor ama kısa süre sonra aynısını tekrar yapıyor. baskı balata, bilya volant değiştirdim ama bi süre sonra aynısını tekrar yapmaya başladı. özellikle rampa çıkarken devir azalıyor araba tekler gibi oluyor sonra istop ediyor. lütfen ne olabileceği hakkında bana yardımcı olun. Arabayı Adapazarı'nda motorcuya götürdüm hava filtresinden gelen borunun motora giren ucu çıkmıştı ve oradan yağ çıkmıştı biraz  bundan yapıyordur deyip plastik kelepçe attılar bide baskı balata değiştirelim bşy olmaz dediler ama kafayı yemek üzeyim lütfen benzer sorunlar yaşayanlar yada çözüm önerileri olanların cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden..

Hava filtresinden gelen hortum çıkmışsa ve uzun süre öyle kalmışsa motor kafasına göre her türlü pisliği içine çekmiştir geçmiş olsun.

Volanı ve baskı balatayı değiştiren usta resmen sizi kazıklamış. Birde baskı balata değiştirelim değiştirelim birşey olmaz ne demek yahu. Romatizma olunca dişinizi çekelim demek gibi bişey bu.

Ateşleme tertibatıyla ilgili olabilir. Yanma odası kurum bağlamış olabilir. Mazot pompası arızalı olabilir. Olabilirde olabilir yani.

Arabanızı "motorcuya" götürmek yerine servise götüründe bir bilgisayara bağlasınlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hava filtresinden gelen boru ana boru mu yoksa karter havalandırması borusu mu, yani ince mi?

Bence ikincisi ve bu da bir şey yapmaz.

Ben mazot taşıma sistemini -pompadan enjektöre- gözden geçirin derim, doğru dürüst bir usta görsün,  buradan pek yardım olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.