Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2010 Dizel Partikül Filtresi Ve Sıvısı Sorunu

Akın Yalçın

Soru

Öncelikle Merhabalar ,

Forumda ilgili bütün konuları ve yorumları okudum ama forum üyelerine birkaç sorum olacak ,

aracımı 2010 da sıfır aldım ve hala kullanmaktayım fakat 3 yaşındaki bi araç için partikül filtresi sıvısını eksiltmesi bana biraz saçma geldi , üstelik mersinde aynı yetkili servise 2-3 kez yaklaşık 1'er ay aralıklarla gidip her seferinde verdikleri fiyatı unutup , aralarında çok uçuk farklar olan fiyatlar vermeleri sebebiyle sizlere danışmak istedim ,

dizel partikül filtresi dedikleri şeyin katalizör olduğunu öğrendim ve ben bunu kendi ustama söktürüp içini temizlettim , 1 ay gibi bi süre motor arızası yanmadı fakat geçen gün tekrar yandı , katalizörü temizlemeden önce aracın çekişi çok düşüktü , şu anda motor arızası yanmasına rağmen çekişte hiçbir sıkıntı yok ,ve arada bazen vermiyor motor arızasını , ve serviste en son,  bu kez de sıvı arızası verdiğini söylediler , ilk sorum araç cihaza bağlandığında partikülle ilgili ayrı 2 arıza vermesi söz konusu olabilir mi ? yani partikül filtresi arızası ile partikül filtre sıvısı arızasını ayrı ayrı görebilirler mi ? sıvı için zaten uçuk bi fiyat ve partikül filtre temizliği için ayrı uçuk bi fiyat verdiler. ben katalizörü temizlettim ve çekişte sıkıntım yok acaba sadece sıvı eksik olmasından dolayımı motor arızası yanıyor ??? acaba sıvı ekletmeden biraz uzun yol yapıp 4.vitesde 3000-3500 devir üzeri kullanıp (egsoz sisteminin 500derece üzerine çıkarıp yanma işlemini sağlayabilmesi için) düzelme olabilir mi ???

bu arada aracımın garantisi devam etmektedir fakat uzatılmış garanti olması nedeniyle bu işlemlerin garantiye girmediğini söylediler , arabanın altına yatıp bu sıvıyı elimle boşaltacak halim olmadığı için nasıl girmez garantiye onu da anlamadım açıkçası,, yorumlarınızı bekliyorum...

başka forumlarıda araştırdım ama bu sitedeki gibi profosyonel ve nokta atışı tespitler göremediğim için bu forumdayım ,, şimdiden forum üyelerine çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Peki bu partikul filtresi icin iyimi desek yeri olur kotumu desek bu kadar masrafli bisey bunun artilari nedir peki?

temiz cevre ve düşük salınım için iyi birşey ama tıkanma vb. sorunlar cikarsada bizim açımızdan kötü birsey. Yani hem iyi hem kötü :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2009 model

sanırım titanyumların hepsinde DPF vardı ghia larda ve makyajsız kasalarda falan yokta titanyumların hepsinde vardı diye hatırlıyorum . 2010-2011 focus 2.5  larda kesin var ama 2009 larda ve 2008 lerde DPF var mıydı tam emin olamadım  ama onlarda da var diye düşünüyorum makyajsız kasalarda yok ama

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sanırım titanyumların hepsinde DPF vardı ghia larda ve makyajsız kasalarda falan yokta titanyumların hepsinde vardı diye hatırlıyorum . 2010-2011 focus 2.5 larda kesin var ama 2009 larda ve 2008 lerde DPF var mıydı tam emin olamadım ama onlarda da var diye düşünüyorum makyajsız kasalarda yok ama

Bilmiyorum benim aracimda yok suan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilmiyorum benim aracimda yok suan

siz nerden anladınız olmadığını ? :)Şuan 2009 da yayınlanan focus broşürüne baktım ordaki teknik verilerde aracın salınım değeri şuanki focuslarla ve 2.5 focus 2011 dpf lilerle aynı o zaman 2009larda da dpf var diye düşünüyorum yakıt tüketimide aynı 4.5 litre ama 2008 ilk gelen makyajlı focus  broşürüne baktım orda emisyon değeri yazmıyor yakıt tüketimi de 4.6 litre yani benim anladığım 2009 larda da olabilir ama ilk gelen 2009larda belki olmayabilirde  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

siz nerden anladınız olmadığını ? :)Şuan 2009 da yayınlanan focus broşürüne baktım ordaki teknik verilerde aracın salınım değeri şuanki focuslarla ve 2.5 focus 2011 dpf lilerle aynı o zaman 2009larda da dpf var diye düşünüyorum yakıt tüketimide aynı 4.5 litre ama 2008 ilk gelen makyajlı focus broşürüne baktım orda emisyon değeri yazmıyor yakıt tüketimi de 4.6 litre yani benim anladığım 2009 larda da olabilir ama ilk gelen 2009larda belki olmayabilirde

Baktim ustamda soledi olmadigini yazilim yaptirdim o zamanda solediler olmadgini ilk gelen serilerden benim arac sanirim o zaman

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup'a soralım bence var mı diye!  2008lerde ve 2009 focus 2.5larda dpf var mı Yakup kardeş  benim anladığım 2009larda da var ama ya hepsinde var ya da 2009 dan sonra dpf olmaya başladı bende tam emin olamadım tek emin olduğum 2010lardan sonra var ama öncesinden tam emin olamadım :)

Baktim ustamda soledi olmadigini yazilim yaptirdim o zamanda solediler olmadgini ilk gelen serilerden benim arac sanirim o zaman

O zaman ustanız söylediyse eğer 2009 dan sonra dpf olmaya başladı demekki sizin araç ilk gelen seri olabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup'a soralım bence var mı diye! 2008lerde ve 2009 focus 2.5larda dpf var mı Yakup kardeş benim anladığım 2009larda da var ama ya hepsinde var ya da 2009 dan sonra dpf olmaya başladı bende tam emin olamadım tek emin olduğum 2010lardan sonra var ama öncesinden tam emin olamadım :)

O zaman ustanız söylediyse eğer 2009 dan sonra dpf olmaya başladı demekki sizin araç ilk gelen seri olabilir :)

Sanirim benimkindedede yok dusunuyprum smdi iyimi kotumu die

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende 130.000km de dpf sıvısı bitti ama genelde otobanda kullandım aracı.Ben maslak'ta bır ford yedek parcacısından pug\citroen bandrollu ama ford araclarda da aynı olan sıvıyı 250 lıra gıbı bır rakama almıstım.Yetkılı servıse goturdum sıvıyı doldurdular.100 lıra gibi bir rakamda oraya verdim.Temizligide dısarda yaptırmıstım.Bana maliyeti toplamda 500 lira gibi bir rakam oldu

Aldıgım sıvının fotografını asagıda

pr_01_5031_max_zps2d760fda.jpg

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende 130.000km de dpf sıvısı bitti ama genelde otobanda kullandım aracı.Ben maslak'ta bır ford yedek parcacısından pug\citroen bandrollu ama ford araclarda da aynı olan sıvıyı 250 lıra gıbı bır rakama almıstım.Yetkılı servıse goturdum sıvıyı doldurdular.100 lıra gibi bir rakamda oraya verdim.Temizligide dısarda yaptırmıstım.Bana maliyeti toplamda 500 lira gibi bir rakam oldu

Aldıgım sıvının fotografını asagıda

pr_01_5031_max_zps2d760fda.jpg

1 lt 250 TL fazla. Hemde 100 TL kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1 lt 250 TL fazla. Hemde 100 TL kadar.

Dogrudur Caglar.Baska parcacılarda 180-200 lıra cıvarı oynuyordu ama hıc bırısının stoklarında yoktu.Bunu aldıgım yerde bulabıldım ısım acele oldugundan dırek soyledıgı fıyattan aldım.Fazla para verdigimin bende farkındayım.Gercı sımdı sen bu soledıgım rakamada fazla dıceksın. :kıhkıh:

Bırde otokoc'ta 1 Lıtrenın yettigini soylediler.

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.