Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Mondeo Türkiye'de !

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Abi anlıyorum ki bizim forumcular siteyi hiç gezmiyor burada talep edilenler sitemizde hep var..

Mondeo fotoları (Kendi çekimim)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

s60 tan vazgeçirdi beni inan ki ...

Keşke s60 kadarda sağlam olsa.

Araçtan foto almak yasak mıydı Yakup?Arkasını da çekeydin şunun diycektim ki senin çekmediğini gördüm: :kıhkıh:

Volvoları pazara yollar bu araba süper görünüyor 

O işi geçin. Volvoya binen çoğunlukla sağlamlık için biniyor ve bunu biliyor.. IIHS small overlap testinden bu araçların sonuçları iç açıcı değil pek. s60 kadar sağlam değil maalesef.Tek handikapta bu sanırım. Görünüş olarak laf edecek yok. Mükemmel !

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/ford/fusion

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevzuatla konuşalım o zaman..

Karayolları Trafik Yönetmeliği Madde 55-b/1:

"...İkili gruplardan CC, CD, CG ve CM harf grupları diplomatik ve konsüler muafiyeti bulunan kişilerin araçlarına tahsis edilir."

Madde 56-d:

"Büyükelçiliklerde görevli ve diplomatik muafiyeti olan kişilere ait araçlara takılacak plakalarda (CD ve CM grupları) zemin beyaz, harf ve rakamlar yeşil; Başkonsolosluklarda görevli kişilere ait araçlara takılacak plakalarda (CC ve CG grupları) zemin yeşil, harf ve rakamlar beyaz,"

deniliyor...

Yönetmelikte bulamadım ama yeşil plakası olmayan Cplakalı araçlar arkaya ufak oval biçimli bir üzerinde yeşil CC yazan bir plaka yerleştiriyorlar. Muhtemelen Yakup aracın arkasını da çekmiş olsaydı o plakayı görebilecektik.

Zira yönetmelikten de anlaşılacağı üzere CC, CD, CG ve CM harf grupları diplomatik ve konsüler muafiyeti bulunan kişilerin araçlarına tahsis ediliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevzuatla konuşalım o zaman..

Karayolları Trafik Yönetmeliği Madde 55-b/1:

"...İkili gruplardan CC, CD, CG ve CM harf grupları diplomatik ve konsüler muafiyeti bulunan kişilerin araçlarına tahsis edilir."

Madde 56-d:

"Büyükelçiliklerde görevli ve diplomatik muafiyeti olan kişilere ait araçlara takılacak plakalarda (CD ve CM grupları) zemin beyaz, harf ve rakamlar yeşil; Başkonsolosluklarda görevli kişilere ait araçlara takılacak plakalarda (CC ve CG grupları) zemin yeşil, harf ve rakamlar beyaz,"

deniliyor...

Yönetmelikte bulamadım ama yeşil plakası olmayan Cplakalı araçlar arkaya ufak oval biçimli bir üzerinde yeşil CC yazan bir plaka yerleştiriyorlar. Muhtemelen Yakup aracın arkasını da çekmiş olsaydı o plakayı görebilecektik.

Zira yönetmelikten de anlaşılacağı üzere CC, CD, CG ve CM harf grupları diplomatik ve konsüler muafiyeti bulunan kişilerin araçlarına tahsis ediliyor..

Keşke fotoyu çeken ben olsam, rastlasaydım sanırım başında beklerdim sahibi gelsin diye :D

Corps Diplomatique - Diplomatik Topluluk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

keşke s 60 ın en full ü bu aracın bedeliyle eşit olsa.. 

Valla ne kadardan çıkacak bilmiyorum ama 2012 başında en dolu 1.6 dizel 115 beygir powershift S60 100.000 liraya alındı.

Şu anda 120.000 civarlarında. Ama o en dolu dediğimiz araçlarda acc,şerit takip,45 km ye kadar şehir içi güvenlik,her hızda çarpışma önleyici vs vs.. gırtlak dolu araçlar. Aktif xenon,sunroof,deri,ısıtmalı ön arka koltuklar ve direksiyon, 7 inç DVD oynatıcı multimedya,ön arka kameradan bahsetmiyorum bile :)

Şu Mondeo mudur,Fusion mudur nedir bilmiyorum ama oda bu donanımları ile 100.000 civarı olacağını zannediyorum.75 bine alınabilse bile en boş donanımdaki Ford araçları olacak.

Bakalım bende bekliyorum çıkmasını.Sattım Focusu.Fuar lansman tanıtıcım cart curt indirimleri ile 1.6 dizel almayı planlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.