Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik Klimamda Yardım Lütfen...

Göksenin Pesen

Soru

Selam arkadaslar

aracımın otomatik klimasını 25 derecey getiriyor klima off konumundayken icerdeki havayı sirkülasyon yap diorum ancak bir süre sonra sadece içerdeki havayi sirküle etmeyi kapatıyor ve dışarıdan hava cekior aynı tuşa arada bir sürekli basmam gerekior dereceyi düşürdüğüm zaman sirkülasyonu içerden yapmayı sabitliyor  bir türlü işin içinden çıkamadım bendemi bir hata var anlıyamadım ???

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yok ona dikkat ettim on cam falan hiçbirşey seçmiyorum direk biner binmez klimayı açtığımı düşünün ne yüze ne ayağa ne cama ver tuşlarına basmıyorum sıacklık eşit 25 derece diorum içeride sirküle et tuşuna basıyorum bir süre sonra bir bakmışım dışarıdan almaya başlamış sanırım bir şeylerde terslik var :dontknow::hmm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Devamlı içerdeki havayı sirkülasyona sokması sağlıklı değil zaten. Düşünsene bir senin dediğini yapsa oksijen kalmaz içerde. Klimayı yapanlarda bu şekilde yapmışlar zaten.

O yüzden içerdeki havayı sirkülasyonla çeviren sistem bir süre sonra kendisini kapatıyor.

Yani bu bir sorun değil güzel bir özellik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Devamlı içerdeki havayı sirkülasyona sokması sağlıklı değil zaten. Düşünsene bir senin dediğini yapsa oksijen kalmaz içerde. Klimayı yapanlarda bu şekilde yapmışlar zaten.

O yüzden içerdeki havayı sirkülasyonla çeviren sistem bir süre sonra kendisini kapatıyor.

Yani bu bir sorun değil güzel bir özellik.

belki iyi niyetle yapılmıştır ama keşke tercihi bana bıraksalardı kendim  kapata bilseydim

devre dışıı kalması şehir içi trafiğinde kötü sonuçlar doğuruyor örneğin ışıkda önümde kalkan kamyonun tüm ekzos kokusunu içeriye çekme durumuyla karşı karşıya kalmak gibi :(

Göksenin Pesen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

belki iyi niyetle yapılmıştır ama keşke tercihi bana bıraksalarda kendim otomatik devre dışı kalması şehir içi trafiğinde kötü sonuçlar doğuruyor örneğin ışıkda önümde kalkan kamyonun tüm ekzos kokusunu içeriye çekme durumuyla karşı karşıya kalmak gibi :(

Uzunyolda unuttuğunu düşün birde? Uyur kalırsın?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir yanlışlık yapmıyorsun, sistem öyle ayarlanmış.

Max A/C seçildiğinde iç sirkülasyoın otomatik devreye giriyor, defrost konumu haricinde ise elle devreye sokulabiliyor, ancak bir süre sonra buğu oluşumuna neden olmaması için otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

:) yok zor gelmior sadece eski aracımda sürekli devrede kalabiliordu şimdi takibini ben yapıyorum açıkmı kapalımı diye bana garip geldi de biraz acaba normalmi bu durum diye sormak istedim zorlandığımdan değil duruma alışamadığımdan

Bu arada kitapçıkta otomatik olarak kapanmasına sebep ne yazmışlar merak ediyorum.

kitapçık yanımda değil eve gidince bende bir bakıcam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada kitapçıkta otomatik olarak kapanmasına sebep ne yazmışlar merak ediyorum.

Press to activate/deactivate air recirculation
in cabin. Recirculated air may reduce the amount of time to cool down
the interior of the vehicle and may also help reduce undesired odors
from reaching the interior of the vehicle. Recirculated air engages
automatically when MAX A/C is selected or can be engaged manually in
any airflow mode except (defrost). Recirculated air may turn off
automatically in all airflow modes except MAX A/C to reduce fog
potential.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Press to activate/deactivate air recirculation
in cabin. Recirculated air may reduce the amount of time to cool down
the interior of the vehicle and may also help reduce undesired odors
from reaching the interior of the vehicle. Recirculated air engages
automatically when MAX A/C is selected or can be engaged manually in
any airflow mode except (defrost). Recirculated air may turn off
automatically in all airflow modes except MAX A/C to reduce fog
potential.

Buğu yapar diye kapatıyomuş işte, kim çıkartıyor bu içerde hava kalmaz falan laflarını anlamıyorum ki :aman:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buğu yapar diye kapatıyomuş işte, kim çıkartıyor bu içerde hava kalmaz falan laflarını anlamıyorum ki :aman:

acaba kim :)

sonuç olarak şehiriçi trafiğinde eyer klima açık değilse arada bir iç sirkülasyon kısmını sürekli kontrol etmem gerekicek kapandığı anda sürekli o tuşla haşır neşir olucaz yada param var ne yakıorsa yaksın diyip klimayı açıp iç sirkülasyonu sabitliycez başka bir çözümü yok anladığım kadarıyla

Göksenin Pesen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İçeride hava kalmaması da akıl dışı bir olasılık değil, bu yeni kasanın hava izolasyonu eskilere göre oldukça başarılı ve araçta dört kişi uzun süre yolculuk etme halinde oluşan metan gazı ürkütücü düzeylere çıkabilir, hele ki kuru fasulye ve nohutun pek sevildiği ülkemizde, yani bu anlamda da hayırlı bir iş yapmışlar bence.

Göksenin iç sirkülasyon 5-10 dakika devrede kalıyor ve yoğun trafiği atlatmaya yetiyor genelde, yani ben bugüne kadar cam açmayarak yaşayan birisi olarak hiç bu bağlamda sıkıntı çekmedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

izolasyon konusunda gerçekten iyiler

haklısın cem abi belki üikemizdeki tüketim ürünlerinide düşünerek böyle bir önlem almışlardır:) dediğim gibi eski aracımdan böyle bir özellik olmadığı  için kendi kendine kapanması acaba sorusunu oluşturuyordu kafamda geçiş süreci yaşıorum şu anda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.