Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ilk Marşda Çalışmama Sorunu

Guest Özcan B.

Soru

Merhaba arkadaşlar.Bazen aracımda kontağı ilk çevirmemde motor çalışmıyor.1-2 defa marş çeviriyor fakat çalışmıyor.kontağı kapatıp tekrar çalıştırdıgımda araç çalısıyor.Bu sizde de oluyor mu?normal bir durum mudur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben sabah ilk çalıştırmada önce starta basıyorum kızdırma işareti yanıyor. Sonra 5 saniye kadar bekleyip sönüyor. Sonra bir iki kez daha debriyaja basmadan starta basıyorum ve ardından çalıştırıyorum. Nasıl çalıştığı konusunda kaç kez marşın döndüğü konusunda bir fikrim yok. :) Çalışıyor yani, gıv diyesiye almaması benim için sorun değil, gıv gıv deyince alsa da olur yani. :) Asıl mesele çalışması.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben sabah ilk çalıştırmada önce starta basıyorum kızdırma işareti yanıyor. Sonra 5 saniye kadar bekleyip sönüyor. Sonra bir iki kez daha debriyaja basmadan starta basıyorum ve ardından çalıştırıyorum. Nasıl çalıştığı konusunda kaç kez marşın döndüğü konusunda bir fikrim yok. :) Çalışıyor yani, gıv diyesiye almaması benim için sorun değil, gıv gıv deyince alsa da olur yani. :) Asıl mesele çalışması.

Anlamsız bununla ilgili bir konuya az once yazdım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlamsız bununla ilgili bir konuya az once yazdım.

Anlamsız olabilir. Ama debriyaja basmadan starta basınca motor ısıtma diye bir yazı çıkıyor Ozan. Zaten ben doğru yaptığımı falan da iddia etmedim. Benimkisi bildiğin yaptım oldu işte. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlamsız olabilir. Ama debriyaja basmadan starta basınca motor ısıtma diye bir yazı çıkıyor Ozan. Zaten ben doğru yaptığımı falan da iddia etmedim. Benimkisi bildiğin yaptım oldu işte. :D

Debriyaja basıp düğmeye basincada o yazı çıkıyor gidiyor ondan sonra calisiyor zaten :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyaja basıp düğmeye basincada o yazı çıkıyor gidiyor ondan sonra calisiyor zaten

Bende çıkmadı, bekliyor ve sonra çalışıyor, aslında her iki seçenekte de aynı işi yapıp öyle çalışıyor motor. İhtiyacı kadar ısıtıp marşa basıyor. Benimkisi boşuna hamallık oluyor bu durumda ama vicdanım rahat. :D :D :D :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende çıkmadı, bekliyor ve sonra çalışıyor, aslında her iki seçenekte de aynı işi yapıp öyle çalışıyor motor. İhtiyacı kadar ısıtıp marşa basıyor. Benimkisi boşuna hamallık oluyor bu durumda ama vicdanım rahat. :D :D :D :D

Ümit bey servise kaç kez sordum sizin bu yaptığınız şekli. Aracı ilk aldığımda bende yapmam gerekiyor diye biliyordum, servise sordum direkt bas çalıştır power tuşuna dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ümit bey servise kaç kez sordum sizin bu yaptığınız şekli. Aracı ilk aldığımda bende yapmam gerekiyor diye biliyordum, servise sordum direkt bas çalıştır power tuşuna dediler.

Eskiden bende direk basıyor ve çalıştırıyordum.  Bu sene (2 haftadır falan) önce kontağı açıyorum, yani debriyaja basmadan starta basıyorum, motor ısıtma yazısı gidince ekrandan bir kez daha tekrarlıyorum aynı şekilde ve sonra çalıştırıyorum. Gerek var mı? Kesinlikle yok, bin, starta bas, o zaten ihtiyacı olduğu kadar bekliyor. Yani gerek yok. Benimkisi boşuna uğraşmak, belki gereksiz yere akünün ömründen de çalıyorum ama böyle yapıyorum işte. Bu hatalı uygulamamda da ısrarcı davranacağımı sanmıyorum. İlk çalıştırmada direk debriyaj + start = mutlu hırıltı :D :D :D :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar.Bazen aracımda kontağı ilk çevirmemde motor çalışmıyor.1-2 defa marş çeviriyor fakat çalışmıyor.kontağı kapatıp tekrar çalıştırdıgımda araç çalısıyor.Bu sizde de oluyor mu?normal bir durum mudur?

Yakın bir zamanda herhangi bir araca akü takviyesi falan yaptınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakın bir zamanda herhangi bir araca akü takviyesi falan yaptınız mı?

yok yapmadım...bu şikayetimi ben serviste bir ustaya sormuştum,kontagı ilk çevirip ışıkların sönmesini beklerken elini kontaktan çekmeden;ışıklar söndüğünde marşa bas demişti,elimi ayırdığımda kontak ileri geri oynama yapıyormuş ondan çalışmıyormuş:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yok yapmadım...bu şikayetimi ben serviste bir ustaya sormuştum,kontagı ilk çevirip ışıkların sönmesini beklerken elini kontaktan çekmeden;ışıklar söndüğünde marşa bas demişti,elimi ayırdığımda kontak ileri geri oynama yapıyormuş ondan çalışmıyormuş :)

Bence usta sallamış gibi. Akü' nüzü bir kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence usta sallamış gibi. Akü' nüzü bir kontrol ettirin.

dün serviste aküyü kontrol ettirdim,akü nün seviyesi düşük çıkmış,aracın 2012 model oldugunu akünün yeni oldugunu söyledim.sürekli şehir içi kısa mesafede gidiyorsan akü boşalttığını dolduramaz,en az 70-80 km gidersen akü doluyor diyor.Bana randevu verdi akü 24 saat şarjda duracakmış..buna da şaşırdım doğrusu,bu aracı aldıktan sonra daha önce araçlarla ilgili hiç duymadığım şeyleri duyuyorum.biz yıllarca otomobil kullanmamısız sanırım yada bu araçlar otomobil değil:)

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dün serviste aküyü kontrol ettirdim,akü nün seviyesi düşük çıkmış,aracın 2012 model oldugunu akünün yeni oldugunu söyledim.sürekli şehir içi kısa mesafede gidiyorsan akü boşalttığını dolduramaz,en az 70-80 km gidersen akü doluyor diyor.Bana randevu verdi akü 24 saat şarjda duracakmış..buna da şaşırdım doğrusu,bu aracı aldıktan sonra daha önce araçlarla ilgili hiç duymadığım şeyleri duyuyorum.biz yıllarca otomobil kullanmamısız sanırım yada bu araçlar otomobil değil:)

focus biraz farklı, sadece fren esnasında şarj ederek tasarruf sağlıyor. tabi şarj çok düşerse devamlı şarj etmeye başlıyor yani 70-80km kısmı hikaye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.