Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-Max Fren Sesi

Volkan Özenç

Soru

1-2 aydır kafama takılan bir ses vardı. Bugün hem tan-oto hem de otokoç'a gidip servis yetkilisine dinlettim ve normal dediler. Ses; park ederken veya kasislerden çok yavaş geçerken nerdeyse durmak için frene basınca alt taraftan bir motorun hırıltısı gibi derinden geliyordu. Fren sistemin normal sesiymiş ama bence böyle bir ses 3-4 aylık 70bin tllik bir arabadan gelmemesi gerekiyor. Sizler de focus yada c-max araçlarınız da bu sesi hiç duydunuz mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Mini uğultu gibi değil mi?

Evet, normal.

70 bin tl ile gelmeme kriterini ben anlamıyorum maalesef  :( özür dilerim. Aracınız mekanik olarak 48 bin tl olarak da alınabiliyor şimdi kriteri değişelim 48 bin'lik araç için ses normal mi :) Bunlara takılmamanız dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sesi duymadan normal demek zor, ama ben kullandığım hiçbir arabada anlatılmaya çalışılan tarzda bir ses duymadım. 

Abi müziği kapatıp :P cam'ı açın, yavaş seyir ederken mini fren yapın ama yumuşak :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cam açıp kafama uzatma filan yok. Surtme sesi de değil. Süper gelişti konu!!

Nasıl başka türlü gelişsin ki...

Ses yazılı olarak ne kadar anlatılabilir ki?

Ben yine yazıyorum, balataları sağlam kullandığım hiçbir arabada durmak üzereyken frenden gelen ses mes duymadım.

Yani bence normal değil.

Ama bahsedilen balata sürtme sesi ise onu da ancak yazdığım şekilde algılamak mümkün.

Servis normal dediyse normal kabul edeceksiniz ben de kulaklarımın yaşlılığına vereceğim, ya da başka birilerine daha dinleteceksiniz, veya benzer bir araç bulup forumdaşlardan veya deneme sürüşü araçlarından onu kullanıp dinleyeceksiniz. 

Başka nasıl yardım olabilir bilemedim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabiki sesi tarif edemem yazılı olarak ama balata sürtme sesi değil onu biliyorum. Aracınızın düşü rölantide çalıştığını ve alt tarafta bir sac yada metal aksama titretiğini düşünün, aynı şekilde geliyor ses ama frene basınca rölanti düşmüyor takip ettim. Benim tahminin fren aksamındaki normal olmayan titreşimin aşağıda bir parçayı(koruma sacı gibi titreme yapabilecek parçalardan birini) titreterek bu sesin arabanın içine veriyor. Benim bu konuyu açarken yardım beklentim, böyle bir tecrübe daha önce oluştu mu? hatanın yerini daha önce tespit eden var mı? anlamındaydı. Belki de titreşim normal ama bu sesi oluşturan parça yamuldu yada yerinden çıktı. Çünkü dün, geri gelirken gaza fazla basmadığım için rölanti düşünce aynı ses geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.