Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Baskı Balata Değişimi Sorunu

Mehmet Söker

Soru

merhaba arkadaşlar baskı balatayı değiştireli 1 ay oldu luk marka aldım değişimden sonra pedal pamuk gibi oldu fakat kalkışta titreme oluyor ve 1 den 2 ye geçişte sirkeleme oluyor baskı balatanın yeni değişiminde böyle olup zamanla geçer mi yoksa tekrar ustaya götürmelimiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bizim Europa'nın da baskı balatası bittikten sonra yeni balatayı takınca ilk kalkışlarda titreme yapıyordu. Hala da yapıyor. Önemsemedik biz çok. Ama tek olsa sorun çıkartabilirdi. Titremenin nedeni işçilik sorunu olabilir demişlerdi bize. Ama bilemiyorum tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni balata takılmadan tornadan geçmesi gerekiyor, yoksa titreme meydana gelir, aynı durum fren diskleri içinde geçerli

????

Hiçbir balata yada fren diski tornaya hiçbir şartta girmez ve girmemelidir. Şaka yapıyorsunuz galiba?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni balata takılmadan tornadan geçmesi gerekiyor, yoksa titreme meydana gelir, aynı durum fren diskleri içinde geçerli

????

Hiçbir balata yada fren diski tornaya hiçbir şartta girmez ve girmemelidir. Şaka yapıyorsunuz galiba?

Ben de dehşete düşerek okudum ilk mesajı ve Servet'e katılıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

????

Ben de dehşete düşerek okudum ilk mesajı ve Servet'e katılıyorum...

Aynen öyle abilerim :) 

2008 focus aracıma debriyaj balatası takılmadan önce torna işlemi gördü,

Şu an kullandığım astraya fren diski takılmış ve şuan frenlemede titreme yapıyor, ustalar illa torna diyor  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen öyle abilerim :) 

2008 focus aracıma debriyaj balatası takılmadan önce torna işlemi gördü,

Şu an kullandığım astraya fren diski takılmış ve şuan frenlemede titreme yapıyor, ustalar illa torna diyor   :)

Yeni debriyaj balatasının torna görmesine bir tane gerçerli neden gösterebilir misin?

Debriyaj balatasının yapısını biliyorsun değil mi? Fren diski neysede debriyaj balatası torna görürse yanar zaten? :))

Bazı konular vardır yoğurt gibi, her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır.

Bazı konular vardır matematik gibi 1+1=2 gibi.

Hiçbir balata, disk ve muhteviyatı tornaya girmez. Görünüş ve kullanım yakışıklıda olsa, sonuç tehlikeli ve dahada maliyetli olabilir.

Not: Ustaların yerinde olsam bende torna derim, fren diski değişiminden alacağı 10TL, tornadan alacağı 30-50TL.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Notu sonradan gördüm, Abim otomatik şanzıman ustası, abimle yaptık, :)

Ya mizahı, yada teknolojik bilgisi günümüzün çok üstündeymiş :) Emeğe saygı.

Otomobil parça üreticilerine gidip "siz bu balataları yanlış üretiyonuz arkadaş, torna gerekiyor" demesi gerek.

Yeni parça, Şaşmaz, Torna, Abi.

Not: Balata değilde baskıyı tornalamış olmasınlar? :)

Konu geyiğe sardı, ben kaçar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

MÖ dönemlerde yaşlı arabalarda yüzey düzensizliği nedeni ile volan uygunsa tornalanırdı. 

Günümüzde bunun riskli bir iş olduğu anlaşıldı ve eğer sorun varsa değişime gidilmesi tercih edilir oldu, biz hala sineğin yağını çıkaran nesillerin çocukları olarak böyle çağ dışı işler yapmaya devam ediyoruz. ZAman zaman da kaş yapalım derken göz çıkarıyoruz.

Özel durumlarda kullanımını genelleme olarak topluluğa sunmanın yanlışına işaret edip çekiliyorum. 

Diski torna sonrası çatlayan ve hatta bu yüzden kaza yapan kişiler tanıyorum, hele ki disklerde tornadan özellikle kaçının derim. .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kesinlikle bende balataya torna yapılmaz... eger balata yüzeyi disk eğri vs.. yüzünden doğru basmadıysa bunu bile çok ince zımpara yüzeye yerleştirilip düz yekilde yüzeyi alınarak düzeltilirki usta işidir... 

Yetkili bir servisi olan abimizin işi babadan kalma tornacı.. işin erbabı.. şimdi yetkili servisiv ar.. orada işlemi iner kendi böle yapar.. bunu harici tornalanmaz der..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.