Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Amortisörlerden Gelen Ses

Tayyar Arslan

Soru

Aracım henüz 450km de ancak özellikle parke taş döşenmiş yollarda aracın altından lok lok şeklinde sesler geliyor.Gariptir tümseklerde olmuyor bu ses yalnızca parke taş döşenmiş yolda ve hafif engebeli toprak yolda giderken oluyor.Acaba bu durum normal midir? Bu konuda fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Araç yeniymiş, lastiklerin havasını normal düzeye aldınız mı ? / Kontrol ettiniz mi ?

İlk başta ondan şüpheleniyordum bu sabah ayarlattım lastikleri basıncı 32-33 ama yine aynı sesler geliyor.Yalnız yukarda belirttiğim gibi kasislerde falan yapmıyor sadece bozulmuş parkeli yolda yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım henüz 450km de ancak özellikle parke taş döşenmiş yollarda aracın altından lok lok şeklinde sesler geliyor.Gariptir tümseklerde olmuyor bu ses yalnızca parke taş döşenmiş yolda ve hafif engebeli toprak yolda giderken oluyor.Acaba bu durum normal midir? Bu konuda fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Saygılar

O ses eski f3'ümdede vardı şimdikindede var, sanırım aynı sesi duymayan f3 sahipi yoktur.

Direksiyon kutusundan geldiğine dair birçok kez konuştuk. Fakat çözüme ulaşan olmadı sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O sesler alt takımdan gelmiyor, taşlar birbirine vurdukça çıkıyor bence.

Bana çok mantıklı gelmedi. Taşların sesini arabanın niye sadece ön tarafından duyalım. Ayrıca taşlı yollarda değil bozuk satıhlarda veya arnavut kaldırımı yollardada aynı ses mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam sadece bozulmuş parkeli yolda yapıyor, dendiği için ona özel bir durum olabilir.

bu ses yalnızca parke taş döşenmiş yolda ve hafif engebeli toprak yolda giderken oluyor

Tam olarak böyle denmiş, bence siz yanlış anladınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam sadece bozulmuş parkeli yolda yapıyor, dendiği için ona özel bir durum olabilir.

Parkeler arasında eksik yerinden çıkmış taşların oluşturduğu çukurlara geldiğinde, birde toprak yolda ceviz büyüklüğünden biraz  büyük taşların üzerinden geçerken yapıyor, lastiklerin boşluğa düşmesiyle amortisörden mi geliyor acaba boşluk var gibi sanki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parkeler arasında eksik yerinden çıkmış taşların oluşturduğu çukurlara geldiğinde, birde toprak yolda ceviz büyüklüğünden biraz  büyük taşların üzerinden geçerken yapıyor, lastiklerin boşluğa düşmesiyle amortisörden mi geliyor acaba boşluk var gibi sanki

Ok bildiğimiz konuştuğumuz mevzu. Forumda arama yaparsanız fazlaca bilgi bulabilirsiniz bu konuda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O seslere çözüm bulabilen tek bir üyemiz oldu. Erzurumluydu. Bir ara foruma geldi. O seslerin kaynağı direksiyon kutusu değil, tamamen farklı bir yer demiş ve bir daha kendisinden haber alamamıştık. :D

O arkadaşımız gelinceye kadar bu seslere alışmak zorundayız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O ses eski f3'ümdede vardı şimdikindede var, sanırım aynı sesi duymayan f3 sahipi yoktur.

Direksiyon kutusundan geldiğine dair birçok kez konuştuk. Fakat çözüme ulaşan olmadı sanırım.

birebir aynı sorun yaşadım hatta forumda da paylaştım.canıma tak etmişti hatta. sorun; direksiyon kutusu .artık arabada tek bir tıkırtı bile yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birebir aynı sorun yaşadım hatta forumda da paylaştım.canıma tak etmişti hatta. sorun; direksiyon kutusu .artık arabada tek bir tıkırtı bile yok.

Nasıl çözüldü, tamir/değişim? Nedir olay?

Değiştirip çözülenlerin daha sonra aynı problemi yaşadığı/yaşayacağı gibi şeylerde okudum diye hatırlıyorum. Sizde durum nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasıl çözüldü, tamir/değişim? Nedir olay?

Değiştirip çözülenlerin daha sonra aynı problemi yaşadığı/yaşayacağı gibi şeylerde okudum diye hatırlıyorum. Sizde durum nedir?

3 ay oldu değiştireli şu an için bir sıkıntı yok çok memnunum . garantiden değişti ama servis beni çok uğraştırdı 1.5 yıla yakın o sesle yaşadım. ama tekrar yaşanır mı bilemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3 ay oldu değiştireli şu an için bir sıkıntı yok çok memnunum . garantiden değişti ama servis beni çok uğraştırdı 1.5 yıla yakın o sesle yaşadım. ama tekrar yaşanır mı bilemem.

Araç ilk alındığındada bu ses varmıydı yoksa daha sonradan mı peydah oldu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.