Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

19Mm Lokma Ucunu Matkaba Takmak

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

19mm lokma ucunu standart matkaba takmak istiyorum ama buna bir çözüm bulamadım. adını bilmiyorum montaj kısmı diyeyim bulabildiğim en küçük lokma 1/2" bunuda matkaba bağlayacak bir aparat bulamadım, 1/2" olsa kolay.

Fikir verebilecek var mı?

konuya en uygun yer olarak burayı buldum ama beğenmiyorsanız taşıyabilirsiniz Yakup bey :)

buldum ama Ankarada nerden bulurum acaba :)

tnimages.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan yanılmıyorsam cepanın altındaki o büyük b ile başlayan hırdavatçıda olması lazım... Hatta bir adım daha ileri gidip tahmini yerini bile söyleyeyim AVM içinden değilde otoparktan girişteki kasaların orada , zaten matkap türleride hemen göze çarpacak şekilde sergilenmiş....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi evelsi gün ordaki adamlara başlıktaki soruyu sordum yok dediler, ama tekrar gittiğimde bi bakayım.

Gerçi bauhaus çok pahalı ama koçtaşta uzak :D

Benimde hiç işim olmaz ama tesadüfen o matkap değişik uçlarını görünce bir an için ilgimi çekmiş bakmışım... Ahşap ve metal üzerinde hertürlü işlemi neredeyse yapıyor...eminim orada vardır, ama fiyat konusunda hiç bir fikrim yok...( alıcı değil bakıcı olduğum için herhalde :):)):)))))))))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde hiç işim olmaz ama tesadüfen o matkap değişik uçlarını görünce bir an için ilgimi çekmiş bakmışım... Ahşap ve metal üzerinde hertürlü işlemi neredeyse yapıyor...eminim orada vardır, ama fiyat konusunda hiç bir fikrim yok...( alıcı değil bakıcı olduğum için herhalde :):)) :)))))))))

abi fotoğraftakinden olduğuna ne kadar eminsin? derecesine göre gidip bakıcam :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi fotoğraftakinden olduğuna ne kadar eminsin? derecesine göre gidip bakıcam :D

Bak şimdi stresttt bastı... Ozanım ben çok farklı uçlar gördüğüm için yazdım, hani birebir hatırlamıyorum.. Telefonla bir sor diyeceğim ama ne derece sağlıklı olur....bilemedim şimdi.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok zor bulunur o aparat. Ben lokma için değilde tornavida için aramıştım bulamamıştım. Sps plus mandrenli matkap vardı. Ara ara yok. Kimi hırdavatçı bu mandreni sistemini bile bilmiyor.

İnternette bulursan hiç kaçırma al :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Praktiker'in benzeri olan Leroy Merlin'e yolumuz düşerse bakarık. Hatta yarın evde çok canım sıkılırsa yapabilirim öyle bir hareket, zaten oradaki başka bir mağazaya da bakmam gerekiyor.

Koçtaş da aynı şekilde.

Anlamadığım ve muhtemelen bana direkt sorulacak şey matkabın ucu kaç mm?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Praktiker'in benzeri olan Leroy Merlin'e yolumuz düşerse bakarık. Hatta yarın evde çok canım sıkılırsa yapabilirim öyle bir hareket, zaten oradaki başka bir mağazaya da bakmam gerekiyor.

Koçtaş da aynı şekilde.

Anlamadığım ve muhtemelen bana direkt sorulacak şey matkabın ucu kaç mm?

matkabın ucu standart kaç mm olduğunu bilmiyorum. fotoğraftaki parçanın lokmaya gircek ucu 1/2" olarak geçiyor matkaba gircek ucuda 1/4" (1/4"ten tam emin değilim matkaba sığsın yeter)

19mm 1/4" uç bulursan o daha temiz olur. (küçük lokma işte)

adaptörü bulursan 5-10tl civarına alırsan senden kralı yok 19mm uçta 8tlden ucuzsa ayrıca onuda alabilirsin :)

Çok zor bulunur o aparat. Ben lokma için değilde tornavida için aramıştım bulamamıştım. Sps plus mandrenli matkap vardı. Ara ara yok. Kimi hırdavatçı bu mandreni sistemini bile bilmiyor.

İnternette bulursan hiç kaçırma al :D

internette 4-5 yerde var o kadar zor bişey değil yani. dediğin zımbırtıları bende bilmiyorum : :D:D

biraz önce aklıma gelende en olmadı 1/2" uzatma alıp ucunu kessem matkaba sığar diye düşünüyorum.

http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/13694 bu varda 3lü, anasının nikahı ;)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hex adaptör diye geçiyormuş, 1/2" yoktu ama 3/8" buldum, ona uygun 19mm lokmayıda bulunca aldım, başka biryerde işime yaramıcak muhtemelen ama olsun (1/2 olsaydı kullanılabilirdi sonradan)

artık elektrikli krikom var diyebilirim :D bu lokmayı matkaba matkabıda krikoya taktımmı elektrikle kullanmış olacağım :D bijonlarında ilk gevşetme ve son sıkması hariç bununla yapacağım :D

bu lokmalar neden bukadar çeşitli anlamadım, 1/4" 3/8" 1/2" 3/4" 1" dahası varmı? :D

işin ilginci yine her zaman gittiğim hırdavatçıda buldum :D cırcır kombine lazım olduğundada yok demişti bunada olmaz demişti fotoğrafı gösterince hallettik :D

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.