Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği 205 55 16

V.can Akbulut

Önerilen Mesajlar

cok tesekkur ederım. evet sureklı yol yapıorum afyonda calısıorm ızmırlıyım. yollarda ıster ıstemez suratde yapıoruz 205 olunca yol tutus bozulur mu dıe korktum
Sorun olmaz, doğal olarak ebad ne olursa olsun yaz lastiği performansını beklememek ve tedbirli kullanmak lazım kuruda. H serisi almayı ihmal etmeyin, ucuz diye T alayım demeyin şehirlerarası yol yapıyorsanız.   
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun olmaz, doğal olarak ebad ne olursa olsun yaz lastiği performansını beklememek ve tedbirli kullanmak lazım kuruda. H serisi almayı ihmal etmeyin, ucuz diye T alayım demeyin şehirlerarası yol yapıyorsanız.   

tamamdır cok tesekkur ederım. bugun muhtemelen mıchelınden yana kullancam sansımı 20 tl fark var good yearla degmez dıe dusunuorm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

e işte bunu :D yoksa kalın seviyorum yaz demedik :D

"Para var huzur var" ya da "zengin fakir ayrılsın" yazacak hali yok   :zha:  :zha:  :zha:  :P

225 nedir arkadaş içindeki RWD meraklısını serbest mi bıraktın abi. 

205'lik UG8'lerimle mutluyum ben, özellikle yağmurda arabaya güvenebilmemi sağlıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bıraz once eskı kıs lastıgım petlasları sattım. mıchelın alpın a4 205 55 16 01/13 tarıhlı t grubu aldım . h gruplu ve yakın tarıhlılerın fıyatlarını pahalı soledı bunları 250 tlden verdı. umarım t grubu olması bır sıkıntı yaratmaz tesekkur ederım arkadaslar ılgınıze..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bıraz once eskı kıs lastıgım petlasları sattım. mıchelın alpın a4 205 55 16 01/13 tarıhlı t grubu aldım . h gruplu ve yakın tarıhlılerın fıyatlarını pahalı soledı bunları 250 tlden verdı. umarım t grubu olması bır sıkıntı yaratmaz tesekkur ederım arkadaslar ılgınıze..

Boşuna yazdım demek o kadar şeyi...

T grubu hız açısından daha düşük sınıf, siz de şehirlerarası yol yapacaksınız, hız yapmam kendimi kontrol ederim diyorsanız ne ala, ama Focus için ben H serisi alırdım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boşuna yazdım demek o kadar şeyi...

T grubu hız açısından daha düşük sınıf, siz de şehirlerarası yol yapacaksınız, hız yapmam kendimi kontrol ederim diyorsanız ne ala, ama Focus için ben H serisi alırdım. 

yok cem abı sen yazdıktan sonra farkettım aradım bayıyı t grubu dedı bunlar kampanyada dedı.. bende h grubu ıstıorum dedım elımızde yok 300 ustunde falan dedı o zaman bısı dıemedım. t grubu 190 a kadar degıl mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar konuyu dogru yere mı actım bılmıyorm .. Aracımı bu hafta almıştım eskı kıslık lastıklerımı sattım ve yenısı olarakda 205 55 16 mıchelın alpın almayı düşünüyorum . 215 den 205 gecınce bı sıkıntı yasar mıyım ya da yaptıran var mı? Yardımınız ıcın cok teşekkürler . Fıyat farkı yaklaşık 450 tl çıkıyor 215 le buarada..

hiç bir sıkıntı yok bende kar lastiklerini 205 kullanıyorum. için rahat olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok cem abı sen yazdıktan sonra farkettım aradım bayıyı t grubu dedı bunlar kampanyada dedı.. bende h grubu ıstıorum dedım elımızde yok 300 ustunde falan dedı o zaman bısı dıemedım. t grubu 190 a kadar degıl mı

Evet ama sadece 10 dakika için test ediliyor, yani güvenli limit 160-170 gibidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet ama sadece 10 dakika için test ediliyor, yani güvenli limit 160-170 gibidir.

anladım tekrar konuscagım mıchelınle abı. gercı bugun aradılar lastıgınız tam karsılıgı 205 60 16 ıstersenız ondan verelım dıe ama :)

V.can Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anladım tekrar konuscagım mıchelınle abı. gercı bugun aradılar lastıgınız tam karsılıgı 205 60 16 ıstersenız ondan verelım dıe ama :)

Yanlış söylemişler, 205-55/16 çevresi %1.7 daha kısadır, yani 100 km/h hız il giderken aslıdna reel 98,3 km/h hız yapıyorsundur, 205-60/16'nın ise çapı %1.5 daha fazladır, yani 100 km/k ile giderken aslında 101,5 km/h gidiyorsundur.

İkisi de önerilen tolerans limiti olan %2'nin altındadır, sadece farklı yönlerde olmak üzere.

Lastik yanağını genişletmeye gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba benim focus2 de suanda 205*55*16 lastikler var ben bunun yerine 225*60*16vukumlu lastik kullansam olurmu

Uymaz

Sebebi ise sizin jantınızın genişliği 6.5 ya da 7.0 inç

225 takmanız için genişliğin 7.5 ya da 8.0 inç olması gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastikci neredeyse takacakti. Allahtan taktirmadik

Sadece jant genişliği değil sorun, bu lastik daha geniş tabana sahip ki karda kötü bir özellik, ayrıca çapı 4,5 cm çevresi 14 cm fazla. Araç çekişten düşer ve hız göstergesi %7 fazla gösterir.

7" janta kışın fazla zorlamamak koşulu işe 225 takılabilir, ama haliyle ideal ölçü değil.

Kesinlikle uzak durun böyle ne yaptığını bilmeyenlerden (tabii bilerek yapıyor olması uzak durmak için belki de daha güçlü bir neden)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.