Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Pedal Seti Ve Ayak Dayama (Ve Çok Daha Fazlası)

Önerilen Mesajlar

3 saat önce, Doğan Kurban said:

Murat abi st nin pedalı geçmeli değilmi. Bendeki geçmeli. Orj lastikler çıkıp onun yerine geçiyor.

Bendeki orjinal hastalığından Doğan :) Üzerinde Fomoco yazanları takmaya çalıştım. Ama lastik kısım ile metal kısım kalıp halinde ve hiç esnemiyor namıssız. Metal parça ince gibi görünüyor ama en ufak şekilde bükülmedi bile. Bir triği var ama ne, bir ara servise soracağız artık (gerçi onlar da bilemeyebilir)..

DSC01215-1024.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Doğan Kurban said: Murat abi st nin pedalı geçmeli değilmi. Bendeki geçmeli. Orj lastikler çıkıp onun yerine geçiyor.

Bendeki orjinal hastalığından Doğan [emoji4] Üzerinde Fomoco yazanları takmaya çalıştım. Ama lastik kısım ile metal kısım kalıp halinde ve hiç esnemiyor namıssız. Metal parça ince gibi görünüyor ama en ufak şekilde bükülmedi bile. Bir triği var ama ne, bir ara servise soracağız artık (gerçi onlar da bilemeyebilir)..

DSC01215-1024.jpg.129e4d806f8814e6c57bb7761e57fe95.jpg

Çakmasıyla 1 e 1 aynıymış :) önce metal kısımları sökmen lazım. Sonra lastikleri takıp metalleri üzerine oturtup uçtakileri bükeceksin. 1 tl iyi iş görüyor bükme kısmında iyi sıkışmazsa çıkabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Ozan Kar said:

Çakmasıyla 1 e 1 aynıymış :) önce metal kısımları sökmen lazım. Sonra lastikleri takıp metalleri üzerine oturtup uçtakileri bükeceksin. 1 tl iyi iş görüyor bükme kısmında iyi sıkışmazsa çıkabiliyor.

Görüntü olarak orjinali ile hiç farkı yok, ama orjinalinde metal kısım ayrılmıyor (içimde de bir şüphe var iyi mi, acaba ayrılıyor da ben mi keşfedemedim :blink: ) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Ozan Kar said: Çakmasıyla 1 e 1 aynıymış [emoji4] önce metal kısımları sökmen lazım. Sonra lastikleri takıp metalleri üzerine oturtup uçtakileri bükeceksin. 1 tl iyi iş görüyor bükme kısmında iyi sıkışmazsa çıkabiliyor.

Görüntü olarak orjinali ile hiç farkı yok, ama orjinalinde metal kısım ayrılmıyor (içimde de bir şüphe var iyi mi, acaba ayrılıyor da ben mi keşfedemedim :blink: ) 

Bence ayırmadan takman mümkün değil abi.

Çakmasınıda birleşik yaparlardı zaten öyle gerekse.

Yada kenardaki uçtaki tırnaklara gerek olmazdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Ozan Kar said:

Bence ayırmadan takman mümkün değil abi.

Çakmasınıda birleşik yaparlardı zaten öyle gerekse.

Yada kenardaki uçtaki tırnaklara gerek olmazdı.

15 dakika önce, Doğan Kurban said:

Abi geçmeli rahat ol metal kısım ayrılması lazım.Gaz pedalı ayrı bak fotodan yanlış görmediysem.

Sizden aldığım gazla, az önce asıldım. Ben yapıştırılmış diye düşünüyordum ama öyle değilmiş, bayağı bir sıkı geçme imiş. Teşekkür ederim, önemli bir aşamayı geçtik :) 

Bu arada gaz pedalının orjinali yok, onu koluyla birlikte değişmek lazımmış, mecburen o çakma olacak..

pedal.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk said:

Sizden aldığım gazla, az önce asıldım. Ben yapıştırılmış diye düşünüyordum ama öyle değilmiş, bayağı bir sıkı geçme imiş. Teşekkür ederim, önemli bir aşamayı geçtik :) 

Bu arada gaz pedalının orjinali yok, onu koluyla birlikte değişmek lazımmış, mecburen o çakma olacak..

Gaz pedalı yokmu abi.Yukarıda foto vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bir detay var. Çakma da lastiğin üzerindeki halkalar I şeklinde, orjinalde ise T şeklinde. O nedenle çakma da bükme kısım ilave etmişler düşmesin diye, orjinalinde ise metalin üzerinde halkalar, lastiğin üzerindeki halkalarda azıcık küçük, dolayısıyla kapatınca sıkı fıkı oluyorlar.

3 dakika önce, Doğan Kurban said:

Gaz pedalı yokmu abi.Yukarıda foto vardı.

Var, var, ama sadece çakma olanı. Elimde bir takım çakma var, debriyaj+fren de orjinal olarak var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bir detay var. Çakma da lastiğin üzerindeki halkalar I şeklinde, orjinalde ise T şeklinde. O nedenle çakma da bükme kısım ilave etmişler düşmesin diye, orjinalinde ise metalin üzerinde halkalar, lastiğin üzerindeki halkalarda azıcık küçük, dolayısıyla kapatınca sıkı fıkı oluyorlar.

3 dakika önce, Doğan Kurban said: Gaz pedalı yokmu abi.Yukarıda foto vardı.

Var, var, ama sadece çakma olanı. Elimde bir takım çakma var, debriyaj+fren de orjinal olarak var.

Fotoğrafta gördüklerimiz orijinal olanlar değil mi? Hepsinde var gibi görüyorum bükme kısmını.

Not bu nesajları bilgisayar başına geçince taşıyacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Ozan Kar said:

Fotoğrafta gördüklerimiz orijinal olanlar değil mi? Hepsinde var gibi görüyorum bükme kısmını.

Not bu nesajları bilgisayar başına geçince taşıyacağım.

Kendi konumu dağıttım sahiden :) Bükme kısmı orjinallerde yok. İlk resimde sağdaki iki tane orjinal, soldaki iki tane olansa çin malı.

Hatta şöyle de bir resim aldım şimdi. İki ürün arasında lastikteki halkalar farklı. Metal kısımlarında da resmde görülen fark var. Bir de orjinalinin metali kalın ve hiç esnemiyor. Resimde üstteki orjinal olan..

pedal2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.