Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbulpark Bmw 116D

O. Fatih Yurter

Önerilen Mesajlar

Zevk motordan değil ama itişten :)

Sonuç olarak güzel tork sayesinde öyle atıyor kıçını :) Dizel+arkadan itiş+1.6 çok zevkli olmuş bence 

106 lar düzde yürüyor viraja gelince önlerinde sanki duvar varmışcasını frenliyo :D 

Bu da şunu gösteriyor herşey performans değil heryerde düz yol yok. çok eğlenceli olmuş bu haliyle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuç olarak güzel tork sayesinde öyle atıyor kıçını :) Dizel+arkadan itiş+1.6 çok zevkli olmuş bence 

106 lar düzde yürüyor viraja gelince önlerinde sanki duvar varmışcasını frenliyo :D

Bu da şunu gösteriyor herşey performans değil heryerde düz yol yok. çok eğlenceli olmuş bu haliyle

Şu tork olayını abartıyorsunuz başka bişey demiyorum sıkıldım çünkü. Tork sayesinde kıç atmıyor!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BMW her zaman limitte kontrollu bir şekilde arkadan kaymaya izizn veren şasiler üretti. 

Bu onları arkadan itiş ve güçlü motorla birleşince drift meraklıları için vazgeçilmez yapıyor.

Sadece bir not, bu kaymalar keyif verse de tur zamanını çok olumsuz yönde etkiler ve hiç dikkat çekmeden giden başka bir araç çok daha iyi tur zamanı yapabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Cem Boneval,

Zaten amaçları da tur zamanı değil ki hocam. Adamlar süper eğlenmişler.

Hele videonun başındaki ilk virajdaki görüntü... Oy oy oy oy....

Tork önemli bir etken olsa da, beygir gücünü tercih ederim.

Bir de eski 116i yi kullanmış ve u dönüşünde kıç attıramamış birisi olarak torksuz da olmuyor be... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Torkun en büyük etkisi yanlamada değil de viraj çıkışlarında olmakta diye biliyorum ben. Bizim motorla aynı motora sahip zaten. 

Yanlamak için İstanbulpark'a çıkmanın bence çok manası yok da eğlenmek isteyen eğlenir tabiki de :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Cem Boneval,

Zaten amaçları da tur zamanı değil ki hocam. Adamlar süper eğlenmişler.

Hele videonun başındaki ilk virajdaki görüntü... Oy oy oy oy....

Tork önemli bir etken olsa da, beygir gücünü tercih ederim.

Bir de eski 116i yi kullanmış ve u dönüşünde kıç attıramamış birisi olarak torksuz da olmuyor be... :D

Mesela benzinli arabada ben kavşaklarda dönerken hiç kaydıramadım dizellerin hepsinde 2. vites hafif dokunayım zıttttt kayıyor torktan dolayı

Zaten o arabada tork olmasa öyle eğlenemezlerdi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesela benzinli arabada ben kavşaklarda dönerken hiç kaydıramadım dizellerin hepsinde 2. vites hafif dokunayım zıttttt kayıyor torktan dolayı

Zaten o arabada tork olmasa öyle eğlenemezlerdi 

Benzinlide aynı etkiyi almak için yüksek devirde kullanman lazım, 4000-6000 dd arası kullanırsan o da aynı şekilde kayar.

Zaten amaçları da tur zamanı değil ki hocam. Adamlar süper eğlenmişler

Mertcan yazmış, maksat kaymaksa çık toprağa çok daha düşük hızlarda lastik bitirmeden kay dur.

Kayma hızlı gitmenin bir yan ürünü olarak ortaya çıkarsa değerli, yoksa kendi başına asla bir hedef olmadı benim için.

Yani aracı kayırmak için kaydırmam, ama virajı daha hzılı geçebileceksem kontrollu kaymayı göze alabilirim, kayarak daha hızlı gitmek de ancak toprak zeminde biraz rasyonel olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BMW ile yan sokakta artisliğine yapılır, pist işi time trial içindir bence. Ben Bimmer Fan olarak yan vermesinden çok yol tutuşuna hastayım. Yan olayı tadı tuzu :)

Sıfır çizilmesi amaçsız ilginç bir hareket olsa da herkes az veya çok yapıyor, muhtemelen ben de başlarda hevesimi alana kadar yapacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.