Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İşte Yeni Setra Top Class 500

Burak Çınar

Önerilen Mesajlar

Setra'yı oldum olası sevmişimdir....Hep moderndi ve farklıydı. Top Class 400 Serisi ile Mercedes-Benz Bluetech motor kullanmaya başladı. Haliyle mercedes-benz'de çok çok benzeri travego'yu getirdi. Fakat Setra başkadır başkaa :) Mercek far ve gündüz ledleri bile var :D

Setra_CC500_Slider_Fallback_v2_01.jpg

setra-neu001.jpg

The+New+SETRA+ComfortClass+500+%2819%29.

galerie_1_c85d1a_02.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Setraları bende severim. Ama Mercedes ile aynı motoru kullandıklarını bilmiyordum. Türkiyede üretilen tek dingilli Travegoların iç torpido kalıplarını biz yapmıştık zamanında. Fabrikadaki test sürüş sahasında Travegoyu kullanma şansım oldu. Güzel bir deneyimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daimler Chrysler olarak geçer o da mercedes-benz zaten :) Travego ve Setraların motor kapaklarında aynı bluetech armasını görürsünüz. Ama araç yalıtımı,konforu,tasarımı,kalitesi açısından tek yol çıkar Kassbohrer Setra :)

Bu makine hem otomatik hem manuel :)

setra-s431-dt-05.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amcamın otobüsü var travego. Yazın benide götürür arada. giyerim beyaz gömleği yolculara ikram yapardım 2-3 sene önce genelde izmir taraflarına çalıştığı zaman giderdim :)

Setranın çift katlısınada bindim rampalarda bi vites küçültüp bastığında 80-90 km hızla dik rampaları çıkıyordu geçtiğimiz taksiler çoktu o kadar dik rampa yani. 

Travego öyle değil bazen 40'a kadar düşerdik :) 

Ama çok zor meslek bizim muavin 2 yıl sonra kafayı bozmuştu amcamda sonunda otobüsü sattı zaten o insanlara karşı biraz daha esnek olmak lazım bunu anladım ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kokpite özenirim hep.

Otobüs yolculuklarında emniyet kemeri takan nadir insanlardan biriyidimdir hala.

Rahat Hat diye tabir edilenler haricinde otobüs çok zahmetli gelir hep bana. Tabi kar kış varsa sağı solu izleye izleye gidilebilir belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya boşverin siz hiç 180 km/h yapan 403 e bindiniz mi hiç... dünyayı tekerlekleriyle döndürüyormuş gibi bir his verirdi adana otobanında bu hızlara çıkan doğu kökenli otobüs firmaları var kaptanlarını nasayla uzaya fırlatsan füzeyi böle geniş geniş kullanacaklarmış gibi  tıs tıs  giden... heybetli otobüslerimiz teknoloji gelişti şoförlerin artık pek bi kabiliyetini sınamıyor toplu taşıma araçları...

konfor olarak neoplanı beğenenlerdenim fakat trimleri adeta bir senfoni orkestrası gibi oluyor bir dönem sonra fakat koltukları diz mesafesi ve vibrasyon şiddetinin düşük olması kusurlarını örtüyor..

setralar pek tecrübe etmemiş olsamda arka tekerlekleriyle dar sokaklardan dar peronlardan çıkarken adeta dizini kırıp üstünde dönen bir gergedan canlanıyordu gözümde

bu aracın yenilikçi ve diğerleriyle açık ara teknoloji entegrasyonu olduğunun farkına varmıştım o zaman

kamyon farına bakan  tavşan gibi hissediyordum ilk gördüğümde bu sistemi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hızını hatırlamıyorum ama bi şöför arkadaşları şaşırtmış. kaçla gidiyoruz diye sormuş ibre sonda atıyorum bizimkiler demiş 120 adam yavaşlamış devir hız ilişkisini anlatmış sonra basmış tekrar bizimkiler hesaplamış atıyorum 180 epeyce sürmüştü şaşkınlıkları :D temde geçiyor olay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hızını hatırlamıyorum ama bi şöför arkadaşları şaşırtmış. kaçla gidiyoruz diye sormuş ibre sonda atıyorum bizimkiler demiş 120 adam yavaşlamış devir hız ilişkisini anlatmış sonra basmış tekrar bizimkiler hesaplamış atıyorum 180 epeyce sürmüştü şaşkınlıkları :D temde geçiyor olay.

Sonra niye 403 beni tokatladı :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.