Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Vites Değiştirirken Devir Yükseliyor

Burak Ünverdi

Soru

Merhabalar. Dün itibari ile bende focus ailesine katıldım.

2009 model Focus Seda Titanium aldım.

Bu söyleyeceklerimi sorun mu değil mi bilmiyorum daha önce focus hiç kullanmadım.

Araçta tüm viteslerde vites değiştirirken aracın devri yükseliyor.

Örneğin 2'nci viteste gidiyorsunuz. 3000 devirde vites değiştitirken devir 4000'e çıkıyor. 3'ncü vitese geçiş tamamlanında devir normale dönüyor. Bu konuda yardımlarınız bekliyorum. Eğer tatmin edici şekilde açıklayamadıysam video'sunu çekip burada da yayınlayabilirim.

İyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Herkesten özür dilerim. uzun süredir iş yoğunluğum sebebi ile ( yurtiçi-yurtdışı gezileri) forumdan uzak kaldım.

Aracın rutin bakımlarını yaptırdıktan sonra hiçbir sorun kalmadı.

Hatta onun üzerine 2nci bakım zamanı da geldi hala bir sorun yok. Usta sorunun debriyaj balatasında olduğunu söyledi. Zaten bakıma girdiğinde debriyaj balatası değişti. Sorunda çözüldü. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar. Dün itibari ile bende focus ailesine katıldım.

2009 model Focus Seda Titanium aldım.

Bu söyleyeceklerimi sorun mu değil mi bilmiyorum daha önce focus hiç kullanmadım.

Araçta tüm viteslerde vites değiştirirken aracın devri yükseliyor.

Örneğin 2'nci viteste gidiyorsunuz. 3000 devirde vites değiştitirken devir 4000'e çıkıyor. 3'ncü vitese geçiş tamamlanında devir normale dönüyor. Bu konuda yardımlarınız bekliyorum. Eğer tatmin edici şekilde açıklayamadıysam video'sunu çekip burada da yayınlayabilirim.

İyi forumlar.

Sayın Ünverdi, focuslarda debriyaja köküne kadar basmak gerekiyor. Bir de böyle deneyin bakalım ne olacak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu bir problem değil vites değişikliğinde konfor arttırıcı özelliktir. Süre geçen zamanda benzer devre düşer ve devam edersiniz silkelenmeden.

ÖNEMLİ: Lütfen size gelen özel mesaja göre üyeliğinizi tamamlayınız aksi halde üyelik dondurulur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

öncelikle aramıza hoş geldin :)debriyaja basarken ayağını gazdan tamamen çektiğine emin misin faha önce hiç duymadım ve karşılaşmadım bu problemle.

Hoşbuldum. Hocam acemi sürücü değilim, elbette tam basıyorum :)

DÜşük devirde böyle bir şey olmuyor ama 3000 devir sonrasındaki vites geçişlerinde devir yükseliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3000 de değil agresif kullanırken hızlı vites değiştiriyorsunuz ayağınız dip gaz da oluyor ayağınızı gazdan çekiyorsunuz ama boğaz kelebeği hala açık kalıyor 1 sn civarı bu aralıkta arabanın vitesteyken çeviremediği devri boştayken anlık çevirip düşüyor bu normaldir 

video çekip atın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkesten özür dilerim. uzun süredir iş yoğunluğum sebebi ile ( yurtiçi-yurtdışı gezileri) forumdan uzak kaldım.

Aracın rutin bakımlarını yaptırdıktan sonra hiçbir sorun kalmadı.

Hatta onun üzerine 2nci bakım zamanı da geldi hala bir sorun yok. Usta sorunun debriyaj balatasında olduğunu söyledi. Zaten bakıma girdiğinde debriyaj balatası değişti. Sorunda çözüldü. :)

2 farklı üyelikten yazdığınızın farkındasınız umarım ?Diğerini silelim mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam o sorun bende de vardı..aracımı bi akrabam kullandı onda herhangi bir sıkıntı cıkmadı motoru hiç bağırtmadı vites değişimlerinde..meğer gaz pedalı yumuşak oldgundan ayağımı gazdan tamamen cekmediğim için bağırtıyormuşum araca alışmak biraz zor oldu :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.