Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Frenlerden Gelen Ses

Alperen G.

Soru

Merhaba arkadaşlar..

Bir süredir frenlerden, özellikle düşük hızlarda fren yaptığım zaman (trafik ışığına yaklaşırken mesela) ince bir ses duyuyorum.. Önceleri nadiren duyardım ama artık her fren yaptığımda duyuyorum. Bu artık balataların değişme zamanının geldiğine mi işaret eder, yoksa başka bir durum mudur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
balatalar 300 tl 'mi tutuyor ?
Antalya'da Cem hocam sağolsun Öztürk'ler var nette adresi onlinefordyedekparça var orijinal ön arka balatayı 230 tlye aldık el emeği de 50 tl aldılar... Serdar yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yetkili serviste bir takım balata 270 TL idi, sadece bir takımın işçilik hariç bedeli.

Yani bir takım fiyatına iki takım ve işçilik aradan çıktı.

Bu kadar fark olmamalı....

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende , arka aks bilyesi dağıldığı zaman serviste orjinal parçaya 480 gibi lerde filan bir rakam söylediler ...

uzun arayışlarım sayesinde , 200 tl 'ye bulmuştum , 50 tl' de işçilik vermiştim ... 

bazı parçacılar kendileri ithal ediyorlar , yarı fiyatından da ucuza bulunabiliniyor , fatura filan hakgetire :)... benimde balatalardan ses gelmeye başladı , maslakta 3-5 yer gezinip orjinal parçayı yarı fiyatına indirmeye çalışacağım , eğer bulursam forumu bilgilendiririm ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bulamazsan haber et gönderteyim... Hatta aramak içn uğraşma oturduğun yern sipariş ver bence.

Ok 'dir Cem abim , haber ederim ... biraz daha idare etsin istiyorum ... 19 000 'de balata değişmez mantığı ile , inceden ses de gelse biraz daha idare edeyim diyorum ...  zaten aynı zamanda fren hidrolik seviye filanda uyarı vermeye başladı ...  

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabam 35.000 civarlarında 30.000 bakımında balataları değiştirelim demişlerdi ben değiştirtmemiştim. Son 1-2 haftadır sadece geri giderken anı biryere yanaşırken veya geri parkederken frene basarsam "WOOMP" diye bir ses geliyor annemin c-maxde yapıyordu bunu hatta video çekebilirim her seferde yapıyor. Bu balataların beni değiştir sesi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bizim fiestada da böyle bir sorun var ama sizin ki gibi ince bir ses degil baya 'gooooooonggg' diye bir ses arabayı durdurdugumda veya kalkışta frenden cektigimde ( otomatik vites) böyle aşırı bir ses geliyor servis buna normal dedi :(:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabam 35.000 civarlarında 30.000 bakımında balataları değiştirelim demişlerdi ben değiştirtmemiştim. Son 1-2 haftadır sadece geri giderken anı biryere yanaşırken veya geri parkederken frene basarsam "WOOMP" diye bir ses geliyor annemin c-maxde yapıyordu bunu hatta video çekebilirim her seferde yapıyor. Bu balataların beni değiştir sesi mi?

Değil bende neredeyse aldığımdan beri var, ters yönde giderken ve hafif basınca oluyor sadece, boğuk fakat güçlü bir uğultu, bir şeyler rezonansa giriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.