Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Farklı İl Plakalı Araç Alımı

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

Farklı bir il'e kayıtlı araç alırken plaka değiştirmek istenirse süreç nasıl işliyor?

Yok dosyası gelecek vs gibi bir prosedür ile süreç uzuyor mu? Nedir olay?

Farklı bir il'e kayıtlı araç alırken plaka değiştirmek istenirse süreç nasıl işliyor?

Yok dosyası gelecek vs gibi bir prosedür ile süreç uzuyor mu? Nedir olay?

Cok kolay işliyor süreç ben 1gunde herseyi halletmistim.noterde satis yapilirken notere plaka degiskligi ile ilgili bilgi veriyorsunuz. ..ben şimdiki aracimin plakasini degistirdim mesela...satis sozlesmesiyle trafik Tescil e gittim ora Şoförler odasina yönlendirdi orda bi evrak hazırlandı. Sonra tekrar trafik tescile gitmiştim plaka belirlemiştim.sonra tekrar soforler odasina gitmiştim plakayi basti orasi...trafik subede de aynı zamanda ruhsat işleri yapildi.hepsini kendim hallettim postayla falan ugrasmadim.bunlarin hepsi 1gun surdu.trafik sigortası da once eski plakaya yapildi sonra tekrar yeni plakaya yapıldı
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

MERHABA İYİ FORUMLAR

Arabamın Plakasını özel plaka almak istiyorsam ne yapabilirim.özelden kastım seri plaka ör(777) biçiminde bilen varsa yardımcı olabilir mi??

Ankara'da emniyete "bağış" ile olabilmekte bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet ya ''bağış'' yada emniyette veya şoförler odasında sağlam bir tanıdığın  olması gerekli. :)  :) :)  

Lütfen iletirinizin sürekli (gereksiz) boyut ve rengi ile oynamayınız. Normal yazarsanız daha iyi olur, kurallara uymanız dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

peki noterde plaka değişikliği bildirmeden aldığımız aracın daha sonra plakasını değiştirmek mümkün mü?

biz arabayı tam bayram girişi aldık, bayramda memlekete arabayla gidebilelim diye noterde plaka değişikliği bildirmedik ve aynı gün satış tamamlandı. (plaka değişikliği istesek yeniden kredilendirme süreci olacaktı satış bayramdan sonraya kalacaktı, aracı da bayramdan sonra teslim alabilecektik)

şimdi 34 plaka ama hem beyaz hem station hem de beyaz olunca şirket aracı psikolojisi yaşıyorum :D

kredi ödemeleri bitmeden ya da bittikten sonra plakayı 16 olarak değiştirmek mümkün olur mu sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

app plakanın mühürsüz olması, plaka 34 kaldığı sürece trafik sigortası ve kaskonun daha yüksek çıkacağı düşüncesi ve olası bir satış durumunda 34 plaka ile Bursa'da satış yapmanın daha zor olacağı düşüncemden dolayı 16 yapmanın bir yolu var mıdır diye merak ediyorum. (noter satışı yapmadan tabi :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

app plakanın mühürsüz olması, plaka 34 kaldığı sürece trafik sigortası ve kaskonun daha yüksek çıkacağı düşüncesi ve olası bir satış durumunda 34 plaka ile Bursa'da satış yapmanın daha zor olacağı düşüncemden dolayı 16 yapmanın bir yolu var mıdır diye merak ediyorum. (noter satışı yapmadan tabi :) )

Öyle olmuyor Kerem...

Ben de az önce il dışına satış yaptım, orada arkadaş sordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Gürkan Çakıroğlu said:

Öyle olmuyor Kerem...

Ben de az önce il dışına satış yaptım, orada arkadaş sordu.

aslında hanımla aramızda satış yapsak olacak ama ona da hem noter masrafı hem de şimdi hanımın kasko/trafik geçmişi oluşuyor ruhsat bana geçince kasko indirimi trafik indirimi vs gidecek. neyse kalsın 34 madem.

hayırlı olsun bu arada, C-max mi satıldı? yerine ne gelecek? 2016 titaniumx+xenon+sunroof vardı haftasonu serviste, harika araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Yarın yeni plaka için emniyete müracaat edeceğim. Normal plaka basımı yerine mühürlü app plaka bastırabilirmiyim? Sistem buna izin verir mi?

App plakanın cezası var diye biliyorum trafik yakaladı mı söktürüyor. 174 tl cezası var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.