Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboosta Lpg Takılması ?

Faruk Çevik

Önerilen Mesajlar

Zaten 1.0 eb almamın amacı  LPG ve Dizele soğuk bakmam.Sadece bilgi olsun diye sordum.

O zaman başka tabi..1.0 eb nin ekonomik ve oldukça zevkli bir sürüşü olduğunu söylüyor kullanan arkadaşlar..Sakin kullanımda lpg ile aralarında çok da kayda değer bir tasarruf olacağını sanmıyorum ben .Az biraz cep harçlığı içinde bu zevkli sürüşe kıymazdım şahsen üstelik böyle bir uygulamaya ecoboost motorun tepkisi de olumsuz olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fazla bilgi zararlıdır, karıştırma şimdi ortalığı...  :kıhkıh:

Hocam en azından bilgilenmiş olduk :)

O zaman başka tabi..1.0 eb nin ekonomik ve oldukça zevkli bir sürüşü olduğunu söylüyor kullanan arkadaşlar..Sakin kullanımda lpg ile aralarında çok da kayda değer bir tasarruf olacağını sanmıyorum ben .Az biraz cep harçlığı içinde bu zevkli sürüşe kıymazdım şahsen üstelik böyle bir uygulamaya ecoboost motorun tepkisi de olumsuz olabilir..

Arkadaşın arabasına LPG taktırdık. Bugün sızdırmazlık almaya gittik. Arabayı Silifke Anamur arası kullandım. Benzinli halini de kullanmştım. Araç inanılmaz derecede çekişten düştü. Özellikle yokuşlarda  sollamalarda çok sıkıntı çektim.120 yi zor görüyor . Bunu yanında sızdırmazlık almaya gittik ve kaçak olduğunu gördük. Meğer hortumun biri çıkmış .LPG den bir kez daha soğudum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam en azından bilgilenmiş olduk :)

Arkadaşın arabasına LPG taktırdık. Bugün sızdırmazlık almaya gittik. Arabayı Silifke Anamur arası kullandım. Benzinli halini de kullanmştım. Araç inanılmaz derecede çekişten düştü. Özellikle yokuşlarda  sollamalarda çok sıkıntı çektim.120 yi zor görüyor . Bunu yanında sızdırmazlık almaya gittik ve kaçak olduğunu gördük. Meğer hortumun biri çıkmış .LPG den bir kez daha soğudum...

Silifke -Anamur arası sıkıntılı bir yol zaten.Aynı şekilde Anamur-Gazipaşa arası da beter.Güçlü bir araca çok ihtiyaç duyuyorsunuz bu tür yollarda değilse bir tırın arkasına takılıp onunla birlikte giriş yapabilirsiniz Anamura.. :) Varsın 3 kuruş fazla yaksın yeterki bana güven versin ...Tabi burda sizin başınıza gelen olayın montaj hatasından olduğunu da aşikar.Lpgci arkadaşları da kızdırmayalım şimdi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Silifke -Anamur arası sıkıntılı bir yol zaten.Aynı şekilde Anamur-Gazipaşa arası da beter.Güçlü bir araca çok ihtiyaç duyuyorsunuz bu tür yollarda değilse bir tırın arkasına takılıp onunla birlikte giriş yapabilirsiniz Anamura.. :) Varsın 3 kuruş fazla yaksın yeterki bana güven versin ...Tabi burda sizin başınıza gelen olayın montaj hatasından olduğunu da aşikar.Lpgci arkadaşları da kızdırmayalım şimdi. :)

Kızcak bir şey yok.Her şey ortada :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla benim 1.0 hakkindaki dusuncelerimi bilen bilir. Bilmeyenler icin tekrarlayayim. Ben o motorun hastasiyim. Benzinli alacak olan herkes marka fark etmrksizin biraksin focus eb alsin. Ancak lpg konusunda ben kesinlikle olumsuz dusunenlerden degilim. Nedeni ulkemizdeki akaryakit fiyatlari. Eb ye lpg takilabilmesi ve duzen almasi halinde ulkenin en cok satan benzinli motoru olmasi ihtimali cok yuksek. Zaten uzun yolda 5 lt yakan bir aractan bahsediyoruz. Lpg ile o araba ekonomi manyagi olur. Motora zarar verme ihtimali tabiki yok degil ancak zaten bu ihtimallerin olmamasi halinde takilmasina sicak bakacagim icin bence cok iyi olur. 1.0 ecoboost lpg. Km de 15 krs yakat valla. Kulaga da hos geliyor yahu. :D:D:D:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla benim 1.0 hakkindaki dusuncelerimi bilen bilir. Bilmeyenler icin tekrarlayayim. Ben o motorun hastasiyim. Benzinli alacak olan herkes marka fark etmrksizin biraksin focus eb alsin. Ancak lpg konusunda ben kesinlikle olumsuz dusunenlerden degilim. Nedeni ulkemizdeki akaryakit fiyatlari. Eb ye lpg takilabilmesi ve duzen almasi halinde ulkenin en cok satan benzinli motoru olmasi ihtimali cok yuksek. Zaten uzun yolda 5 lt yakan bir aractan bahsediyoruz. Lpg ile o araba ekonomi manyagi olur. Motora zarar verme ihtimali tabiki yok degil ancak zaten bu ihtimallerin olmamasi halinde takilmasina sicak bakacagim icin bence cok iyi olur. 1.0 ecoboost lpg. Km de 15 krs yakat valla. Kulaga da hos geliyor yahu. :D:D:D:D

Ben en başından beri LPG ye soğuk bakıyorum.Heralde bana bu yüzden kızmaz forum üyeleri :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LPG ile kilometrede 13-15 Kuruş para cebinizde kalır.

Hesabı uzun uzun yazamayacağım.

Yeni sistemlerin uyum, arıza olasılıkları, motor ömrünün olumsuz etkilenmesi gibi belirsizlikler ve edinme maliyetini bunun karşısına koyup herkes kendi karar versin.

Kendi adıma benzin koyacak param kalmazsa haftada 5 yerine 3 gün araba kullanır gene de EB'me LPG kiti taktırmam! :P

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LPG ile kilometrede 13-15 Kuruş para cebinizde kalır.

Hesabı uzun uzun yazamayacağım.

Yeni sistemlerin uyum, arıza olasılıkları, motor ömrünün olumsuz etkilenmesi gibi belirsizlikler ve edinme maliyetini bunun karşısına koyup herkes kendi karar versin.

Kendi adıma benzin koyacak param kalmazsa haftada 5 yerine 3 gün araba kullanır gene de EB'me LPG kiti taktırmam! :P

Cem hocam al bendende o kadar... onlarca mühendis düşünmüş tasarlamış motor yapmış biz sonradan olma mühendisler :P hemen tüp takıp maliyet düşürme derdindeyiz. Adamlar bas bas bağırıyorlar reklam yapıyorlar en düşük tüketimde motor yaptık diye . Onlar bilmiyor mu tüp takarak maliyeti daha da düşüreceklerini. demek ki olumsuzlukları çok ki tercih edilmiyor. biz tüplü arabalara tam emin değilim ama 8-10 yıldır biniyoruz. Avrupalı 30 yıl önce tüp işini kullanıp bırakmış biz şimdi amerikayı yeni keşfetmiş gibi her arabaya tüp düşünüyoruz hatta dizel araca bile tüp taktırmayı düşünenler bile çıkıyor :)

biraz sert bir cevap oldu tüplü araç kullananlar bana kızmış olabilir :( yanlış düşünüyor olabilirim ama bana göre böyle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.