Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Çeşitli Modifikasyonlar

Önerilen Mesajlar

Tavan monitörünü daha önce Usb multimedya cihazı bağlayacağım için takmıştım fakat şu andaki dvd-navigasyon cihazına bağlı olarak kullanıyorum.İnternet üzerinden 118 TL ye almıştm.Beslemesi kontağa bağlı,devamlı açık olarak durmuyor istek doğrultusunda kumandadan veya üzerindeki açma-kapama butonunda açılabiliyor.2 video görüntüsü girişi var istendiği takdirde geri vites kamerasına bağlanıp geri görüş olarak kullanılabiliyor.Geri vitese takıldığında kendiliğinden kamera moduna geçmesi için gerken kabloyu bu ekrana koymamışlar fakat ben içini açıp bu ucun aktif edildiğini gördüm :rolleyes: (denedim çalışıyor)

1cee9d98.jpg

071e22b0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geri vites sensörünü benim elimden gelir ben takabilirim işçilik parası da neymiş diyenlere yol göstermek isterim.Sensörlerin simetrik olması için gereken ölçüleri aldıktan sonra sensör kutusundan çıkan delik delme aparatı ile delikleri delip sensörleri yerleştirdikten sonra arkadaki kabloları kablo bağı yardımıyla oynamayacak şekilde sabitleyerek sağ arka tarafta topluyoruz.Ben de buraya kadar gelip ben bu kabloları araç içine nasıl sokacağım sorusunda takılı kaldım.bagaj içida sağ tarafta bulunan siyah döşemeyi kaldırdığınızda orada yuvarlak bir lastik conta göreceksiniz,o contaya kabloların geçeceği kadar bir delik açın ve kabloları geçirdikten sonra kablobub contadan çıkan kısmına alt ve üstten olmak üzere iki tarafa da silikon uygulayın.Sensörlerin bağlı olduğu ana üniteye elektrik kablosunu geri vites lambasından alabilirsiniz.

b54827f9.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gündür ledleri diye adlandırılan sislerin altına yapmış olduğum led uygulamasında şerit ledi önce sprey boya ile siyaha boyadım ve kuruduktan sonra ledlerin üzerindeki boyayı maket bıçağı ucuyla çıkardım,zaten maket bıçağını değdirdiğinizde hemen çıkıyor.Boya kuruduktan sonra üzerine şeffaf silikon sıkıp U şeklinde plastik bir parçayla fazla silikonu sıyırıp yine deterjanlı suya parmağımı batırıp silikona şekil verdim.Ledler direk kontağa bağlı olması lazım fakat ben parklara bağladım.

d659c35b.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Torpido içi led aydınlatma için yine şerit ledin sığacağı küçük kablo kanalı kullanabilirsiniz.Kablo kabalının bir tarafını kesip L şelkinde kalmasını sağlayın.Ledleri içine yapıştırıp kablo kanalını da torpido içine biraz çift taraflı bant biraz silikonla tutturabilirsiniz.Çift taraflı bant silikonun kuruması için gerekli olan zamanda ledleri sabit tutacak.Ledlere elektrik almak için torpidonun açılması gerekiyor.Bunu da FOCUS II başlığı altında focus torpidosu nasıl sökülür adlı konuda bulabilirsiniz.

61592e73.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık hepside çok güzel olmuş. Yalnız o rüzgarlıklar görüntüyü bozmuş gibi sanki.

Teşekkür ederim,rüzgarlıkların takmamdaki esas neden yağmurda biraz camları açabilmek için,görüntüye de bir şeyler katacağını düşündüm,civic lerde güzel duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.