Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yokuşata Silkelenme Ve Ilk Gaza Bastığımda Gelen Ses ?

Halil Demir

Soru

Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler, forumda yeni olmakla beraber ilk arabam diyim. Arabam yeni focus 3 2013 model 1.6 125ls (otomatik triptronik) diyorlar 3 hafta oldu alalı,

Sorun

1- 500km gittim daha ama 2. haftadan sonra arabanin ön tarafından dikkat ettim ilk kalkışta ve bazende fren esnasında bilgisayar klavyesinin boşluk tuşuna arka arka basarsınızya, 5-6 defa işte aynı diyecek derecede hızlı birşekilde bir ses geliyor bir türlu anlam veremedim,

2-Ve yokuşa çıkmaya başladigimda bazen sirkelenme yapıyor,(0tomatikteyim), düz vitese alıp öyle dewam ediyorum bazen 1 viteste bile sirkeleniyor, aynı şekilde !

Bilgisi olan arkadaşların cewaplarını bekliyorum şimdiden teşekkur ederim saygılar...bu arada arabam !!!

post-4323-1372581140,172_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bana göre çoğu kişi otomatik vitesli aracın mantığını yanlış anlıyor. Otomatik vites oluşu sadece sizin gaza bastığınız seviyeye göre düşürür veya arttırır yani yokuş yukarı giderken vitesi azaltır ama deviri ayarlamak yine bize düşüyor. He birde yokuşta ayağınızı gazdan tamamen çekip tekrar basın kesinlikle arabanın gazı yiyişi değişiyor. Kalkışta gelen ses fazla gaza basınca arabanın patinaj çekmesini engellemek için yapıyor. Ben yanlışlıkla çamura battığımda gaza bastıkça sanki arabaya çekiçle vuruyorlarmış gibi ses geliyodu. Frenlemede de abs'den kaynaklanıyor ve yüksek hızdayken frene asılırsanız arabayı da sarsar yolda dümdüz kaymanıza müsaade etmiyor kısacası.

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çagtay tesekkur ederim seni iphoneyardim ailesin tanidim galiba üyeligi tamamladim galiba,

Haklısın ama ben yokuşta bunu 10 defa denedim durdum özellik, hafif gaza basarak ilerlemek istedim yani arabayı bogmadan tekrar yaptı yani yokußa varmadan önce kaptırsam sorun yok , yanlız yokuşta durup tekrar kalkmayı denedigim de otomatikle kalkmakta güçluk çekiyorum ,

Ses konusu ben aşırı hız yapmam 20km gitsem 70km yapip frene hafif basmama ragmen ses ayni çikiyor !!!! Cewaplar için tekrar teşekkur ederim !!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence burada hiç vakit kaybetmeyin ve servise şikayetinizi iletin. Yazılımsal bir sorun olabilir, değilse de nasıl kullanılacağı konusunda fikir verebilirler.

Bir de Ford'un kullandığı şanzıman tiptronic değil Powershift, aracın yaptığı sirkeleme değil silkeleme ve Türkçemizde w harfi kullanılmıyor maalesef.

Aracınız çok güzel görünüyor, umarım sorunlarınız kolayca hallolur ve keyifle kulanırsınız.

İmza: Forumun ukalası

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilgileriniz için teşekkur ederim cem bey.ilk mesajda da belirtigim gibi pek bilgi sahibi değilim,şimdi aradım servisi ayın 4 ne gün verdiler. Umarım bu sıkıntıdan kurtulurum çok rahatsız etti beni 43.000 tl veripte bu sorunları yaşamak insanı huzursuz ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çagtay tesekkur ederim seni iphoneyardim ailesin tanidim galiba üyeligi tamamladim galiba,

Haklısın ama ben yokuşta bunu 10 defa denedim durdum özellik, hafif gaza basarak ilerlemek istedim yani arabayı bogmadan tekrar yaptı yani yokußa varmadan önce kaptırsam sorun yok , yanlız yokuşta durup tekrar kalkmayı denedigim de otomatikle kalkmakta güçluk çekiyorum ,

Ses konusu ben aşırı hız yapmam 20km gitsem 70km yapip frene hafif basmama ragmen ses ayni çikiyor !!!! Cewaplar için tekrar teşekkur ederim !!!

Aynen öyle o aile'de bizden bu aile zaten bizim dermişim :P Hoşgeldiniz tekrar tanışma başlığı ile detaylandırabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba tekrar.Bugün arabamı servise götürtüm sorunları ifade ettim sonuç: silkelenme:titreme şuan için gözükmüyor ama ön taraftan gelen ses devam ediyor servis yetkilisiyle tur attık sesi kendi de duydu verdiği cevap:
Otomatik ve düz vites 2 şanzuman da devrede olduğu için hangisine girim gibisinden düşünüyor o yüzden bu ses geliyor korkacak birşey yok dedi eyer titreme yada silkeleme tekrar yaparsa getir bu sefer tamire girecek dedi.Sizce bu cevap mantıklımı otomotik vites olan yada bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim saygılar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik ve düz vites 2 şanzuman da devrede olduğu için hangisine girim gibisinden düşünüyor
Vallahi  bu servis elemanlarının yaratıcılığına diyeceğim yok. Bir düşünen şanzıman eksikti o da çıktı başımıza. Neyse "düşünen kafalara kötü fikirler üşüşür, benim büyüklerim benden iyi düşünür" düsturu ile yemiş gibi yapın...  Ben ala ve katiyen tatmin olmadım.

Bir kez yarım saatten fazla kullandım sizin aracınızın muadilini ses falan da duymadım, diğer arkadaşlar yorum yaparlar.

Ama iyi izleyin ve garanti bitmeden kesin emin olmaya alışın sorun olmadığından, yani daha çok vaktiniz var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sayın üyeler, çoğu kez servislere kızıyoruz bende az servis macerası yaşamadım değil, servis bana düşman oldu öyle söyleyeyim ben gidince kaçıyorlar. Neyse asıl sorun servislerin suçu değil; suç otokoçun, fordun suçu sen bu aracı satıyorsan elemanını eğiteceksin her servisinde şanzıman sertifikası ve bu şanzımanları açmak için bir makine mı, takım mı ne varmış ondan olması gerek, adama bakım için gidiyorsun; şunu da yap usta diyorsun adam sana 1000 km yol git Ankara otokoçta yaptırt diyor. Yani servise kızsan bir dert kızmasan bir dert. Birde kimse fazla değinmemiş ama burada bariz dsg de yaşanan sorunların yeniden gösterimi var. Bence çift kavrama tarihe gömülecek olan başarısız bir mühendislik denemesi. Yakup Bey bana kızacak hemen yaftaladın, nereden biliyorsun diyecek ama insaf arkadaşlar sayın üye arkadaşaımız alalı kaç gün olmuş, yaşadığı duruma bakın.

herşey güzel oldu da  bu sesten bu türlu kurtulamadım lütfen bilgisi olan arkadaşlar !!!! bu video da youtubeden buldum !!!

Bu videoyu başka bir forumda paylaştığımda ve powershiftle ilgili bir kaç kendi çapımda bir şeyler yazdığımda, herkes gülmüştü abartıyorsun demişlerdi, şimdi yine aynı forumda isim vermeyeceğim 6f35 ile ilgili bir sürü şey paylaştım şimdi de aynısını söylüyorlar abartıyorsun diyorlar umarım ben haksız çıkarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.