Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Turbo Problemi ( Rampada )

Şenol Can Özengi

Soru

Arkadaşlar hepinize merhaba. 2008 1.6 tdci collection kullanıcısıyım. Arabam 90000 de. Yaklaşık 85 binde aracamın turbosunuözel bi serviste değiştim. Benim sırunum şu aracımla rampada seyir halindeyken gaz kesince araçtan sanki lastik cıvılaması gibi bi ses geliyordu. Ustaya söyledim ama sesi duymadığı için başta anlam veremedi fakat daha sonra kendisi de sese tanıklık edince turbodan şüphelendi. Turbo hortumunu çıkardı ve araca gaz yükleyim el freni çekik halde yarım debriyaj yaptık . Turbo sanki devri düşerken normalden fazla bi şekilde kesik aralıklarla hava üflüyor öksürük gibi. Tabi neden olduğunu Anlayamadık. Daha önce aranızda böyle bi problem yaşayan yahut bu konuda bi fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

http://www.youtube.com/watch?v=0_CWZ1w23eQ

Bunun gibi bir ses ise aynı problemi yaşıyoruz. Dpf tıkanmış olabilir. Ankarada 800 tlye yazılımsal olarak iptal ettirecem. Yenisini alacak olursanız servielerde 4000-4500 tl fiyat veriyorlar.

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrar turboyu mu değişmem gerekiyor şimdi sizce

Benimki nacizane bir bilgiydi, ben o kadar anlamam araçtan sizi yanlış bilgilendirmek istemem, benim turbom bozulduğunda plastik gıcırtısı değil bildiğimiz alt devirlerde ıslık sesi geliyordu, motor kendini korumaya almıştı 3bin deviri geçmiyordu aracınızın turbosu bozulsa üç bin deviri geçmez diye biliyorum, bence bir de plastik boruların içine bir bakın bir yırtık veya demir boruda bir çatlak olabilir. Sorunu tespit etmeden ilaç yazmak doğru değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar hepinize merhaba. 2008 1.6 tdci collection kullanıcısıyım. Arabam 90000 de. Yaklaşık 85 binde aracamın turbosunuözel bi serviste değiştim. Benim sırunum şu aracımla rampada seyir halindeyken gaz kesince araçtan sanki lastik cıvılaması gibi bi ses geliyordu. Ustaya söyledim ama sesi duymadığı için başta anlam veremedi fakat daha sonra kendisi de sese tanıklık edince turbodan şüphelendi. Turbo hortumunu çıkardı ve araca gaz yükleyim el freni çekik halde yarım debriyaj yaptık . Turbo sanki devri düşerken normalden fazla bi şekilde kesik aralıklarla hava üflüyor öksürük gibi. Tabi neden olduğunu Anlayamadık. Daha önce aranızda böyle bi problem yaşayan yahut bu konuda bi fikri olan var mı?

Aracı yüke bindirip sabit bir hızda giderken silkeleme yapıyorsa aşağıdaki linke bir bakın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Turbo tamir işi tamamen hikaye.Şu yeni nesil araçlarda ender duydum tamir ettirdim 50.000 km yol gittim bir şey olmadı diyen.Focus sıfır turbosu 1000-1250 liraya dolu var.Tamire 500-750 verene kadar alacaksın sıfırı takacaksın. Egr valfini iptal ettirin.Turbo hortumlarınıda kesinlikle kontrol ettirin.Bahsettiğiniz olaylar hortum kaçaklarında olabiliyor.Gözle görülmeyen ufak bir delik olabilir.Kimi özel servislerde basınç testi kaçak testi yapıyorlar.. 2008 lerde dpf yok diye bililiyorum. Carbon clean yaptırsanız iyi olur.

wastegate vanasınada baktımayı ihmal etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.